Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua – Pişman Etme Duası!

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua – Pişman Etme Duası!

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Müslümanlar olarak yüce Allah’tan belirli isteklerde bulunuruz. Bunun en kolay yolu ona dua etmektir. Bu yazımızda sizlere kötülük yapanların hak ettiklerini bulması için Allah’a edebileceğiniz duaları bir araya getirdik. Bunun yanında bu yazımızda en etkili okunacak dualar arasında bulunan bu dua ile alakalı tüm soruları sizin için yanıtladık.

Kötülük Yapanı kahreden Dua

Kötülük Yapanı kahreden Dua, Maalesef ki bulunduğumuz çevrede insanlar her zaman iyi olmayabiliyor. Öyle ki iyi insanlardan çok kötü insanlarla yaşamak zorunda kalıyoruz. Bazen iş arkadaşlarıyla, bazen okul arkadaşlarıyla, bazen aileyle, bazen yakın arkadaşlarla olur ama her zaman olur. Kötü insanlardan olabildiğince uzak durmak en doğrusu olacaktır. Bunun yanında yeterince uzak olamıyorsanız ve aynı ortamda bulunmanız gerekiyorsa, o kişinin kötü enerjisinden Allah’a sığının.

Duanın Türkçe Okunuşu:

La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.

Duanın Anlamı:

Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Şüphesiz sen her şeye gücü yetensin. Beni de en hayırlara vesile olacak şekilde arındır.

Sana Kötülük Yapana Okunacak Dua

Sana Kötülük Yapana Okunacak Dua
Sana Kötülük Yapana Okunacak Dua

Öncelikle Sana Kötülük Yapana Okunacak Duanın genellikle sabah namazından sonra okumanızı tavsiye ediyoruz. Sabah namazından sonra abdestli olarak önce 10 defa fil suresini okuyabilirsiniz, ardından çeşitli dualar da edebilirsiniz. Bu duayı istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Sabah namazından sonra kötülük yapanlara cezasını çekmesi için bu duayı okumaya devam edebilirsiniz. 3, 7, 21 ve 41 sayıları ile her gün okuyabilirsiniz. Perşembe akşamını mübarek kabul ettiğimizden bu sure Perşembe günü Allah katında makbul sayılan 2 rekatlık yatsı namazından sonra 3 defa okuruz.

Fil Suresinin Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmânirrahîm
Elem tera keyfe fe’ale rabbüke biashâbilfîl elem yec’al keydehüm fî tadlîl ve ersele aleyhim tayran ebâbîl termîhim bihicâratin min siccîl fece’alehüm ke’asfin me’kûl. Amin.

Surenin Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle
Görmedin mi Rabbin ne yaptı fil sahiplerine! Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı?
Üzerlerine sürü sürü kuşlar saldı. Onlara balçıktan pişirilmiş sert taşlar atıyorlardı. Derken onları, yenilmiş ekin yaprağı gibi kılıverdi.

Birinin Belasını Bulması İçin Dua

Düşmanları tövbe ettiren dua, kötüleri yaptıkları kötülüklerden pişman ettiren dualardan biridir. Bunun yanında çekecekleri ızdırapların yanı sıra, suçluları cezalandırmak için okunan en bilinen dualardan biridir. Bu duayı, kandil gecesi Kuran’ı Kerim’i okuduktan sonra çok hayırlı kabul ederiz. Dilerseniz 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Dua şöyledir:

Duanın Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

Rabbi e’ınni ve la tu’ni ‘aleyye vensurni ve la tensur ‘aleyye vemkürli ve la temkür ‘aleyye vehdini ve yessirli’l-hüda vensurni ‘ala men beğa ‘aleyye.

Rabbic’alni leke şekkaran, leke zekkaran, leke rahhaben, leke mıtva’an leke muhbiten, ileyke evvahen müniba.

Rabbi tekabbel tevbeti, va’ğsil havbeti, ve ecib da’veti, ve sebbit hücceti, ve seddid lisanı, vehdi kalbi, veslül sehimete sadri.

Duanın Anlamı:

“Rabbim! Beni namaza devam eden bir kimse eyle. Soyumdan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Duamı kabul eyle.” “Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana babamı ve inananları bağışla.”

Birinden Hakkını Almak İçin Okunacak Dua

Hakkı yenen kişiler, haksızlık edene beddua etmek yerine Allah’a sığınmalıdırlar. Hiç kimseye art niyetli dualarda bulunmayan peygamber efendimiz (s.a.v.) kendisine eziyet edenlerin ileride olacak çocuklarını düşünürdü. Peki Bunun yanında hakkaniyet sahibi olan yüce Allah’a hakkı yenen kişiler Birinden Hakkını Almak İçin Okunacak Dua olarak hangi duaları okumalıdır?

Duanın Türkçe Okunuşu:

Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne).

Duanın Anlamı:

‘Sonunda karanlıklar içinde, ‘Senden başka hiçbir tanrı yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben kötü işler yapmışım!

Bunun yanında bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.6/5 - (7 Oy)
Yorum yapın