Zestat Kullananlarin Yorumlari

Zestat Kullananlarin Yorumlari yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç depresyonda tedavilerinde kullanılmaktadır. Zestat beyni sakinleştirmeye ve gevşetmeye yardımcı olan serotonin seviyesini artırarak kişiyi depresyondan çıkarmasında çok önemli rol oynamaktadır. Yazımız içerisinde Zestat kullananlar, ne olduğundan , ne işe yaradığından vs. bahsedeceğiz.

Zestat 15 Mg Nedir?

Zestat 15 mg, genellikle depresyonda olan insanların tedavisi için kullanılmaktadır. Atorvastatin (Zestat) ve Ezetimibe (Zestat) kombinasyonunu içerir Ezetimib ( Zestat), vücut tarafından emilen kolesterol miktarını azaltır. Atorvastatin (Zestat), HMG CoA redüktaz inhibitörleri veya “statinler” adı verilen bir ilaç grubuna aittir.Zestat, düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL), apolipoprotein-B (apo-B), trigliseritler veya yüksek yoğunluklu olmayan lipoprotein (HDL olmayan) gibi “kötü” kolesterolün kan seviyelerini düşürür.

Bu içeriğimize benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Zestat Ne İşe Yarar?

Zestat 15 mg Tablet, statinler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Vücuttaki düşük yoğunluklu lipoprotein veya kötü kolesterol seviyesini azaltır. Ayrıca vücuttaki yüksek kolesterol seviyeleri nedeniyle ortaya çıkan arterlerin daralması gibi çeşitli durumların iyileştirilmesine yardımcı olur. Kısaca zestat ruh halinizi düzeltir, hayat kaygısını giderir, huzurlu bir şekilde uyumanızı ve enerji seviyenizi artırmaktadır.

Zestat Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç beyindeki ruh halini ve davranışını etkileyen bazı kimyasalların korunmasına yardımcı olmaktadır. Zestat 15 mg ne için kullanılır? Diye soruyorsanız bu ilaç aşırı ruh hali değişimlerini engellemekte ve daha az gergin olmanızı sağlamaktadır. Zestat 15 mg kullanmaya başlandıktan birkaç hafta sonra etkisini gösterecektir, bu süre zarfında kendinizi halâ düşük hissedebilirsiniz. Merak etmeyin birkaç hafta sonra kendinizi eskisi gibi mutlu hissedeceksinizdir.

Zestat Kullananlarin Yorumlari
Zestat Kullananlarin Yorumlari

Zestat 15 Mg Fiyat

Antidepresan türünde olan zestat ağızda eriyen tablet şeklindedir. Satışı 30 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. Antidepresan ilaçlar grubunda yer alan Zestat 15 mg’ın fiyatı 41 TL‘dir. Antidepresan türünde bir ilaç olduğu için reçetesiz satışı yapılmamaktadır.

Zestat Faydaları

Zestat’ın hasta üzerinde faydaları gözükmektedir. Depresyonda olan bir insan kendini bitmiş ve üzgün hissediyor olabilir. Doktor tarafından önerilen zestat depresyona oldukça iyi gelmektedir. Kısa süre içerisinde etkisini göstererek hastayı tekrar eski hayatına döndürebilmektedir. Özellikle uyku sorunu olan insanların rahat bir şekilde uyumasına da yardımcı olmaktadır.

Zestat Yan Etkileri Yorumlar

Kullandığımız her ilacın elbet bir yan etkisi vardır. Zestat kullananlar genellikle şu sorunları yaşamaktadır;

  • Fazla uyuma, bu ilacı aldıktan sonra daha çok uyuduklarını söylemektedirler.
  • Kilo artışı
  • Baş ağrısı
  • Ağızda kuruluk
  • İştah artışı
  • Kas ağrıları

Zestat Kullananlar

Zestat kullananların birçoğu bu ilaçtan memnun kalmışlardır fakat yan etkilerinden dolayı memnun kalmayanlar da var. Antidepresan bir ilaç olduğu için yan etkileri yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Zestat kullananlar yorumları sizlerle;

Doktorum almamı söylemişti fakat bende yan etkiler gözüktüğü için almayı bıraktım.

Feriha Hanım

Kendimi çok kötü hissediyorum, günde 2 saat uyuyordum, bu ilaç sayesinde artık rahat bir şekilde uyuyabiliyorum.

Nazım Bey

Antidepresan olduğu için kullanmak istemedim ama çok mutsuzdum, yaşamak istemiyordum şuan da iyi durumdayım.

Zeynep Hanım
Zestat Bağımlılık Yapar Mı?

Hayır, zestat bağımlılık yapmaz. Doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanın.

Zestat 15 Mg Uyku Yapar Mı?

Evet, zestat uyku yapar. Uyku sorunu olan insanlar rahat bir şekilde uyuyabilir.

Zestat Kilo Aldırır Mı?

Zestat iştah açıcı bir ilaç olduğundan dolayı kilo artışı gözükebilmektedir.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Zestat Kullananlarin Yorumlari yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın