Ana Sayfa » Fiyatları » Numaralı Gözlük Camı Fiyatları – Uzak Yakın Cam Fiyatı 2023

Numaralı Gözlük Camı Fiyatları – Uzak Yakın Cam Fiyatı 2023

Numaralı Gözlük Camı Fiyatları 2023 hakkında detaylı içeriğimize hoş geldiniz. Belirli görme kusurlarınız sebebiyle gözlük takmak zorundasınız. Ancak piyasada bu kadar gözlük varken, size en uygun olanını bulmak zor olabilir.

Yapılacak ilk şey Gözlük Camı Fiyatları konusunu değerlendirmek ve bunun yanında gözlüklerin artı eksi yönlerini karşılaştırmak olacaktır. Ayrıca Farklı fiyat aralıklarına bakmak bütçenizi rahatlatmanıza yardımcı olur. 

Numaralı Gözlük Camı Fiyatları, 2023 yılında ortalama 300 TL ile 750 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği gözlük camının kalitesine ve kullanım alanına göre farklılık gösteriyor. Şimdi konunun daha detayına girelim. Gözlük camı çeşitlerinin fiyat başlangıçlarına tek tek bakalım.

 • Atasun Optik Numaralı Gözlük Camı Fiyatları: 399-750 TL
 • Nikon Numaralı Gözlük Camı Fiyatları: 350 TL
 • Uzak Yakın Gözlük Camı Fiyatları 2023: 400 TL
 • Filtreli Gözlük Camı Fiyatları: 399 TL
 • Organik Gözlük Camı Fiyatları: 265 TL
 • Numaralı Kolormatik Gözlük Camı Fiyatları: 399 TL
 • ZEISS Gözlük Camı Fiyat Listesi: 450 TL

Ülkemizdeki diğer güncel fiyatları öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Atasun Optik Numaralı Gözlük Camı Fiyatları 🕶️

Atasun Optik Numaralı Gözlük Camı Fiyatları

Atasun Optik Numaralı Gözlük Camı Fiyatları son gelen yeniliklerle birlikte en ucuz numaralı gözlük 399 TL‘den başlamaktadır. Bunun yanında bu fiyat 750 TL civarına kadar çıkmaktadır.

Atasun Optik Gözlükleri orijinal olup alındığından sonra 2 yıl garanti kapsamı sunuyor. Bunun yanında yüz şekline göre veya polarize gözlükler gibi birçok çeşit de mevcut.

Numaralı Gözlük Camı Fiyatları son zamanda artış yaşamış olsa da fiyatlar hala uygun seviyelerde diyebiliriz.

Nikon Numaralı Gözlük Camı Fiyatları

Nikon Numaralı Gözlük Camı Fiyatları, 350 TL‘den başlıyor. Gözlük camının kalitesi ve özellikleri ile bu fiyatlar artıyor diyebiliriz.

Nikon markasının kalitesinden söz etmemiz gerek yoktur herhalde. Fotoğrafçılıktan başlayan bu serüven A kalite numaralı gözlük camından devam ediyor. Ayrıca Nikon birçok gözlük camı çeşidi ile kullanıcılarını seçim kolaylığı sunuyor. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Arveles Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Uzak Yakın Gözlük Camı Fiyatları 2023

Uzak Yakın Gözlük Camı Fiyatları 2023, ortalama olarak 400 TL‘den başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunuluyor.

Özellikle orta yaşlı insanlar hem yakın hem uzak gözlük camı kullanmayı tercih ediyorlar. Bunun yanında bu gözlük tipi küçük yazıları görmekte zorlananlar için üretilen “progresif gözlük” diye geçen cam türüdür.

Eskiye nazaran artık bu tarz gözlükler daha estetik durduğunu söyleyelim. Gözlüklerde görülen rahatsız edici özelliklerin bulunmadığı bu uzak gözlük camını tercih edebilirsiniz.

Progresif Gözlük Camı Fiyatları 2023

Progresif Gözlük Camı Fiyatları
Progresif Gözlük Camı Fiyatları

Özellikle son zamanlarda oldukça sık verilen gözlük modeli Progresif gözlük camıdır. Bunların özelliği çok odaklı camlar olarak tasarlanmıştır. Hem uzağı hem de yakını oldukça net bir şekilde göstermektedir. Odak uzaklığa göre değişiklik göstermektedir.

