Ana Sayfa » Fiyatları » Prospan Öksürük Şurubu Fiyatları 2024 – Eczane Fiyatı

Prospan Öksürük Şurubu Fiyatları 2024 – Eczane Fiyatı

Prospan Öksürük Şurubu Fiyatları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç halk arasında öksürüğü kesen şurup olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise kullanıldıktan kısa bir süre sonra tıkanan göğüsleri açarak öksürüğü azaltmaktadır. Bununla birlikte Akut solunum yolu hastalıklarında da oldukça etkili bir ilaçtır.

İlacı kullanmadan önce mutlaka doktor kontrolü yapmanız gerekmektedir. Ülkemizde de sıklıkla satın alınan bir ilaç olduğu için fiyatı oldukça merak edilmektedir. Yazımız içerisinde sizlere Prospan şurubunun güncel fiyatından bahsedeceğiz. Eğer farklı ürünlerin de fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Prospan Öksürük Şurubu Fiyatı 2024

Her insan öksürükten nefret etmektedir. Bu yüzden ilaç kullanıp öksürüklerinin azalmasını istemektedir. Prospan şurup da öksürük için son derece etkili bir ilaçtır. Bununla birlikte bronşit ve benzeri solunum sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılan bir ilaçtır.

Eczanelerde ve internet üzerinden de satışı olan Prospan Öksürük Şurubu Fiyatı 2024 295 TL‘dir. Kesinlikle kullanmadan önce doktorunuzun bu şurubu size tavsiye etmesi gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prospan Şurup Eczane Fiyatı

Prospan doğal yollarla yapılan bir şurup olduğu için çok fazla insan tarafından tercih edilmektedir. İçerisindeki şeker oranı % 0’dır. Öksürüğü azalttığı gibi balgamında daha rahat atılmasına yardımcı olmaktadır. İlacı kullanmadan önce çalkalayınız ve sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa kullanılmalıdır. Prospan Şurup Eczane Fiyatı 295 TL‘dir. Fakat internette de satışı olan bir şuruptur.

Prospan Şurup 100 ml Fiyat

Prospan Şurup 100 ml Fiyat
Prospan Şurup 100 ml Fiyat

Çok ciddi yan etkileri olduğu için doktor gözetimi altında kullanılması gereken bir ilaçtır. Bu yüzden kendi başınıza kullanmamanız gerekir. Öksürüğü azaltarak gündelik hayatta yapmanız gereken işleri rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu ilacın muadili olarak Bisolnatur ilaçta kullanılmaktadır. Prospan Şurup 100 ml Fiyat 295 TL‘dir. Fakat internette daha uyguna da bulabilirsiniz.

Prospan Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları

Öksürük ve balgam sorununu çok kısa sürede çözen bu ilaç ülkemizde çok fazla satılmaktadır. Reçetesiz bir ilaç olduğu için internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Eğer merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız Prospan Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumlarını inceleyebilirsiniz.

 • Sigara içmekten dolayı sürekli öksürüyordum. Bu yüzden bu ilacı kullanmayı başladım çok etkili oldu.
 • Gerçekten 2 haftadır kullanıyorum ve öksürmem bir hayli azaldı.
 • Balgam sökücü olarak kullandığım bir ilaç. Diğer ilaçlara göre daha çabuk etki gösteriyor.

Prospan Yan Etkileri

Prospan Yan Etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • Şişme
 • Nefes darlığı
 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Çeşitli alerjik reaksiyonlar
 • Bulantı
 • Kusma
 • Karın ağrısı

Prospan Şurup Ne Kadar?

Prospan Şurup Ne Kadar? Sorusu son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Çünkü ilaçlara gelen zamlardan sonra fiyatlar oldukça değişmiştir. İnternette de satışı olan ilacı eczanelerden reçetesiz olarak da satın alabilirsiniz. Prospan şurup eczanelerde 295 TL‘dir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Almanya Telefon Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prospan kullananlar yorumlarını incelediğimizde insanlar ilacı kullandıktan birkaç saat sonra öksürüklerinin azaldığını belirtmiştir. Ayrıca çocuklar için olan bu şurubu yetişkinler de kullanabilir. Yan etkileri olarak ise nefes darlığı, elde ve yüzde şişme ve vücutta kızarıklık gözükebilir.

Prospan Şurup Nasıl Saklanır?

İlaçların genelinin nasıl saklanacağı konusu önemlidir. Ayrıca Prospan şurup nasıl saklanır doğrultusunda da öncelikle çocuklardan uzakta yer alması önemlidir. Ayrıca Prospan, güneş ışığını doğrudan almamalı ve yüksek sıcaklıkta tutulmamalıdır. Eğer saklama koşullarına uygun bir biçimde tutulması halinde son kullanma tarihine kadar kullanımı mümkün olacaktır.

Prospan Şurup Ne Kadar İçilmeli?

Prospan şurupların günlük dozunu belirlemede mutlaka doktor talimatlarına uyulmalıdır. Ayrıca Prospan şurup ne kadar içilmeli konusunda hastaların durumu son derecede önemlidir. Özellikle çocukların ve yetişkinlerin günlük bazda kullanacağı doz durumu da prospektüs içinde net bir biçimde belirtilmiştir. Doz aşımına maruz kalmak birtakım yan etkileri de ortaya çıkaracaktır.

Prospan Şurup Günde Kaç Kez Alınır?

Prospan şurubun günlük kullanımı doktorlar tarafından belirtilmektedir. Ayrıca Prospan şurup günde kaç kez alınır noktasında hastalık durumu ve kişilerin haline bağlı olarak farklılık gösterecektir. Ayrıca genel olarak günde 3 kez kullanımı tavsiye edilmektedir. Ancak uzun vadeli kullanımı esnasında semptomlarda azalma olmaması takdirinde tekrar doktorlara danışmakta fayda vardır.

Prospan Şurup Hamileler Tarafından Kullanılır Mı?

Piyasada var olan çoğu ilaç hamilelik döneminde olan kadınlar için uygun olmayacaktır. Bununla beraber Prospan şurup hamileler tarafından kullanılır mı durumu da ortaya çıkmaktadır. Prospan şurup doktor kontrolünde hamile kadınlar ve emzirenler için kullanımı mümkün olmaktadır. Ancak doz ayarlamalarının en uygun şekilde yapılmasında da fayda vardır.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son olarak Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Prospan Öksürük Şurubu Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın