Ana Sayfa » Fiyatları » Ereğli Hisse Hedef Fiyat 2023 – EREGL Hisse Yorum – Alınır Mı?

Ereğli Hisse Hedef Fiyat 2023 – EREGL Hisse Yorum – Alınır Mı?

Ereğli Hisse Hedef Fiyat 2023 yılında ne kadardır? EREGL temettü tarihi ne zaman? Tüm detaylar yazımızın devamında. İçeriğimizde Ereğli Hisse senediyle alakalı tüm fiyat bilgileri, hedefler, geleceği ve yorumları ile karşınızda olacağız. Öncelikle nedir sorusuyla hissemizi ufaktan tanıtarak başlayacağımız yazıya bu hisse alınır mı sorusunu cevaplayarak sonlandıracağız.

Bunun yanında diğer hisselerin hedef fiyatları ile alakalı bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayıp farklı yazılara erişebilirsiniz.

Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi Nedir?

Özellikle Borsa İstanbul’un önemli büyüme hisselerinden olan Ereğli Demir Çelik Hisse Senedi hakkında bilgileri paylaşalım. 1960’lı yıllarda devlet tarafından kurulan 2006 yılı civarında ise OYAK adlı şirkete devredilmesiyle özelleştirilmiş bir demir çelik fabrikasıdır. Şu anda sahipleri ATAER Holding firmasıdır.

Son zamanlarda özellikle Ukrayna – Rusya savaşıyla birlikte demir çelik EREGL hisselerinin parlamasıyla sonuçlandı. Böylece yatırımcılarına yüklü miktarlarda kâr bırakmıştır. Önceki çeyreğe göre daha yüksek ciro ve kar faaliyetlerini yakalamıştır. Peki 2023 yılında bizi hangi fiyatlanma bekliyor hemen inceleyelim.

Ereğli Hisse Hedef Fiyat 2023

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi savaşın çıkması Ereğli Hissesine pozitif şekilde yansımıştır. Ancak demir çelik sektöründeki daralma insanların yatırım konusunda kafasını karıştırmıştır. İleriki zamanlar için demir çelik sektörü çok parlak gözükmese de uzmanlar Ereğli Hisse için yine de yükseliş beklemektedirler. Kısacası Ereğli Hisse Hedef Fiyat 2023 yılı içerisinde 50 TL civarında olacağı tahmin edilmektedir.

Ayrıca dilerseniz Aselsan Hedef Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ereğli Hisse Yorum ?

Ereğli Hisse Yorum
Ereğli Hisse Yorum

Geleceği konusunda oldukça fazla tartışmalara neden olan Ereğli kimileri için yatırım konusunda ilk tercih. Kimilerine göre de kar marjının yıldan yıla azalmasıyla kesinlikle uzak durulmasını gerektiğini savunuyor. Kısacası hem olumlu hem de olumsuz birçok Ereğli Hisse Senedi Yorumları bulunuyor. İşte bazıları:

  • Uzun zamandır beklenen yükselişini göstermiştir. Düşükten toplamak yeniden mantıklı olacaktır.
  • Satışların çok olup karın bu kadar az olan bir şirket görmedim. Maliyetli bir sektör. Kazandırmaz!
  • Dünyada demir çelik fiyatları düşmüyorken, düşüş beklenmiyorken ve şirketle ilgili önemli olumsuz bir gelişme de ortada yokken fiyatını kaybetmesini bekleyemeyiz.

Ereğli uzman yorumlarını incelediğimizde Demir Çelik piyasasının maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle kâr marjının beklenenden düşük olmasını açıklamaktadır.

Tahmini Ereğli Temettü Tarihi 2023 ✨

Ereğli Temettü Tarihi
Ereğli Temettü Tarihi

Özellikle Ereğli gibi yükselişte olan şirketler bazı dönemlerde oldukça fazla kâr elde ederler. Bu tarz durumlar yaşandığında ise bu kâr oranını yatırımcılarına belirli miktarını dağıtırlar. Borsa dilinde buna temettü denilmektedir.