Progresif Gözlük Camı Fiyatları 2023, ortalama olarak 400 TL‘den başlayan fiyatlarla kullanıcılara satılmaktadır. Hem yakın hem uzak gözlüğünüzün olmasından rahatsızsanız siz de bu tarz bir gözlük tercih edebilirsiniz.

Filtreli Gözlük Camı Fiyatları

Filtreli Gözlük Camı Fiyatları, günümüzde 399 TL‘den başlamaktadır. Özellikle teknolojiyle haşır neşir olan insanların kullandığı bu gözlükler çok revaçta.

Mavi ışık filtreli gözlükler, neredeyse her gün maruz kaldığımız teknolojik aletlerin zararlı ışığından gözlerimiz koruyor. Bu gözlüğü kullanmadığımız durumlarda vücudumuzu yoran ve husursuzluklara yol açıyor. Bunun yanında maruz kaldığımız mavi ışık aynı ilerde ciddi göz problemlerine yol açabiliyor.

Organik Gözlük Camı Fiyatları

Organik Gözlük Camı Fiyatları, 265 TL gibi bir makul bir ücretten satılmaktadır. Çok hafif aynı zamanda takılması çok rahat olan bu gözlüğü tercih edebilirsiniz.

Özellikle günümüzde her tür gözlük kullanılmaktadır. Bunların arasında plastik camlı gözlükler de vardır. Plastik camlı gözlüklere halk arasında organik cam adı veriliyor.

Kullanıldığı plastiğe bağlı olarak cama kıyasla 100 kat daha dayanıklıdır. Bu yüzden sporda, kampta, kaynak işlerinde çok daha fazla koruma sağlıyor ve tercih ediliyor.

Numaralı Gözlük Cam Fiyatları 2023

Numaralı Gözlük Cam Fiyatları
Numaralı Gözlük Cam Fiyatları

Doktora gidip göz muayenesi olduktan sonra gözlükçülerden fiyat bakmaktansa sizlere hemen hemen her markanın Numaralı Gözlük Cam Fiyatları ile alakalı bilgileri paylaşıyor olacağız. Bu numaralı camların fiyatları, gözlük kalınlığına, mavi ışık korumasına, çizilme korumasına ve çeşitli özelliklerine göre artıp azalmaktadır.

Gözlük Markaları 👓Fiyat Aralığı (₺)
Atasun450-1350 ₺
Nikon370-1100₺
ZEISS440-1650₺
Kodak400-1800₺
Essilor650-2600₺
Seiko Vision800-7500₺

Numaralı Kolormatik Gözlük Camı Fiyatları

Numaralı Kolormatik Gözlük Camı Fiyatları, 2023 yılında 400-600 TL civarından satışı yapılıyor. Özellikle hassas gözlere sahip kişilere verilen bu gözlük diğer bahsettiğimiz gözlüklerden daha pahalı olduğunu belirtelim.

Bu gözlük camı, güneş ışınlarından gözleri rahatsız olan kişilerin tercih ettiği “kolormatik” gözlüklerdir. Güneşin zararlı UV ışınlarından korumayı amaçlar. Bunun yanında daha net ve rahat bir görüş sağlar.

ZEISS Gözlük Camı Fiyat Listesi

ZEISS Gözlük Camı Fiyat Listesi, 2023 itibariyle 450 TL‘den başlayan fiyatlarla müşterilere sunuluyor. Fiyat skalası tercih edilen cam çeşidine göre değişmektedir.

Diğer markalara göre daha kaliteli olarak bilinen ZEISS gözlük camları oldukça sık tercih ediliyor. Özellikle dürbün, monitör gibi ürünlere de optik camı üreten bu firma kimine göre en iyi fotoğraf makinesi lensini ürettiğini söylüyor. Oldukça hafif ve kaliteli gözlük camları üreten bu firma Türkiye’de de oldukça sevilen iyi bir markadır.

Kolormatik Gözlük Fiyatları 2023

Kolormatik Gözlük Fiyatları
Kolormatik Gözlük Fiyatları

Halk arasında Fotokromik olarak da geçen Kolormatik gözlükler renkli camlara sahip değildir. Ancak geliştirilen tasarımları ile renkli lens olarak kullanılmaktadırlar. Özellikle uzun süre güneşte kalanlar için kullanımı oldukça rahattır. Bunun yanında gözleri dinlendirir ve ağrımasını önler. Güncel olarak Kolormatik Gözlük Fiyatları 2023:

 • Orta Seviye Kolormatik Gözlük Fiyatı: 650-700 TL
 • İleri Seviye Kaliteli Kolormatik Gözlük Fiyatı: 1200-2400 TL

Çizilmeyen Gözlük Camı Fiyatları

Çizilmeyen Gözlük Camı Fiyatları, 2023 yılında 400-600 TL civarından satışı sağlanmaktadır. Gözlük piyasasında “Polikarbonat camlar” olarak da geçen bu tarz çizilmeye dayanıklı camlar son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir.

