Ana Sayfa » Fiyatları » Amerika Araba Fiyatları 2023 – İkinci El Araba Fiyatları

Amerika Araba Fiyatları 2023 – İkinci El Araba Fiyatları

Amerika Araba Fiyatları yazımız ile karşınızdayız. Ekonomik otomobillere binmenin herkesin hakkı olduğunu düşünenler sık sık Amerika araba fiyatlarını gündeme getiriyor. Amerika’daki araç standartlarının aksine fiyatların oldukça uygun olduğu kabul ediliyor. Yerli birçok otomobil markası ile Amerika, yurtdışından uygun fiyata araba almanın başlıca adresleri arasında. Bunun yanında sektöre öncülük eden birçok markanın modelini ülkemizdeki fiyatların yarısından azına almak ülkemizdeki pek çok insana cazip geliyor.

Dolar bazında satışa sunulan otomobiller, ülkemiz para birimine çevrildiğinde oldukça yüksek tutarlar yine karşımıza çıkıyor. Ancak kazancını dolar üzerinden elde edenlerin birim fiyat olarak değerlendirdiklerinde oldukça makul olduklarını söylemek mümkündür.

2023 yılında güncel Amerika araba fiyatları araştırması yapanlar için üst segment araç alternatifleri çıkıyor. Kendi ülkesinde binlerce lira faiz farkı ödeyerek sahip olunması mümkün olan bir arabayı, Amerika’da son derece ucuza almak söz konusudur.

Amerika İkinci El Araba Fiyatları🚗

Otomobil sektörünün en gelişmiş olduğu ülkeler arasında yer alan Amerika, marka ve model konusunda ilgililerine çok fazla seçenek ve avantaj sunuyor. Ülkemizde olduğu gibi, Amerika ikinci el araba piyasası da oldukça hareketlidir. Alacağınız sıfır aracın bir üst modelini ikinci el olarak alanlar cazip bir araba alışı gerçekleştirdiklerini düşünüyor.

Amerika İkinci El Araba Fiyatları
Amerika İkinci El Araba Fiyatları

Düşük kilometreli ve yüksek modelli araçları Amerika’da makul fiyata bulunabiliyor. Hem Amerika araba fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak hem de dünya çapında otomobil piyasasına hakim olmak için 2023 yılı fiyat listesi şu şekildedir:

Araba MarkasıAraba ModeliAraba Fiyatı
BMWX5 xDrive35i35.000$
PorschePanamara 440.000$
HondaAccord Hybrid Ex30.000$
FordEscape SE20.000$
DodgeChallenger35.000$

Döviz kuru her geçen gün değerlendikçe ülkemiz nazarında Dodge Challenger oldukça artıyor. Kendi ülke vatandaşları için aynı durum geçerli olmayıp, kişiler diledikleri arabayı uygun fiyata satın alabiliyor. Amerika araba fiyatları özelinde Amerika’da araba alırken direkt olarak sahibinden olan ilanları değerlendirmek, yüksek fiyat veren galerilerden uzak durulması öneriliyor. Cazip fiyatlara araba sahibi olmak isterken dolandırılmamak için ise yasal prosedürleri uygulamak şarttır.

Şık bir otomobil sahibi olma hayallerini ertelemekten sıkılanlar Amerika’dan araba alıp Türkiye’de kullanmanın mümkün olup olmadığını araştırıyor. Yasal gereklilikler uygulandığı takdirde imkânsız olmayan bu durum, 2 yıl boyunca Türkiye’de kalabilme şartını kapsıyor. Bunun yanında Amerika’da çeşitli nedenlerden dolayı bulunan kişiler pasaportlarına kayıt ettirerek alacakları otomobili iki yıl yasal olarak kullanabilir. Sonrasında yeniden aracın Amerika’yı ziyaret etmesi ve yasal prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor.

Amerika Sıfır Araba Fiyatları

Sıfır araba sahibi almak her yaştaki bireyin hayalleri arasında yer alıyor. Kendi ülkesinde yaşam şartları ve gelir oranı dengesizliği nedeniyle bu imkâna sahip olmayanlar çareyi yurt dışından araba almakla buluyor.

Amerika ile bağlantısı olanların kolaylıkla gerçekleştirebileceği bir hayal olarak, donanımlı ve konforlu araçları satın almak ülkemizdeki kadar zor değildir. Bunun yanında dikkat etmemiz gereken noktalara dikkat edildiği sürece pasaport kaydı ile herkes yurtdışından araba alabilir. İşte Amerika Sıfır Araba Fiyatları;

Araba MarkasıAraba Fiyatı
Volvo S9068.000$
Nissan33.000$
Honda35.000$
Ford50.000$
Subaru35.000$
Chevrolet Silverado 150060.000$
Mitsubishi25.000$
Amerika Sıfır Araba Fiyatları
Amerika Sıfır Araba Fiyatları

Amerika araba fiyatları üzerinden bilgilendirilen kullanıcılar, tercih edecekleri marka için ödemeleri gereken miktar belirtilmiştir. Ülkelerin kendi belirledikleri yasal vergi düzenlemeleri kapsamında ödenerek satın alınan arabalar mevcut. Bu durum ise Amerika gibi ülkelerdeki rakamların oldukça düşük skalada olmasını sağlıyor. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Rusya Araba Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Amerika’da Araba Fiyatları Neden Ucuz?

Amerika Araba’da Fiyatları Neden Ucuz? sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz; Dünya genelinde gelişmiş ülkelerin başında gelen Amerika’nın pahalı yaşam standartlarına sahip olduğuna dair yanılgılar bulunuyor. Sandığımızın aksine son derece uzun olan Amerika, özellikle araba piyasasında birçok ülke ile eşdeğer fırsatlar sunuyor.

Tüketim, mülkiyet ve satış vergileri ile alıcıları mükellef tutan Amerika araba fiyatları, ülkemizdekinden farklı işler. Bu doğrultuda ülke vatandaşları normal standartlarda bir yaşam sürüyor. Ancak vatandaşlar uygun araba fiyatları kapsamında lüks sayılabilecekleri otomobilleri rahatlıkla satın alabiliyor. Özellikle Honda accord sahibinden uygun fiyata satılmaktadır.

Amerika’dan Araba Getirtmek Yasal Mı?

Araba sahibi olmanın lüks olmaktan çıktıyı birçok yurtdışı ülkesi, Türkiye’de yaşayanların ilgisini çekiyor. Yasal yaptırımlara maruz kalmadan Amerika’dan araba getirtmenin mümkün olup olmadığının araştırmasını yapıyor. Zorlu bir süreç olmasının yanında mümkün olan bu durum. Amerika pasaportu bulunan ve pasaport kaydı şartıyla satışlarda Türkiye’ de ucuz araba getirmek söz konusudur.

Bu alanda umut tacirliğine soyunan ve insanların iyi niyetlerini suiistimal etmek isteyenler vardır. Amerika’dan araba getirmek vaadi ile birçok kişiyi kandırmaktadır. Bu tür kolay yollara başvurup mağdur olmak yerine, yasal yollar tercih edilmelidir.

Amerika Araba Satış Sitesi

Amerika’daki araba fiyatları merak ediyorsanız bunun için internetten fiyatları öğrenebilirsiniz. Bunun için Amerika araba sitelerine örnek olarak ooyyo.com, carros.com ve autoscout24.com verilebilir. Bu sitelere girerek dilediğiniz arabaların fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Böylece Amerika Araba Satış Sitesine örnek vermiş olduk. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sırbistan Araba Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiyatları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Amerika Araba Fiyatları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın