Ana Sayfa » Fiyatları » Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 – Yeni Yılda Kaç TL Oldu?

Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 – Yeni Yılda Kaç TL Oldu?

Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023Yeni Yılda Kaç TL Oldu? yazımız ile sizlerleyiz. Yeni kimlik ve ehliyet uygulamasına geçilmesiyle daha da yaygınlaşan biyometrik fotoğrafları bugün yazımıza dahil ettik. 20 yıla yakın zamandır biyometrik fotoğraflar kullanılmaktaydı. Fakat yakın zamanda daha çok ihtiyaç haline gelmiştir. Türkiye’de Biyometrik Fotoğraf kaç TL oldu, geçtiğimiz yıla göre fiyatlar nasıl değişti gibi birçok konuyu işleyeceğimiz yazımıza geçiş yapabiliriz. Ayrıca dilerseniz fiyatları kategorimizde yer alan çeşitli yazılara da bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023

Günden güne önem kazanan Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 yılı değerlendirmesi ile başlayalım. Biyometrik fotoğraf çekiminde kullanılan kağıt, baskı, işçilik ve daha birçok nedenden dolayı fiyatları biraz fazladır. Daha çok idari işlerde ön planda olan biyometrik fotoğraf için belirli çekim özellikleri bulunmaktadır. Belki de bu neden de fiyatının pahalı olmasına etki etmektedir. Özellikle kağıt fiyatlarının artışıyla, kağıt kullanımı yapılan her hizmete ekstra fiyat farkı uygulanmaktadır. İstenilen fotoğraf sayısına bağlı olarak fiyatlar artıp azalabilmektedir. Kısacası Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 yılı içerisinde birçok etkene göre değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca Vesikalık Fotoğraf Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Biyometrik Fotoğraf Kaç TL?

Biyometrik Fotoğraf Kaç TL
Biyometrik Fotoğraf Kaç TL

Güncel Biyometrik Fotoğraf Kaç TL diye merak eden herkesi yazımıza bekliyoruz. Her ne kadar bulunduğunuz şehir-semt bile bu konuda önem taşısa da genel fiyatları sizler için derledik. Ankara Ticaret Odası tarafından belirlenen fiyatlara göre bir uygulama yapan fotoğrafçılar, fiyatları bu bantta tutmaktadır. Fotoğrafçılar için hazırlanan azami yani bir başka deyişle en yüksek fiyatlar ATO tarafından belirlenmiştir. Dijital veya baskılı haliyle müşterilere hizmet sunulmaktadır. Ve işte Biyometrik Fotoğraf Kaç TL sorunuzun yanıtı aşağıdaki tabloda bulunmaktadır:

Biyometrik 4 Ad. 70,00 TL
Biyometrik 4 Ad + Dijital 90,00 TL
Biyometrik 8 Ad.90,00 TL
Biyometrik 8 Ad. + Dijital 110,00 TL
Biyometrik 12 Ad.110,00 TL
Biyometrik 16 Ad.130,00 TL

2 Adet Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar?

İhtiyaca göre çektirilen biyometrik fotoğraflar, farklı sayılarda olabilmektedir. Belirli standartlara göre boyutları ve çekim özellikleri belirtilmiş olup, bu standartların dışında kalan fotoğraflar geçersiz sayılmaktadır. Bu nedenle güvenilir bir fotoğrafçı bulmak daha doğru olacaktır. Bazı fotoğrafçılar belirli sayılarda biyometrik fotoğraf vermemektedir. Ama genel olarak 2 Adet Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar sorusuna şu şekilde yanıt verebiliriz:

  • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf Fiyatı : 50 TL’dir. Buna uygun olarak fotoğrafçılar çoğaltma yapabilmektedir.