Borsada oldukça fazla firma temettü vermektedir. Bunların içerisinde EREGL de bulunmaktadır. Peki tahmini Tahmini Ereğli Temettü Tarihi 2023 ne zaman olabilir? Belirlenen net bir tarih bulunmamaktadır. Ancak geçmiş yıllara bakıp doğru tahminde bulunmak mantıklı olacaktır. Şuan güncel Ereğli hisse 2023 tahmini için erken olsa da ileri zamanda uzmanların fikirleri belirlenecektir.

Ereğli Temettü Tarihi TemettüÖdeme TarihiKâr Marjı
?.03.2023
22.03.20224,4524.03.202212,27%
24.03.20211,8526.03.202112,01%
17.07.20200,2321.07.20202,56%
Tahmini Ereğli Temettü Tarihi 2023

Ereğli Bedelsiz 2023

Son 2 senedir yılın mart ayında Ereğli Bedelsiz şekilde temettü dağıtıyor. Bu durum tesadüften ibaret olmadığını varsayarsak 2023 Mart ayı civarında temettü dağıtmasını bekleyebiliriz.

Ayrıca dilerseniz Zoren Hedef Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ereğli Hisse Alınır Mı?

Gördüğünüz üzere Ereğli hisse senedi yorumları oldukça çelişkilidir. Kesinlikle alacağınız hisse ile oldukça fazla kar edebileceğiniz gibi fazlaca zarar da edebilirsiniz. Bunun kararını siz vereceksiniz. Eğer alınıp alınmayacağı ile ilgili fikirlerinizi alt kısımdaki yorum bölümünden bizlere açıklayabilirsiniz.

Ereğli hisse uzun vade yatırım yapılır mı?

Uzman görüşlerine bakacak olursak Ereğli hissesi, hem orta hem de uzun vadede yükselişin devam edeceği öngörülmektedir. Ancak unutmayınız ki bu yorumların kesinliği yoktur.

Ereğli Neden Düşüyor?

Çeşitli fiziksel borsalar, döviz piyasaları, hisse senedi ve de kripto piyasalarında sürekli olarak paralar artıp azalmaktadır. Bu düşme ve çıkmalar piyasanın oynaklığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca EREGL gibi hisseleri düşmesinin belirli sebepleri bulunmaktadır. Piyasanın hali, teknik analiz ve temel analiz durumları, firma ile alakalı haberler “Ereğli Neden Düşüyor?” Sorunuzun cevabı olmaktadır.

Ereğli Demir Çelik Hisse Senetleri Son Dakika Haberleri

En yeni, güncel ve sağlam hisse haberleri, Haber sitesi platformlarında yayınlandığı gibi EREGL’nin hem kendi sitesini hem de Twitter hesabını devamlı olarak kontrol etmeniz gerekiyor. Herhangi bir listeleme veya önemli diğer duyuruları bu kanallardan ilk ağızdan sizlerle paylaşıyor olacaklar. Bunun yanında Bizde Kalmasın ekibi olarak biz de en güncel Ereğli Demir Çelik Hisse Senetleri Son Dakika Haberlerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Feragatname: İlk önce yazımızda geçen hiçbir emtia, hisse senedi, borsa ve herhangi bir terim yatırım tavsiyesi içermemektedir. Özellikle de bu tarz işlemleri yaparken çok dikkatli olmalısınız, Bizdekalmasin.com herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktadır.

Eregl hedef fiyat 2023 konusu ile alakalı biraz da olsun fikir sahibi olmak isteyenler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ereğli Hisse Hedef Fiyat 2023 yazımızın sonuna geldik. Yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Aşağıdan diğer fiyatları kategorimizdeki yazıları da inceleyebilirsiniz:

İsterseniz bizdekalmasin.com adresi aracılığıyla ana sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

4.7/5 - (4 Oy)
Yorum yapın