Çizilmeye dayanıklı olmasının sebebi diğer gözlük camlarına göre esnek ve yumuşak olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden fiyatları diğer gözlük camlarına göre daha pahalı olmaktadır.

En İyi Gözlük Camı Markaları

Piyasada nam salmış ve aynı zamanda oldukça fazla kişi tarafından kullanılan Gözlük Camı Markalarını sizler için derledik:

 • ZEISS
 • Serengeti
 • Nikon
 • Hoya
 • Kodak
 • Novax
 • Seiko Vision
 • Hawk

Bunun yanında da Numaralı gözlük fiyatları 2023 ile alakalı sorulan sorulara yanıt vermeye çalıştık, aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresinden ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Son olarak uzak yakın gözlük camı fiyatları 2023 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.6/5 - (16 Oy)
“Numaralı Gözlük Camı Fiyatları – Uzak Yakın Cam Fiyatı 2023” üzerine 17 yorum
  • Bir optik mağazasına gittiğimizde bu fiyatları malesef göremiyoruz. Verilmiş olan fiyatlar optik mağazalarının alış fiyatları mıdır?

   Cevapla
   • Yolunmuş Kaz rumuzunuz beni anlatıyor, şu an fiyatları görünce şoktayım, yeni colormatik uzak yakın bir adara organik sadce iki cam aldım devlet desteği haricinde 5.000. tl. ödedim şu anda şoktayım onuda 7.000.tl den indirimli yaptı çerçevesi benden sadece iki cam bu, ve öyle ağlaştı ki hiç kazanmadığını yanında bir yardımcı dahi çalıştıramadığını, ayrıca fatura keserse bu fiyata yapamayacağını söyledi ve beni sizin kaz gibi yoldu, haram zıkkım olsun.

  • Bu araştırmada problem var. 4 yıl önce esilor marka 1600 tl yatırmıştım. Geçenlerde yenilemek istedim aynı marka 150000 tl. Yerli markaya 4000 istediler. Bu fiyatlar meşhur zincir marka optik fiyatları..

   Cevapla
 1. Bir optik mağazasına gittiğimizde bu fiyatları malesef göremiyoruz. Verilen fiyatlar acaba optik mağazasına geliş fiyatları mıdır?

  Cevapla
 2. Üsküdarda samimi tanıdığım optik mağazası uzak yakın ıkisini tek gözlükle kullanacağım progresif camlar + çerçeve üç bin lira istedi iki yediyüzelli liraya anlaştık bir hafta içinde teslim edeceğini söyledi bugün dördüncü gün telefonunu bekliyorum merakla bekliyorum kullanabilecekmiyim yıllardır uzak yakın iki ayrı gözlük kullandım kaybettiğim yakın gözlüklerin sayısını çoktan unuttum kullandıktan sonra ne kadar konforlu veya söylendiği olmadığını belirten kısa bir yorum yorum yaparım kalın sağlıcakla

  Cevapla
 3. şu kadar iki yıl önce aldığım cam 2000 tl idi aynı cam için bu gün 23.000 tl liste fiyatı ve indirimle 15.000 tl olur dendi varın siz yorumlayın

  Cevapla
  • tutturabildiklerine.. bugün bir dükkanda en düşük essilor için 10bin dendi, bir diğerinde en iyisi için 6500tl yanında da numaralı güneş gözlüğü camı dendi!

   Cevapla
 4. Yakın ve Uzak için gözlük almak için bir kaç tanınmış gözlük firmasından aldığım fiyatlar uçuk olunca alamadım ve bugün yine fiyat araştırması için gözlükçüleri gezeceğim. Kullanılabilecek yakın ve Uzak için tek çerçeve öneriyorlar ve en düşük camın 6000tl den başlayıp 20.000Tl ye kadar çıkabileceğini artı olarak çerçeveden bahs ediyorlar.

  Cevapla
Yorum yapın