4 Adet Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar?

En sık tercih edilen biyometrik fotoğraf sayısı 4 tane olandır. En az bir fotoğraf çekilmektedir fakat 4’lü daha ön plandadır. Baskı sayısı ne kadar çok olursa fiyat o kadar uygun olmaktadır. Eğer daha fazla fotoğrafa ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız 4’lü, 8’li, 12’li veya 16’lı şekilde baskıdan alabilirsiniz. Yalnız dört tane ihtiyacınız bulunuyorsa 4 Adet Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar sorusunun yanıtı sizler için aşağıda bulunmaktadır:

  • Biyometrik 4 Adet = 70,00 TL
  • Biyometrik 4 Adet + Dijital = 90,00 TL

Biyometrik Fotoğraf En Az Kaç Tane Çekilir?

En çok merak edilen sorulardan biri de Biyometrik Fotoğraf en az kaç tane çekilir?olmaktadır. Belirli standartları vardır ve bu doğrultuda belirli sayılarda çekim yapılmaktadır. En az 1 adet çekilmektedir fakat çoklu çekimlere göre fiyatı daha pahalı olmaktadır. 1 Adet Biyometrik fotoğraf fiyatı 50 TL iken, 16 Adet Biyometrik fotoğraf fiyatı 130 TL’dir. Eğer daha fazla fotoğrafa ihtiyaç duyacağınız bir işlem gerçekleştirecekseniz, fazla sayıda olanı tercih etmenizi öneririz.

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları 2023

Artan kağıt fiyatları başta olmak üzere birçok etken fotoğraf fiyatlarını etkilemektedir. Bu nedenle Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 yılında geçtiğimiz yıla göre fazla artış göstermiştir. Bir fiyat karşılaştırması halinde olan kişiler Biyometrik Fotoğraf Fiyatları 2022 yılında nasıldı, ne kadar arttı gibi konuları araştırmaktadır. Fiyatlar bazı çeşitlerde neredeyse iki katına çıkmıştır ve hatta bazılarında üç katına kadar yükselmektedir. Bu durum genel fiyatlara bakıldığında normal karşılanmaktadır. Yine 4’lü, 8’li, 12’li veya 16’lı şekilde bulunan Biyometrik Fotoğraf Fiyatları 2023 yılında şu şekilde listelenmektedir:

Biyometrik 4 Ad. 36,00 TL
Biyometrik 8 Ad.42,00 TL
Biyometrik 12 Ad.48,00 TL
Biyometrik 16 Ad.54,00 TL

Biyometrik Fotoğraf Çoğaltma Fiyat

Son olarak Biyometrik Fotoğraf Çoğaltma Fiyat için sizlere bilgi vereceğiz. Elinizde halihazırda olan bir biyometrik fotoğrafınızı çoğaltmak için bir fotoğrafçıya gidip, dilediğiniz sayıda çoğaltabilirsiniz. Fakat bazı kurumlar fotoğrafın yeni olması gerektiği hususuna dikkat etmektedir. Bu nedenle tekrar fotoğraf çektirmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer kurum fotoğrafınızı kabul ediyorsa, 4’lü, 8’li, 12’li ve 16’lı olacak şekilde fotoğrafınızı çoğaltmalarını isteyebilirsiniz. Biyometrik Fotoğraf Çoğaltma Fiyat listesi şu şekildedir:

  • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf Çoğaltma : 30- 70 TL
  • 8 Adet Biyometrik Fotoğraf Çoğaltma : 40 – 80 TL
  • 12 Adet Biyometrik Fotoğraf Çoğaltma : 50 – 90 TL
  • 16 Adet Biyometrik Fotoğraf Çoğaltma : 60 – 100 TL

Son olarak Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz fiyatları kategorimizdeki diğer yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

3/5 - (2 Oy)
“Biyometrik Fotoğraf Fiyat 2023 – Yeni Yılda Kaç TL Oldu?” üzerine bir yorum
  1. bugün çektirdik, istanbul ümraniye 4 adet biyometrik fotoğraf 200 TL liste fiyatı, liste de asılıydı duvarda

    Cevapla
Yorum yapın