Ana Sayfa » Fiyatları » Almanya Et Fiyatları 2024 – Almanya’da Et Fiyatları Pahalı Mı?

Almanya Et Fiyatları 2024 – Almanya’da Et Fiyatları Pahalı Mı?

Almanya Et Fiyatları 2024 yazımız ile sizlerleyiz. Ülkemizde hayvancılığın giderek azalmasıyla birlikte özellikle et fiyatlarında yükseliş yaşanmaktadır. Bu nedenle kişiler başka ülkelerdeki et fiyatlarını merak etmektedir. Bu yazımızda çok merak edilen ülkelerden olan Almanya’da Et Fiyatları nasıl, çok pahalı mı gibi incelemelerde bulunacağız. Dilerseniz sizi hiç bekletmeden yazımıza geçelim. Ayrıca fiyatları kategorimizde bulunan diğer yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya Et Fiyatları 2024 🥩

2024 yılında dünyada gıda fiyatlarında bir yükseliş yaşanmaktadır. Almanya için de aynı şekilde gıda fiyatlarında yükseliş göze çarpmaktadır. Fakat yine de ülkemize göre yaşam maliyetleri daha düşüktür ve aynı zamanda rahat bir yaşam sürmek mümkündür. Bu yıl güncellenen Almanya asgari ücret 1800€ civarındadır. Almanya Et fiyatları 2024 incelemesi yaparken ülkenin asgari ücretini de göz önünde bulundurmak daha doğru olacaktır.

  • Kıyma (Dana): 9-12 €
  • Kıyma (Tavuk): 5-7 €
  • Pirzola (Dana): 12-15 €

Ayrıca dilerseniz Almanya Market Fiyatları isimli yazımıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya’da Etin Kilosu Kaç Euro?

En çok sorulan sorulardan biri Almanya’da Etin kilosu kaç Euro? olmaktadır. Farklı çeşitlerde et satılmaktadır ve aynı zamanda her birinin fiyatı farklıdır. Bunlardan bazıları için örnek verecek olursak T-Bone Steak için kilogram fiyatı 78€ iken, dana kıyma için bu fiyat 17€ olmaktadır. Sizler için aşağıda farklı et türleri için bir tablo verilmiştir.

Almanya’da Et Fiyatları 2024

Almanya'da Et Fiyatları
Almanya’da Et Fiyatları

İnsan vücudunun belirli miktarda proteine ihtiyacı vardır ve etler çok fazla protein içermektedir. Bu nedenle kişilerin belirli zaman aralıklarında et tüketmesi gerekmektedir. Fiyatların artmasıyla Avrupa’da et fiyatları araştırılmaya başlanmıştır. Avrupa ülkelerinden biri olan Almanya’da et fiyatları için bir tablo hazırladık. Sizler için seçtiğimiz çeşitler ve fiyatları şu şekildedir:

Dana Kıyma (1 kg)9-12€
Tavuk Kıyma (1 kg)5-7€
Tavuk Göğsü Fileto (1 kg)12-15€
Antrikot (1 kg)20-25€
Kemikli Pirzola (1 kg)15-20€
Hamburger Et (1 kg)10-13€
Rosto Et (1 kg)14-18€

Ayrıca dilerseniz Almanya Araba Fiyatları isimli yazımıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Almanya’da Kıyma Fiyatı

Kıyma fiyatları az yağlı, orta yağlı ve yağsız olmalarına; hatta tavuk ya da danadan yapılmış olmasına göre değişkenlik gösterir. Hatta domuz ve kuzu eti de bunların arasında bulunmaktadır. Almanya’da et fiyatları çok yüksek değildir bu nedenle Almanya’da Kıyma fiyatı da oldukça düşüktür diyebiliriz. Kilogram fiyatı için ortalama 15€ demek doğru olacaktır.

Almanya’da Kırmızı Et Fiyatları

Almanya’da Kırmızı Et Fiyatları için düzenlemiş olduğumuz tabloya bakıldığında ülkemize göre çok ama çok uygun fiyatlı olduğunu görebiliyoruz. Belki de buna bağlı olacak ki, en fazla et tüketen ülkelerden biri Almanya’dır. Hatta meşhur yemeklerinin içinde de oldukça fazla kıyma kullanımı vardır.

Almanya’da Etin Kilosu Ne Kadar?

Genelde diğer ülkelerdeki et fiyatları bizim ülkemize nazaran çok daha uygundur. Kur farkını hesaba katmadan birim bazlı inceleyecek olursak Almanya Et Fiyatları 2024 yılında 17 €’dur. Asgari ücret ile yaklaşık 100-105 Kilogram et alabilirsiniz. Fakat ülkemizde ise güncel asgari ücret ile 60 Kilogram et alınmaktadır. Zam öncesi ise 40 Kilogram et alınmaktaydı.

Almanya’da 1 Kilo Et Ne Kadar?

Almanya’daki et fiyatları, bölgeye, çeşitliye ve satılan miktara göre değişebilir. Ancak ortalama olarak, bir kilogram domuz eti yaklaşık 10-15 Euro, bir kilogram tavuk eti ise yaklaşık 15-20 Euro arasında değerlendirilebilir. Bununla birlikte, fiyatlar pazar koşulları, arz ve talep gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Böylece Almanya’da 1 Kilo Et Ne Kadar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Almanya’da Asgari Ücretle Kaç Kilo Et Alınır?

Öncelikle sizlere Almanya’da asgari ücretten bahsedelim 1584 Euro’dur. Bu fiyat ile yaklaşık olarak 100-105 kilogram et alabilirsiniz. Fakat ülkemizde asgari ücret ile çalışan bir kişi en fazla 60 kilogram et satın alabilir. Böylece Almanya’da Asgari Ücretle Kaç Kilo Et Alınır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Son olarak Almanya’da Et Fiyatları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Almanya Et Fiyatları 2024 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz fiyatları kategorimizdeki diğer yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

3/5 - (2 Oy)
Yorum yapın