Ana Sayfa » Fiyatları » Bexsero Aşısı Fiyatı 2023 – Bexsero Menenjit Aşısı Fiyat – Güncel!

Bexsero Aşısı Fiyatı 2023 – Bexsero Menenjit Aşısı Fiyat – Güncel!

Bexsero aşısı fiyatı 2023 yılındaki güncel durumuyla merak edilmektedir. Belirli aralıklarla Bexsero aşısındaki gelişmeleri takip etmek faydalı olacaktır. Menenjit gibi ciddi hastalıkların önlenmesi gereken iltihap hastalıklarında çözüm olabilmektedir. Bexsero Fiyat ile alakalı tüm bilgilere aşağıdan erişebilirsiniz. Aşıyla birlikte hastalıktan korunmak için kişinin doğal savunma sistemi harekete geçirilecektir. Ayrıca bunun gibi diğer aşı ve sağlık ürünlerinin fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bexsero Aşısı Nedir?

Kullanım amacı ve genel özellikleri bakımından Bexsero aşısını tanımlamak mümkündür. İğneli veya iğnesiz olarak kullanılabilmektedir. Ambalajı içerisinde enjektör yer almaktadır. Aşı sınıflandırmasına bakıldığında Meningokok grup B aşısı olduğu bilinmektedir. Yaşamı tehdit edici enfeksiyonlara neden olan hastalıklarda etkisi olan Bexsero ilacı korunma amacıyla yapılmaktadır.

  • Beyin ve omuriliğini kaplayan zarın iltihaplanması olarak tanımlanan menenjit için kullanılmaktadır.
  • Bakterilerin kana geçmesi kaynaklı ateş ve titreme olan septisemi hastalıklarında kullanılmaktadır.

Bexsero Aşısı Fiyatı 🌟

Bexsero Fiyat
Bexsero Fiyat

İlk olarak Bexsero aşısı fiyatı 2023 itibariyle 1250 TL olarak görüntülenmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen fiyatlara göre bu sonuçlarda değişiklikler yapılmaktadır. Düzenli olarak güncel fiyatlandırmayı takipte kalmanız gerekmektedir. Önemli iltihap hastalıklarının önlenmesinde aşıların etkisini dikkate almak birçok sorunun ilerlemesini engelleyecektir. Kısacası bexsero aşı fiyat bu şekildedir.

Yinelenen hastalıklara ve bağışıklık sistemini çökerten sorunlarda önlem almaya odaklanılması gerekmektedir. Ayrıca, Bexsero fiyat 2023 için bakanlık ve birçok kanaldan yenilikler takip edilmektedir.

Bexsero Menenjit Aşısı Fiyatı 2023

Bexsero Menenjit Aşısı Fiyatı
Bexsero Menenjit Aşısı Fiyatı

Sıkça sorulan sorulardan birisi de Bexsero Menenjit Aşısı Fiyatı 2023 yılında ne kadardır? sorusudur. bu ilaç ülkenin ekonomik problemlerinden dolayı zamlanana ilaçlar arasına girmiştir. Kısacası Bexsero Menenjit Aşısı Fiyatı yaklaşık olarak 1250 TL’dir.

Bexsero Aşısı Kaç Doz Kullanılır?

Doz bilgilendirmesi açısından Bexsero aşısı 2-10 taş aralığındaki çocuklara iki kere yapılmaktadır. Bu iki aşı aralığındaki sürenin ise minimum 1 ay olması gerekir. Diğer yaş aralıklarında doktor önerilerine göre devam edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Dereceli Lens Fiyatları yazımızı da dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Bexsero Olası Yan Etkiler Nelerdir?

 Her aşıda olduğu gibi Bexsero aşısı için de yan etkilerin varlığından söz edilebilmektedir. Farklı olarak yan etkilerin özellikleri tüm aşılarda görülmemektedir.  Yan etkiler fark edildiğinde acil servis başvurusu yapılması gerekecektir. Her yaş grubuna uygulanmış olan Bexsero aşısı için aşağıdaki yan etkiler yaygın şekilde görülmektedir:

  • İğne yapılan yerde ağrı hassasiyet
  • Enjeksiyon yerindeki deride kızarıklık, şişlik ve sertleşme görülebilmektedir.

Bexsero Aşısı Yan Etki Süresi Nedir?

 Hafif çaplı sorunlar Bexsero aşısı yan etkileri için çok uzun sürmemektedir. Genellikle bir hafta içinde yan etkilerin tamamı sonlanmaktadır. Yan etkilerin süresi ve derecesiyle ilgili yapılan araştırmalarda, aşı olan insanların yarısında en az 3 gün süren hafif sorunlar yaşanmaktadır. Meningokok serogrup B aşısı olan insanlarda bu değerlendirme gözlenmektedir.

Bexsero Aşısı Ateş Yapar mı?

Merak edilen başka bir konu da Bexsero aşısının ateş yapma durumudur. Bazı durumlarda aşının yan etkilerinden biri ateş olabilmektedir. En temel neden farklı aşılarla birlikte yapılması olacaktır. Bexsero aşısı fiyatı ile alakalı örneğin çocukluk çağı aşılarıyla beraber yapılan Bexsero aşısı yan etki olarak ateşi de beraberinde getirecektir.

Genellikle ateş görülen yaş grubu 2 yaş altıdır. Bexsero aşısının erken bebeklik döneminde olacak aşılar için doktordan daha çok bilgi almakta fayda olacaktır. Ateşe neden olan aşı için uygulamalar konusunda da bilgi talep edilmesi gerekecektir.

Ayrıca Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey Fiyatları yazımızı da dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Erken Bebeklikte Bexsero Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Erken bebeklikte Bexsero aşısı ne zaman yapılır sorusu önem taşımaktadır. Aşağıdaki bilgilere bakılarak erken bebeklik döneminde ne kadar aralıklar olması gerektiği de dikkate alınabilmektedir.

  • Bebeğin 2 aylıkken, 4 ve 6. aylıkken 3 doz şeklinde yapılması gerekmektedir.
  • Bebek geç süt çocukluğu dönemindeyken 7 ve 12. aylarda aşı olmaktadır.  Dozlar arasında en az 2 ay olacak şekilde aşılar yapılmaktadır.
  • Kan pıhtılaşma sorunu olanlar, bir bağışıklık hastalığının tedavisini olan kişilerin aşıyı dikkatli kullanması gerekmektedir. 

Şiddetli enfeksiyonu olan kişilerin de öncelikle doktor veya hemşireye bilgi vermesi gerekmektedir. Bexsero fiyat ile ilgili hafif çaplı soğuk algınlıkları aşının ertelenmesine neden olmaz ama iltihaplanma düzeyi açısından bilgi aktarılması önemlidir.

Fiyatları kategorimizdeki diğer yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Bexsero aşısı fiyatı yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Ayrıca ana sayfamızı ziyaret etmek isterseniz de bizdekalmasin.com bağlantısı üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın