Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Zestat Kullananların Yorumları – Ciddi Yan Etkiler!

Zestat Kullananların Yorumları – Ciddi Yan Etkiler!

Zestat Kullananların Yorumları ve Zestat 15 Mg Yan Etkileri yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç depresyonda tedavilerinde kullanılmaktadır. Zestat beyni sakinleştirmeye ve gevşetmeye yardımcı olan serotonin seviyesini artırarak kişiyi depresyondan çıkarmasında çok önemli rol oynamaktadır. Yazımız içerisinde Zestat kullananlar, ne olduğundan , ne işe yaradığından vs. bahsedeceğiz.

Zestat 15 Mg Nedir?🟢

Zestat 15 mg, genellikle depresyonda olan insanların tedavisi için kullanılmaktadır. Atorvastatin (Zestat) ve Ezetimibe (Zestat) kombinasyonunu içerir Ezetimib ( Zestat), vücut tarafından emilen kolesterol miktarını azaltır. Atorvastatin (Zestat), HMG CoA redüktaz inhibitörleri veya “statinler” adı verilen bir ilaç grubuna aittir.Zestat, düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL), apolipoprotein-B (apo-B), trigliseritler veya yüksek yoğunluklu olmayan lipoprotein (HDL olmayan) gibi “kötü” kolesterolün kan seviyelerini düşürür.

Bu içeriğimize benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Zestat Ne İşe Yarar?🔵

Zestat 15 mg Tablet, statinler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Vücuttaki düşük yoğunluklu lipoprotein veya kötü kolesterol seviyesini azaltır. Ayrıca vücuttaki yüksek kolesterol seviyeleri nedeniyle ortaya çıkan arterlerin daralması gibi çeşitli durumların iyileştirilmesine yardımcı olur. Kısaca zestat ruh halinizi düzeltir, hayat kaygısını giderir, huzurlu bir şekilde uyumanızı ve enerji seviyenizi artırmaktadır. Zestat Kullananların Yorumları da bu söylediğimizi destekler niteliktedir.

Zestat Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç beyindeki ruh halini ve davranışını etkileyen bazı kimyasalların korunmasına yardımcı olmaktadır. Zestat 15 mg ne için kullanılır? Diye soruyorsanız bu ilaç aşırı ruh hali değişimlerini engellemekte ve daha az gergin olmanızı sağlamaktadır. Zestat 15 mg kullanmaya başlandıktan birkaç hafta sonra etkisini gösterecektir, bu süre zarfında kendinizi halâ düşük hissedebilirsiniz. Merak etmeyin birkaç hafta sonra kendinizi eskisi gibi mutlu hissedeceksinizdir.

Zestat Ne Kadar Süre Kullanılır?

Özellikle depresyon belirtilerinde reçete edilen Zestat, hastalığın seviyesine göre kullanım süresi değişmektedir. Ancak ortalama olarak bir zaman verirsek depresyon belirtilerinizi 4 ile 6 aya kadar kullanılarak giderilmesi amaçlanır.

Zestat 15 Mg Yan Etkileri

Kullandığımız her ilacın elbet bir yan etkisi vardır. Özellikle Zestat kullananlar genellikle Zestat 15 Mg Yan Etkileri ile alakalı şu sorunları yaşamaktadır;

 • Fazla uyuma, bu ilacı aldıktan sonra daha çok uyuduklarını söylemektedirler.
 • Kilo artışı
 • Baş ağrısı
 • Ağızda kuruluk
 • İştah artışı
 • Kas ağrıları

Zestat Kullananların Yorumları

Çeşitli etkileri merak edilen bu ilaç ülkemizde sıklıkla reçete edilmektedir. Bunun yanında, yer yer olumlu ve de olumsuz yorumlar yapılan ilaç ile alakalı bilgileri sizler için derledik. Şimdi Zestat Kullananların Yorumları arasından birkaç örnek sizlerle:

Atorvastatin, yüksek kolesterolü kontrol altına almak için yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. İşte atorvastatin hakkında hem olumlu hem de olumsuz kullanıcı yorumları:

Olumlu Zestat Kullananların Yorumları:

