Zestat Kullananların Yorumları – Artık Geçti!

Zestat Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç depresyonda tedavilerinde kullanılmaktadır. Zestat beyni sakinleştirmeye ve gevşetmeye yardımcı olan serotonin seviyesini artırarak kişiyi depresyondan çıkarmasında çok önemli rol oynamaktadır. Yazımız içerisinde Zestat kullananlar, ne olduğundan , ne işe yaradığından vs. bahsedeceğiz.

Zestat 15 Mg Nedir?

Zestat 15 mg, genellikle depresyonda olan insanların tedavisi için kullanılmaktadır. Atorvastatin (Zestat) ve Ezetimibe (Zestat) kombinasyonunu içerir Ezetimib ( Zestat), vücut tarafından emilen kolesterol miktarını azaltır. Atorvastatin (Zestat), HMG CoA redüktaz inhibitörleri veya “statinler” adı verilen bir ilaç grubuna aittir.Zestat, düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL), apolipoprotein-B (apo-B), trigliseritler veya yüksek yoğunluklu olmayan lipoprotein (HDL olmayan) gibi “kötü” kolesterolün kan seviyelerini düşürür.

Bu içeriğimize benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Zestat Ne İşe Yarar?

Zestat 15 mg Tablet, statinler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Vücuttaki düşük yoğunluklu lipoprotein veya kötü kolesterol seviyesini azaltır. Ayrıca vücuttaki yüksek kolesterol seviyeleri nedeniyle ortaya çıkan arterlerin daralması gibi çeşitli durumların iyileştirilmesine yardımcı olur. Kısaca zestat ruh halinizi düzeltir, hayat kaygısını giderir, huzurlu bir şekilde uyumanızı ve enerji seviyenizi artırmaktadır. Zestat Kullananların Yorumları da bu söylediğimizi destekler niteliktedir.

Zestat Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç beyindeki ruh halini ve davranışını etkileyen bazı kimyasalların korunmasına yardımcı olmaktadır. Zestat 15 mg ne için kullanılır? Diye soruyorsanız bu ilaç aşırı ruh hali değişimlerini engellemekte ve daha az gergin olmanızı sağlamaktadır. Zestat 15 mg kullanmaya başlandıktan birkaç hafta sonra etkisini gösterecektir, bu süre zarfında kendinizi halâ düşük hissedebilirsiniz. Merak etmeyin birkaç hafta sonra kendinizi eskisi gibi mutlu hissedeceksinizdir.

Zestat Yan Etkileri Yorumlar

Kullandığımız her ilacın elbet bir yan etkisi vardır. Özellikle Zestat kullananlar genellikle şu sorunları yaşamaktadır;

 • Fazla uyuma, bu ilacı aldıktan sonra daha çok uyuduklarını söylemektedirler.
 • Kilo artışı
 • Baş ağrısı
 • Ağızda kuruluk
 • İştah artışı
 • Kas ağrıları

Zestat Kullananlar

Zestat Kullananların YorumlarıPin

Zestat kullananların birçoğu bu ilaçtan memnun kalmışlardır fakat yan etkilerinden dolayı memnun kalmayanlar da var. Antidepresan bir ilaç olduğu için yan etkileri yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Zestat kullananlar yorumları sizlerle;

Doktorum almamı söylemişti fakat bende yan etkiler gözüktüğü için almayı bıraktım.

Feriha Hanım

Kendimi çok kötü hissediyorum, günde 2 saat uyuyordum, bu ilaç sayesinde artık rahat bir şekilde uyuyabiliyorum.

Nazım Bey

Antidepresan olduğu için kullanmak istemedim ama çok mutsuzdum, yaşamak istemiyordum şuan da iyi durumdayım.

Zeynep Hanım

Zestat 15 Mg Kullananlar

Zestat 15 Mg KullananlarPin

Her ilaçta olduğu gibi Zestat’da da belirli dozlar vardır. (15-30 mg gibi) Bu dozların kişilerdeki yan etkileri haliyle farklı olacaktır. Kişilerin boy, kilo, vücut değerleri, rahatsızlık seviyesine göre çeşitli dozları uzmanlar reçete edebilmektedirler. Zestat 15 Mg Kullananlar sizlerle: 

 • Bir haftalık uyuma problemleri yaşamamın sonucunda kendisini bulduğum bebek gibi uyutan ilaçtır.
 • Kullanmaya başlamadan önce doktorumun yan etki olarak iştah açabileceğini söyledi. Dikkat etmek gerekiyor.

Zestat 30 mg Yorumlar

Ağızda eriyen bir tablet-antidepresan olan bu ilaç, son derece etkilidir. Ülkemizde de doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. 15 mg dozun yetersiz olduğu durumlarda 30 mg kullanılmaktadır. Çeşitli psikolojik sorunları olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. İşte Zestat 30 mg Yorumlar:

“Son derece iyi bir ilaç sorunlarımdan kurtulmamda yardımcı oldu.”

Kullanıcı Yorumu

“İlacı aldıktan sonra kendime bir süre gelemiyorum, ilacı değiştirmek istiyorum. Aşırı uyku yapıyor.”

Kullanıcı Yorumu

Zestat 15 Mg Fiyat

Antidepresan türünde olan zestat ağızda eriyen tablet şeklindedir. Satışı 30 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. Antidepresan ilaçlar grubunda yer alan Zestat 15 mg’ın fiyatı 41 TL‘dir. Antidepresan türünde bir ilaç olduğu için reçetesiz satışı yapılmamaktadır.

Zestat Faydaları

Zestat’ın hasta üzerinde faydaları gözükmektedir. Depresyonda olan bir insan kendini bitmiş ve üzgün hissediyor olabilir. Doktor tarafından önerilen zestat depresyona oldukça iyi gelmektedir. Kısa süre içerisinde etkisini göstererek hastayı tekrar eski hayatına döndürebilmektedir. Zestat Kullananların Yorumları dikkate alındığında oldukça etkili bir ilaç olduğunu anlayabiliyoruz. Bunun dışında uyku sorunu olan insanların rahat bir şekilde uyumasına da yardımcı olmaktadır.

Zestat 15 Mg Uyku Yapar Mı?

Öncelikle Zestat 15 mg, genellikle depresyonda olan insanların tedavisi için kullanılmaktadır. Bu tarz ilaçlar oldukça etkili ve güçlüdür. Bu yüzden belirli yan etkiler meydana gelebiyor. Bu yan etkiler arasında uyku yapmak da bulunuyor. Yani Evet, zestat uyku yapar. Uyku sorunu olan insanlar rahat bir şekilde uyuyabilir.


Zestat Bağımlılık Yapar Mı?

Hayır, zestat bağımlılık yapmaz. Doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanın.

Zestat Kilo Aldırır Mı?

Bu ilaç iştah açıcı bir ilaç olduğundan dolayı kilo artışı gözükebilmektedir.

Zestat sakinleştirir mi?

Depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlardan olan Zestat, içeriğindeki etken maddesi sebebiyle insanı dinginleştirir ve sakinleştirir.

Zestat ne kadar sürede etki eder?

Düzenli kullanım sonucu ortalama 1-2 hafta içinde Zestat etkisini gösterir.

Zestat kaç saat uyutur?

Uyku etkisinin çok güçlü olduğu bilinen bir ilaçtır. En geç 2 saat içerisinde sizi uyutur ve 7-12 saat arası bir uyku süresi vardır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Zestat Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (9 Oy)
“Zestat Kullananların Yorumları – Artık Geçti!” üzerine 10 yorum
 1. Bende 3 aydır kullanıorumm çok sinirliydim gece uykularım gitmişti ben çok faydasını gördüm kör kütük uyumuyorum ama enerjik kalkıyorum sanırım kaliteli uyku uyuyorum

  Cevapla
 2. İki gündür kullaniyirum ama ne uykunu getiriyit ne bişey aksine birde sekerimi yükseltiyor baş ağrısı yapıyor kullanmayı düşünmüyorum daha fazla

  Cevapla
 3. 1 gündür kullanıyorum aşırı Uyku halsizlik huzursuzluk yaptı yerimden kalkamiyom böyle devam ederse birakicam

  Cevapla
 4. Eşimde 3gündür kullaniyo aşırı uyku yaptı

  Cevapla
Yorum yapın