Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Türkmenistan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2023

Türkmenistan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2023

Türkmenistan Asgari Ücret 2023 en merak edilen ekonomik konular arasındadır. Hem aynı kökenden geldiğimiz hem de kültürel olarak birçok yakınlığımız olan Türkmenistan’da asgari ücreti, market fiyatlarını, yaşam şartlarını iş imkanlarını, Türkmenistan maaşları 2023 ve Türkmenistan yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. İyice araştırarak son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türkmenistan’da Asgari Ücret 2023 🟢

Son zamanlarda farklı ülkelerle kendi ülkemizin aldığı ücretleri kıyaslıyoruz. Hal böyleyken Türkmenistan’da Asgari Ücret 2023 hakkında bilgiler vereceğiz. Orta Asya’da bulunan ve çok farklı bir kültüre sahip muhteşem bir ülke, Türkmenistan‘da asgari ücret 1320 Türkmenistan Manatı’dır. Bu da Türk Lirasına çevirdiğimizde 6840 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. Türkmenistan asgari ücreti 378 euro’dur. Bu meblağ dünya standartlarının altında kalmıyor. Fakat ülke çok pahalı olduğu için halk zorluk çekmektedir. Bu nedenle ülkede oldukça fazla geçim sıkıntısı yaşayan insan bulunmaktadır.

Türkmenistan Asgari Ücret Kaç Dolar?

Türkmenistan Asgari Ücret Kaç DolarPin
Türkmenistan Asgari Ücret Kaç Dolar

Dolar bazlı bakarsak Türkmenistan Asgari Ücret 376 Dolar’dır. Hem ülke içerisinde hem de dünya standartlarında bu maaş orta seviyededir. Alım gücü ve refah seviyesinin orta halli olmasını bu meblağa bağlayabiliriz.

Türkmenistan Asgari Ücret Kaç Manat 2023

Orta Asya’da bulunan ve Rusların etkisinde uzun süre kalan Türkmenistan‘da Asgari Ücret 1320 Türkmenistan Manatı’dır. Bu yaklaşık 6840₺’ye denk gelmektedir. Maaşlar dünya ile değerlendirildiğine orta seviye bir gelir olduğunu söyleyebilmekteyiz.

Türkmenistan Yaşam Maliyeti

Türkmenistan Yaşam MaliyetiPin
Türkmenistan Yaşam Maliyeti

Bir litre benzin yaklaşık olarak 0.3€’dur. Yakıt fiyatları yeraltı kaynaklarından dolayı ucuz olsa da genel manada ülke aşırı pahalıdır. Oldukça düşük yaşam kalitesi ve alım gücü düşüklüğü de buna bağlıdır. İnternet yavaş, sosyal ve ekonomik imkanlar çok zayıftır. Bu nedenle Türkmenistan Yaşam Maliyeti de vatandaşları için yüksektir. Ama genel olarak Türkiye’de maddi durumu yetersiz yerlere benzer diyebiliriz. O nedenle o bölgelerden çok farklı bir fiyatlandırma görmeyeceksiniz.

Türkmenistan Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve gezilecek yerler bakımından oldukça zayıf ve bir o kadar da gelişmemiş bir ülke. Fakat iklim şartları bakımından Türkmenistan Yaşam Şartları oldukça zor kışın çok soğuk, yazın ise çok sıcak oluyor. Çölün olduğu bir ülke bu sebeple de iklim şartları ağırdır. İnsanlarının da oldukça cana yakın ve sıcakkanlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde maddi açıdan da sizi zorlamayacaktır.

Türkmenistan Market Fiyatları 2023

Şimdi ise Türkmenistan Market Fiyatları 2023 yılı için araştırmalarımızı yaptık ve sizler için sunuyoruz. Türkmenistan gıda fiyatları, çeşitli ihtiyaçların ücretleri, ayakkabı fiyatları, giyim fiyatları ve daha birçok ihtiyacın olduğu mali giderleri çok merak ediyorsunuz. Bu ülkede üretim durumundan dolayı aşağıdaki ürünlerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Özbekistan asgari ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Bir somun ekmek: 0.22€
  • 1 Kilo peynir: 10€
  • Bir kilo domates: 0.13€
  • 1 Şişe Su: 0.35€
  • Spor ayakkabı: 165€
  • Elbise: 70€
  • Pantolon: 70€

Türkmenistan’da İş Fırsatları

Birçok insanın aklındaki soru Türkmenistan‘da ne iş yapabilirim? Şeklindeki sorulara öncelikle, Doğalgaz rezervlerinin inanılmaz geliştiğinden dolayı orada, sonrasında pamuk ticaretinin ve üretiminin çok fazla olduğu biliniyor, o sektörde, bunların yanında inşaat sektörlerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca hayvancılık da çok revaçtadır. Bu sebeple önerilmektedir. Vatandaşlarımız bu yere gidip birçok farklı sektörde iş kurmuşlardır. Bunun en temel sebebi, vergilendirme ve ülkemizdeki şirketlerin orada iş yapmasıdır. Ayrıca Vietnam Asgari Ücret yazımıza da göz atabilirsiniz.

Türkmenistan’da Asgari Ücret Ne Kadar 2023

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Türkmenistan’da Asgari Ücret Ne Kadar 2023 yılı için bakıldığında 1320 Türkmenistan Manatı’dır. Euro olarak bakıldığı zaman ise 378 € şeklindedir. İnsanlar genel olarak aşağıdaki soruları merak etmektedir.

  • Türkmenistan asgari ücret kaç dolar: 376 $
  • Türkmenistan asgari ücret kaç TL: 6840 TL

Türkmenistan Maaşları

Alt kısımda 2023 yılına ait Ortalama Türkmenistan Maaşları bulunmaktadır. Sizce bu maaş miktarları yeterli mi? Düşüncelerinizi alt kısımda belirtmeyi unutmayınız. İşte aylık ortalama maaşlar:

MeslekOrtalama Maaş (Aylık)
Yazılım Mühendisi (Bilgisayar Bilimi)500 $
Grafik Tasarımcı360 $
Dijital Pazarlamacı 260 $
Muhasebeci450 $
Finans Analisti400 $
İş Geliştirme Müdürü300 $
Güvenlik Uzmanı350 $
İnsan Kaynakları Avcısı380 $
BT Proje Yöneticisi450 $
İnşaat mühendisi360 $
Türkmenistan Maaşları

Türkmenistan asgari ücret ile alakalı sık sorulan sorulara yanıt verdik. Sizin de merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz sorular olursa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Türkmenistan Asgari Ücret 2023 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

4.7/5 - (3 Oy)
Yorum yapın