Ana Sayfa » Fiyatları » Silahlı Güvenlik Sertifikası Fiyatları 2024 – Nasıl Alınır?

Silahlı Güvenlik Sertifikası Fiyatları 2024 – Nasıl Alınır?

Silahlı güvenlik sertifikası fiyatları 2024, bu mesleğe dahil olmak isteyenlerin yaygın olarak yönelttiği konular arasında yer almaktadır. Ayrıca her bir kişinin ideal bir meslek içinde olmaları için belirli bir sertifikaya sahip olmaları da önemlidir. Ayrıca gerekli eğitim ve sertifikaya bağlı olarak da bu şekilde bir neticeyi elde etmeleri de mümkün hale gelecektir. Eğer fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Sertifikası Ücretleri

Güvenlik Sertifikası Ücretleri
Güvenlik Sertifikası Ücretleri

Silahlı güvenlik, belirli bir nesnenin, bireyin veya yerin fiziksel olarak güvende tutulmasını sağlamak için kullanılan silah eğitimi ve güvenlik hizmetleridir. Ayrıca Silahlı güvenlik görevlileri, silah kullanma eğitimi almış ve yasal bir şekilde yetkilendirilmiş kişilerdir ve görevleri arasında, önlem alma, güvenliği sağlama, tehlikeli durumları önleme veya çözme gibi fonksiyonlar bulunabilir. Silahlı güvenlik, bankalar, özel güvenlik şirketleri, ticari yapılar ve devlet kurumları gibi farklı sektörlerde kullanılabilir. Güvenlik Sertifikası Ücretleri 5000 TL ile 12000 TL arasında değişmektedir.

Silahlı Güvenlik Kursu Fiyatları?

Silahlı güvenlik kurslarının fiyatları yer ve içeriklerine göre değişebilir. Genel olarak, ortalama bir silahlı güvenlik kursu için yaklaşık olarak 7000 TL gibi bir ücret ödemek gerekebilir. Bununla birlikte, daha detaylı veya ek eğitimler içeren kurslar daha pahalı olabilir. Kurslar hakkında daha farklı bilgi edinmek için, lokal eğitim kurumlarını veya eğitmenlerini arayabilirsiniz. Böylece Silahlı Güvenlik Kursu Fiyatları bu şekildedir.

Silahlı Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Silahlı Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun için öncelikle yaşadığınız şehirde bulunan özel kurslardan eğitim almanız gerekmektedir. Bu eğitim sonunda EGM Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından yazılı olan sınava girebilirler. Sınavda başarılı olan kişiler sertifika kazanabilir. Başarılı olamayanlar ise tekrardan sınava girebilirler. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Silahlı Güvenlik Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Silahlı Güvenlik Sertifikası Şartları

Türkiye’de silahlı güvenlik sertifikası almak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Ayrıca bu şartlar ülkeden ülkeye değişebilir. İşte Silahlı Güvenlik Sertifikası Şartları şunlardır:

 1. Türk vatandaşı olmak
 2. En az lise mezunu olmak
 3. Askerliğini yapmış veya muaf olmak
 4. Sağlık durumunun uygun olması (sağlık raporu ile belgelendirilmeli)
 5. Psikolojik durumunun uygun olması (psikolojik raporu ile belgelendirilmeli)
 6. Ahlak ve moral kriterlerine uygun bulunmak (ahlak raporu ile belgelendirilmeli)
 7. Silah kullanma eğitimi almış olmak
 8. Sertifikalı silah kullanma eğitimini alan bir eğitim kurumundan sertifika almış olmak.

Bu şartların yerine getirilmesi halinde, Türk Silahlı Kuvvetleri veya Jandarma tarafından verilen silahlı güvenlik sertifikası alınabilir.

Özel Güvenlik Kaç Yaş Sınırı?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler için yaş kriteri de önemlidir. Bu yüzden Özel güvenlik kaç yaş sınırı noktasında da herkes bir sınırlama olmadığını bilecektir. Ancak silahsız özel güvenlik olmak için 18, silahlı personel olmak için de 21 yaşını tamamlamak gerekecektir. Ayrıca mezuniyet durumu da ilkokul seviyesinde olmak gerekecektir.

