Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Oximin Jel Kullananların Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Oximin Jel Kullananların Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Oximin Jel Kullananların Yorumları içeriğimizle sizlerleyiz. Bu yazımızda bu ilacı kullanan gerçek kullanıcı yorumlarına yer vereceğiz. Oximin genellikle akne tedavilerinde kullanılan bir jeldir. Piyasada 25 ve 50 gr’lık dozajları bulunur. Akne sorunları olan insanların sıkla karşılaştıkları bir ilaçtır. Yazımızın içerisinde Oximin’in nasıl kullandığından, yan etkilerinden bahsedeceğiz.

Bu tarz yazılar dikkatinizi çekiyorsa kullananlar kategorimize göz atmanızı öneriyoruz. Birçok ilaç hakkında bilgileri sizler için derliyoruz.

Oximin Jel Nedir? 💊

Öncelikle bir ilacı kullanmaya başlamadan önce Oximin Jel Nedir? sorusunu cevaplamak gerekir. Prospektüsünü incelediğimizde görüyoruz ki bu ilaç anti akne preparatları olarak isimlendirilen ilaç grubuna bulunuyor. Yani akne bakterilerine karşı etkin olan bir antibiyotik içerikli jeldir.

Aynı zamanda akneleri kurutup öldüren bir etkiye sahiptir. Cildi temizler zamanla daha az yağlı bir yapıya dönüştürür. Bunların dışında işe yaradığı bazı özellikler şunlardır:

 • Akneye sebep olan bakterilerle savaşır
 • Akne sayısını zamanla azaltır
 • Siyah nokta veya beyaz nokta gibi cilt sorunlarını çözer
 • Cildin yağlanmasını önler

Oximin Jel Nasıl Kullanılır?

Genel olarak Oximin jel kullanımı şu şekildedir. Günde bir kez yüzünüzü ılık su ile temizledikten sonra yalnızca akneli bölgelere ince bir tabaka halinde sürmeniz gerekiyor. Ardından ellerinizi yıkamayı unutmayınız.

Bizim anlattığımız dışında doktorunuz size kullanım şeklinizi anlatacaktır. Eğer bu talimatlar size söylendiyse o şekilde kullanmanız oldukça önemlidir. Çünkü hastalık seviyenize göre kullanım şekli değişecektir.

Buna benzer olarak Momecon Krem Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Oximin Jel Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda görüldüğü gibi Oximin jel için de bazı yan etkiler mevcuttur. Genellikle bu yan etkiler ilk haftalarda görülür. Yoğunluğu giderek azalarak ilerler. Ancak bazı yan etkiler vardır ki doğrudan kullanmayı bırakıp doktorunuza görünmeniz gerekir. Bunlar arasında kaşıntılı döküntü, nefes almada zorluk, ağızda şişlik, gibi yan etkiler görürseniz ilacı kullanmayı bırakınız. Bunun dışında olası Oximin Jel Yan Etkileri şunlardır:

 • Deride kızarıklık
 • Deride yanma hissi
 • Uygulama bölgesinde ağrı
 • Baş ağrısı
 • Güneşe hassas bir cilt

Oximin Jel Kullanıcı Yorumları

Oximin Jel Kullanıcı Yorumları
Oximin Jel Kullanıcı Yorumları

Özellikle ilaç ile ilgili kullanmadan önce fikir sahibi olmak çok mantıklıdır. Akıllardaki soru işaretlerini Oximin Jel Kullanıcı Yorumlarını inceleyerek giderebiliriz. Ancak unutmayınız ki bu yorumların tıbbi bir karşılığı yoktur. İşte bazı sözlüklerden aldığımız gerçek kullanıcı yorumları:

 • Oximin jel yüzümü yakıyor. Kullandıktan sonra baya bir süre bu yanma devam ediyor.
 • Bana Clindoxyl jel muadili olarak doktorum tarafından verildi. Bu yapı olarak daha akışkan ve kokulu.
 • 1 aydır düzenli kullanıyorum sivilcelerimde gözle görülür bir azalma oldu.

Buna benzer olarak Etrexin Jel Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Oximin Jel Kullananların Yorumları

Oximin Jel Kullananların Yorumları genellikle bu ilacın oldukça etkili olduğundan bahsetmişlerdir. Tabi ki bazı yan etkilerinden insanlar memnun değildir. Hem olumlu hem de olumsuz yorumların bulunduğu yorumlar karşınızda.

Doktorumun verdiği tonik ile yüzümü temizliyorum ardından oldukça ince bir şekilde sürüyorum. Muadillerini de kullandım ama en etkilisi Oximin Jel.

Geçici çözüm sağladı sonra tekrar sivilcelerim çıktı. Kullanmaya değmiyor.

Daha önce Clindoxyl kullandım. Siyah noktalarımı tamamen geçirmişti. Bu o kadar etkili değil.

Oximin Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Bu ilacın akneler üzerinde tam etkisini görmek için kuruması gerekmektedir. Bu yüzden yüzde kalma miktarı değişecektir. İnce bir tabaka halinde sürmeniz halinde hızlıca kuruyacağı için ortalama 1 saat yüzünüzde kalması yeterli olacaktır.

Buna benzer olarak Acnegen Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Oximin Jel lekelere iyi Gelir Mi?

Doğrudan akne tedavisi için kullanılan bir ilaç olduğu için lekelere de iyi gelmektedir. Özellikle yeni çıkan aknelerin kurutulması ve koyu akne lekerini düzeltmekte oldukça etkili bir ilaçtır. Oximin Jel Kullananların Yorumları dikkate alındığında böyle bir etkiye sahip olduğunu görebiliyoruz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Oximin jel hakkında sıkça sorulan soruları cevapladık. Sizin de sormak istediğiniz sorular var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (4 Oy)
“Oximin Jel Kullananların Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!” üzerine bir yorum
 1. oksimin jel yüzümü aşırı derecede yaktı,kızardı ,ve hala da yanmaya devam ediyor hiç bir etkisini görmedim

  Cevapla
Yorum yapın