Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey Fiyatları – Kullanmak Yasak Mı?

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey Fiyatları – Kullanmak Yasak Mı?

Eczanelerde satılan bayıltıcı sprey bazen bazı durumlar için iyi bazı durumlar için kötüdür. Birden fazla kullanım sebebi bulunmaktadır. Kişi kendini koruma amacıyla da spreyi kullanabilmektedir.

Ancak bazı durumlarda ise yani karşı taraftan Bir tehlike amacı ile bir bayıltıcı sprey kullanılıyor ise bu son derece yanlış bir durum olacaktır. Bu noktada önemli olan, hangi amaçla kullandığınızdır.

Bayıltıcı spreyi yasadışı sebeplerle kullanmayı amaçlıyorsanız, ağır ve caydırıcı ceza almanız mümkündür. Karşı tarafa zarar vermek gibi bir amaç ile kullanılan herhangi bir bayıltıcı sprey yasaklanmıştır. Ancak bu tarz ürünler sadece kendini korumak için kullanılmalıdır. Koruma amaçlı da olsa, gerekli mercilerden izin almanız gerekmektedir.

Bayıltıcı Sprey Nedir?

Bu ürün, sadece insanlarda değil aynı zamanda hayvanlarda da kullanılmaktadır. Bayıltıcı sprey içinde ne var diye soracak olur iseniz bayıltıcı spreyi karşı tarafa sıktığınız zaman o kişi üzerinde bir narkoz etkisi yaratabilirsiniz. Etki altında olan kişi bayılmaktadır. Fakat bu durum son derece tehlikeli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey
Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey

Günümüzde şehirlerdeki tehlike oranlarının artması ve nüfusunda fazlalaşması ile beraber son derece önemli bir ihtiyaç haline gelen bayıltıcı gazlara nereden ulaşabilirsiniz? Tabi ki eczanelerden ulaşım sağlayabilirsiniz. Eczanelerde satılan bayıltıcı sprey çeşitleri:

 • Caldini Eter Sprey
 • Rexon Eter Sprey
 • Best Eter Sprey

Bu ürünleri acil durumlar dışında kullanmak sakıncalıdır. Bu ürün size zaman kazandıracak olup son derece öneme sahiptir. Özellikle kadınların kendilerini korumaları için üretilmiş olan kimyevi gazlardır. Bu gazların içerisinde eter bulunmaktadır. Etere bir süre boyunca maruz kalmak da baygınlığa sebep olmaktadır.

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey Fiyatları

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey Fiyatları

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey Fiyatları en güncel fiyatları sizlere sunuyoruz. Hali hazırda koruma amaçlı bayıltıcı spreyler satılıyor. Yukarıdaki bahsettiğimiz ürünlerin fiyatlarını listeleyeceğiz. Verdiğimiz spreyleri eczaneden alamazsanız da internette büyük alışveriş sitelerinin çoğunda bulabilirsiniz.

 • Caldini Bayıltıcı Eter Sprey: 125,90 TL
 • Rexon Bayıltıcı Eter Sprey: 115,90 TL
 • Best Bayıltıcı Eter Sprey: 124,00 TL

Bu tarz oldukça etkili spreylerin güvenlik dışında kullanılmasını kesinlikle önermiyoruz. Özellikle uyku problemleri için kullanmayı düşünenler için daha mantıklı olan Bayıltıcı Damla Eczane başlığımızdan bilgi almasını öneriyoruz.

Bu tarz özenle belirlediğimiz diğer fiyatları incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bayıltıcı Damla Eczane

Bayıltıcı Damla Eczane konusunda asıl hedef uyku problemleri çeken hastaların problemini çözmektir. Bu tarz bayıltıcı damlalar oldukça etkilidir. Herhangi bir yiyeceğin üzerine size söylenen doz kadar damlatıp ilacı tüketin. Ardından kısa sürede uyku probleminiz çözecektir. İşte alabileceğiniz Bayıltıcı Damla Eczane listesi:

 • Sabre
 • Tropfen
 • Velorin
 • Insomin
 • Largactil

Bayıltıcı damla kaç saat sürer?

Bayıltıcı damla kullanıldığı an itibariyle etkisini göstermeye başlar. Fakat merak etmeyin uykunuzu alana kadar etkisini sürdürmeye devam eder. Korkacak bir durum yoktur.

Bayıltıcı Sprey Hangi Durumlarda Kullanılır?

Eczanelerden temin edilebilen spreylerin hangi durumlarda kullanılacağı tartışma konusudur. Elbette ki böyle bir ürünü yasal olmayan bir şekilde kullanmanız bir suç işleme olarak algılanacaktır. bunu örnek verecek olur isek birçok örneklendirme yapabilmemiz mümkün olacaktır.

Kadınlar, saldırı anında kullanarak saldırganı bayıltabilmektedir. Yani bu noktada her şey tamamen kendini korumaya yöneliktir. Buna başka bir örnek verecek olur isek diyelim ki yatak odanızda uyurken evinizin salonundan bir takım tıkırtılar geldi. Böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğiniz zaman muhtemelen evinize hırsız girmiş olma olasılığı son derece yüksek bir ihtimal olacaktır.

Crossfire BAYILTICI SPREY Nerede Satılır?

Crossfire BAYILTICI SPREY diğer spreylere oranla oldukça etkili ve güçlüdür. Bu yüzden satışı ve kullanımı kesinlikle yasaktır. İnternet ortamında araştırmalar sonucu bu spreye ulaşılabilir. Crossfire BAYILTICI SPREY fiyatı ise 50 – 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik ise şişe boyutundan kaynaklanmaktadır.

Bayıltıcı Sprey Yasak Mı?

Günümüzde yüksek etkili Bayıltıcı Sprey kullanımı yasaklanmıştır. Ancak belirli güvenlik şartları sebebiyle yine de taşındığını biliyoruz. Bunun yanında uyku sorunu çeken insanlar için de bayıltıcı damla kullanıldığını biliyoruz. Bunun gibi birçok hastalığın tedavisinde bayıltıcı etkide ilaçların reçete edildiğini belirtelim.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.2/5 - (12 Oy)
“Eczanelerde Satılan Bayıltıcı Sprey Fiyatları – Kullanmak Yasak Mı?” üzerine 13 yorum
Yorum yapın