Silahlı Güvenlik Kursu Nasıl Oluyor?

Adayların silahlı güvenlik kursu nasıl oluyor tarzında bir soruya yer vermeleri son derecede doğal olacaktır. 120 saat boyunca eğitim alacak olan kişilerin sonrasında yazılı ve atış sınavlarına girmeleri gerekecektir. Başarılı neticeleri elde etmeleri durumunda da Özel Güvenlik Silahlı Sertifikası alma hakkına da sahip olacaklardır.

Silahlı Güvenlik Sertifikası Kaç Yıl Geçerli?

Silahlı güvenlik sertifikalarına dayalı olarak kaç yıl kullanımda olacağını bilmek de gerekecektir. Bununla beraber silahlı güvenlik sertifikası kaç yıl geçerli sorusu da 5 yıl olarak ifade edilmektedir. Bu süreden sonra yenileme işlemlerini mutlaka gerçekleştirmeleri de gerekecektir. Aksi takdirde bu mesleği yapmaları gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Silahlı Özel Güvenlik Kursu Kaç Para?

2024 yılı itibarıyla silahlı özel güvenlik kursu kaç para gibi bir soru da gündeme gelmektedir. 10.750 TL olan bu bedeli vergi dairesine yatırmaları gerekecektir. Aynı harç durumu silahlı ve silahsız olanlar için geçerli olacaktır. Kimlik kartı için ekstradan bir ödeme yapmak da söz konusu olmayacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sağlık Bakanlığı Güvenlik Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Silahlı Güvenlik Kaç Gün Sürer?

Öncelikle Silah almak kaydıyla özel güvenlik belgesi edinmek isteyenlerin toplam olarak 120 saat eğitim almaları gerekecektir. Silahlı güvenlik kaç gün sürer noktasında bir eğitim programı gündeme gelecektir. Bunun dışında 100 saat boyunca temel derslerin yanı sıra 20 saat boyunca silah eğitimi almaları durumu mümkün olacaktır. 18 gün boyunca eğitim almak kaydıyla bu durum yaşanacaktır.

Silahlı Özel Güvenlik Nerede Çalışır?

Silahlı olarak özel güvenlik olanların çalışma alanları son derecede gelişmiştir. Ayrıca silahlı özel güvenlik nerede çalışır gibi bir durum da gündeme gelecektir. Bu yüzden iş bulma olanakları da bir hayli aktif bir halde gelişecektir. Genel olarak bazı noktalarda daha da aktif bir biçimde çalışacaklardır.

 • Bankalar
 • Para nakliyat işlemleri
 • Yakın korumalık
 • Barajlar

Silahlı özel güvenlikler çalışma alanları bakımından oldukça gelişmiş bir vaziyettedir. Ayrıca bu hususta yüksek sayıda bir çalışanı da barındırmaktadır.

2024 Özel Güvenlik Sertifikası Fiyatları

2024 yılında özel güvenlik sertifikalarını almak son derecede rahattır. Ancak 2024 özel güvenlik sertifikası kapsamında ücretler hakkında bilgi sahibi olmak da önemlidir.

 • Silahlı özel güvenlik sertifikası: 5000 – 12000 TL
 • Silahsız özel güvenlik sertifikası 4000 – 10000 TL
 • Silahlı özel güvenlik sertifikası sağlık raporu: 300 – 500 TL
 • Silahsız özel güvenlik sertifikası sağlık raporu: 200 TL
 • Silahlı sertifika poligon ders ücreti: 200 – 300 TL
 • Özel güvenlik sınav ücreti: 150 TL
 • Özel güvenlik kimlik harç ücreti: 4.775 TL
 • Özel güvenlik kimliği: 100 TL

Özel güvenlik görevlisi olmak için bu ücretleri yatırmak gerekecektir. Ayrıca kurslara bağlı olarak da bu rakamlar farklılık gösterecektir. 2024 yılı itibarıyla bu tip rakamlara denk gelmek de mümkün olacak bir konumda yer almaktadır.

Böylece Silahlı Güvenlik Sertifikası Fiyatları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer fiyatları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz

1/5 - (1 Oy)
Yorum yapın