 1. “Atorvastatin sayesinde kolesterol seviyelerimde belirgin bir düşüş yaşadım. İlacı düzenli olarak aldığımda, doktorum kolesterol seviyelerimin kontrol altında olduğunu söyledi.”
 2. “Atorvastatin, bana kalp krizi veya inme riskimi azaltma konusunda büyük bir güvence veriyor. Kan lipid profilimde önemli gelişmeler gördüm ve genel sağlık durumumda iyileşmeler olduğunu fark ettim.”
 3. “Bu ilaç sayesinde daha sağlıklı bir yaşam tarzına odaklanmak daha kolay oldu. Düzenli egzersiz ve dengeli beslenmeyle birlikte atorvastatin, kolesterol seviyelerimi kontrol altında tutmamı sağladı.”

Olumsuz Zestat Kullananların Yorumları:

 1. “Atorvastatin kullanırken bazı yan etkiler yaşadım. Kas ağrıları, halsizlik ve sindirim sorunları gibi rahatsızlıklar beni rahatsız etti.”
 2. “Atorvastatin aldığım süre boyunca libido düşüklüğü yaşadım. Cinsel isteksizlik ve performans sorunları beni endişelendirdi.”
 3. “Atorvastatin kullanmaya başladıktan sonra uykusuzluk yaşadım. Gece uykuya dalamama ve sürekli uyanma sorunları beni zor durumda bıraktı.”
 4. Ben doktoruma tekrar başvuracağım etkisi olumsuz oldu ne yazık ki. Baş ağrısı yapıyor hem de çok şiddetli.
 5. Açıkçası başta bir etkisini göremedim ama dikkatli ve zamanında kullandığımda işime yaradı.

Zestat Kullananlar

Zestat Kullananların Yorumları

Zestat kullananların birçoğu bu ilaçtan memnun kalmışlardır fakat yan etkilerinden dolayı memnun kalmayanlar da var. Antidepresan bir ilaç olduğu için yan etkileri yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Zestat kullananlar yorumları sizlerle;

Doktorum almamı söylemişti fakat bende yan etkiler gözüktüğü için almayı bıraktım.

Feriha Hanım

Kendimi çok kötü hissediyorum, günde 2 saat uyuyordum, bu ilaç sayesinde artık rahat bir şekilde uyuyabiliyorum.

Nazım Bey

Antidepresan olduğu için kullanmak istemedim ama çok mutsuzdum, yaşamak istemiyordum şuan da iyi durumdayım.

Zeynep Hanım

Zestat 30 Mg Kullananlar

İlaçlar dozlara bağlı olarak farklı etkiler göstermektedir. Kuvvetli ve etkili bir antidepresan olan Zestat için ise çeşitli yorumlar da kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Hal böyleyken sizler için Zestat 30 Mg Kullananlar tarafından yapılmış çeşitli örnekleri paylaşalım:

 • İlacı bir süredir kullanıyorum. Memnunum doktorunuza sormadan kullanmayınız.
 • Hem iyi hem de kötü yorumların olduğu bir ilaç kullanmakta şüpheliyim.

Zestat 15 Mg Kullananlar

Zestat 15 Mg Kullananlar

Her ilaçta olduğu gibi Zestat’da da belirli dozlar vardır. (15-30 mg gibi) Bu dozların kişilerdeki yan etkileri haliyle farklı olacaktır. Kişilerin boy, kilo, vücut değerleri, rahatsızlık seviyesine göre çeşitli dozları uzmanlar reçete edebilmektedirler. Zestat 15 Mg Kullananlar sizlerle: 

 • Bir haftalık uyuma problemleri yaşamamın sonucunda kendisini bulduğum bebek gibi uyutan ilaçtır.
 • Kullanmaya başlamadan önce doktorumun yan etki olarak iştah açabileceğini söyledi. Dikkat etmek gerekiyor.

Zestat 30 mg Yorumlar

Ağızda eriyen bir tablet-antidepresan olan bu ilaç, son derece etkilidir. Ülkemizde de doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. 15 mg dozun yetersiz olduğu durumlarda 30 mg kullanılmaktadır. Çeşitli psikolojik sorunları olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. İşte Zestat 30 mg Yorumlar:

“Son derece iyi bir ilaç sorunlarımdan kurtulmamda yardımcı oldu.”

Kullanıcı Yorumu

“İlacı aldıktan sonra kendime bir süre gelemiyorum, ilacı değiştirmek istiyorum. Aşırı uyku yapıyor.”

Kullanıcı Yorumu

Zestat 15 Mg Fiyat

Antidepresan türünde olan zestat ağızda eriyen tablet şeklindedir. Satışı 30 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. Antidepresan ilaçlar grubunda yer alan Zestat 15 mg’ın fiyatı 41 TL‘dir. Antidepresan türünde bir ilaç olduğu için reçetesiz satışı yapılmamaktadır.

Zestat Faydaları

Zestat’ın hasta üzerinde faydaları gözükmektedir. Depresyonda olan bir insan kendini bitmiş ve üzgün hissediyor olabilir. Doktor tarafından önerilen zestat depresyona oldukça iyi gelmektedir. Kısa süre içerisinde etkisini göstererek hastayı tekrar eski hayatına döndürebilmektedir. Zestat Kullananların Yorumları dikkate alındığında oldukça etkili bir ilaç olduğunu anlayabiliyoruz. Bunun dışında uyku sorunu olan insanların rahat bir şekilde uyumasına da yardımcı olmaktadır.

Zestat 15 Mg Uyku Yapar Mı?

Öncelikle Zestat 15 mg, genellikle depresyonda olan insanların tedavisi için kullanılmaktadır. Bu tarz ilaçlar oldukça etkili ve güçlüdür. Bu yüzden belirli yan etkiler meydana gelebiyor. Zestat Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Bu yan etkiler arasında uyku yapmak da bulunuyor. Yani Evet, zestat uyku yapar. Uyku sorunu olan insanlar rahat bir şekilde uyuyabilir.

Zestat 30 mg Uyku Yapar Mı?

Zestat 30 mg Uyku Yapar Mı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Evet bu ilacın uyku yapma gibi yan etkisi mevcuttur. Özellikle yan etkileri için yapılan yorumları okuduğumuzda kullanıcıların sık sık uyuduğunu fark ettik. Bu yüzden ilacı kullanırken dikkatli olunuz.

Zestat Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Bu ilaç etkisini genellikle 2-3 hafta geçtikten sonra başlar. Fakat yan etkileri ise 2. haftanın sonunda azalmaktadır. Bu yüzden başlarda biraz güçlük çekmeniz gayet normaldir. Böylece Zestat Yan Etkileri Ne Zaman Geçer? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Zestat Yan Etkileri Yorumlar

Zestat antidepresan bir ilaç olduğu için kesinlikle doktorunuz reçete etmediği sürece kullanmayınız. Çünkü çok ciddi yan etkileri olabilir. İşte Zestat Yan Etkileri Yorumlar şu şekildedir:

 • Kullandığım ilk günden beri sürekli uyumak istiyorum. İnşallah etkisini gösterir.
 • Arkadaşlar kullanırken kilo alırsanız şaşırmayın ben 1 ayda 3 kilo aldım.
 • Bende mi işe yaramadı bilmiyorum ama beklediğim gibi çıkmadı

Zestat 1 Ayda Kaç Kilo Aldırır?

Zestat 1 Ayda Kaç Kilo Aldırır? Özellikle zestat kullananların yorumları dikkate alındığında bu ilacın oldukça fazla iştah artırtığı belirtilmektedir. Bu da sizi kilo aldırarak etkisini gösterebilmektedir.

Atorvastatin, bir kolesterol düşürücü ilaçtır ve genellikle kilo alımı ile doğrudan ilişkilendirilmemiştir. Ancak, her bireyin vücut yapısı ve yanıtı farklı olduğundan, ilaca yanıt verme şekli ve olası yan etkiler kişiden kişiye değişebilir.

Atorvastatin’in kilo değişiklikleri üzerinde çok az etkisi olduğu belirtilmektedir. Bazı kullanıcılar, ilacı kullanırken kilo değişiklikleri yaşamazken, diğerleri hafif bir kilo artışı veya kaybı deneyimleyebilir. Bu durum genellikle ilacın metabolizma üzerindeki etkileri, beslenme düzeni ve yaşam tarzı faktörleriyle de ilişkilendirilebilir.

Alttaki kullanıcı yorumu başlığımızın cevabıdır.

 • Deli gibi iştah açıyor. kendisi sayesinde 10 kilo aldırdı ve 1 aydan fazla suredir kiloları geri vermeye çalışıyorum.

Zestat 30 Mg Kaç Saat Uyutur?

Zestat 30 Mg Kaç Saat Uyutur? 15 mg ilaca göre Zestat 30 MG çok daha etkili bir ilaçtır. Uyku düzeyini çok daha fazlaştıran Zestat, en geç sizi 2 saat içinde uykuya daldırır. Ve 8-12 saat uyku yapar.


Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Zestat Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.6/5 - (16 Oy)
“Zestat Kullananların Yorumları – Ciddi Yan Etkiler!” üzerine 35 yorum
 1. Bende 3 aydır kullanıorumm çok sinirliydim gece uykularım gitmişti ben çok faydasını gördüm kör kütük uyumuyorum ama enerjik kalkıyorum sanırım kaliteli uyku uyuyorum

  Cevapla
 2. İki gündür kullaniyirum ama ne uykunu getiriyit ne bişey aksine birde sekerimi yükseltiyor baş ağrısı yapıyor kullanmayı düşünmüyorum daha fazla

  Cevapla
 3. 1 gündür kullanıyorum aşırı Uyku halsizlik huzursuzluk yaptı yerimden kalkamiyom böyle devam ederse birakicam

  Cevapla
 4. Avatar

  Eşimde 3gündür kullaniyo aşırı uyku yaptı

  Cevapla
 5. Güzel bir ilaç çok faydasını gördüm takıntı uykusuzluk ve hayata küsmüştüm yeniden kendime geldim diyebilmemi sağlayan bir ilaç tek sıkıntı sırt ağrısı yaptı bende geçermi bilmiyorum bırakmak istemiyorum ama sırtım kolum çok ağrıyor bu yan etkisi geçermi bilen varsa yardımcı olsun

  Cevapla
 6. Bende Baya Bi Yan Etki Yapti. Bugün Bıraktım. Halsizlik Burun Tıkanıklığı Uykulu Hâl. Kas Ağrıları. Baş Dönmesi. Sersemlik

  Cevapla
 7. Bende Baya Bi Yan Etki Yapti. Bugün Bıraktım. Halsizlik Burun Tıkanıklığı Uykulu Hâl. Kas Ağrıları. Baş Dönmesi. Sersemlik Baş Agrısı

  Cevapla
 8. Bende buğün başlayacağım fakat kilo takıntım olduğu için tedirginim çokmu iştah açıyor sürekli kullananlar cvp verebilirmi😊

  Cevapla
 9. Benim kardeşim de kullanıyor ama fazla doz alıyor.. Günlük dozu geçiyor.. Bunu nasıl önleyebilirim ailecek bilmiyoruz ve vermezsek sinirleniyor ‘ içmeden uyuyamıyorum ‘ diyor.. Bilgili biri mesaj atabilir mi ?

  Cevapla
  • Evet bende 2yıldır kullanıyorum onsuz uyuyamıyorum içmemeye başlayınca çok fenalaştı bir daha alınca biraz rahatladım

   Cevapla
 10. Zeyyat 15mg. Bir hafta içtim. Müthiş iştah açıyor, uykusuzluk vardı hic işe yaramadı. Gece gözünde şimşek çakması ile birlikte şeytan figürleri görmeye başladım. Hemen bıraktım Cedrina 25mg. geri döndüm.

  Cevapla
 11. Iki yıldır kullaniyorm bir ara bıraktım çok kötü oldum mecburi tekrar kullanmam gerekti mide bulantısı baş dönmesi ishal yapıyor yan etki olarak evet uyutuyor ama antidepasan kullanip bırakmak tehlikeli bisey keşke zamamında bunu bana diyen biri olsaydı da hiç kullanmasaydim

  Cevapla
Yorum yapın