Ana Sayfa » Maaşları » Sağlık Bakanlığı Güvenlik Maaşları 2024 – Hastane Güvenlik Görevlisi Maaşları

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Maaşları 2024 – Hastane Güvenlik Görevlisi Maaşları

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2024 en çok araştırılan konular arasındadır. Bu yüzden Güvenlik görevlisi maaşlarında genellikle asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Fakat bu durum kişinin çalıştığı kuruma, şehre ve çalışma saatine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca silahlı olarak çalışıp çalışmayacağı koşulları maaş tutarlarını etkilemektedir. Aynı zamanda diğer Maaşları kategorisindeki yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hastane Güvenlik Görevlisi Maaşları💸

Hastane Güvenlik Görevlisi Maaşları
Hastane Güvenlik Görevlisi Maaşları

2024 yılına girmişken insanlar Hastane Güvenlik Görevlisi Maaşlarının ne kadar olduğunu merak etmektedir. Çünkü son yapılan zamlardan sonra insanların maaşı artmıştır. Güncel olarak hastanelerde güvenlik olan ve silahsız çalışan insanlar 24300 TL maaş almaktadır. Bu fiyat silahlı çalışan görevliye göre değişmektedir.

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Maaşları 2024💲

Son zamanlarda en çok tercih edilen meslekler arasında güvenlik görevlisi mesleği yer alır. Bu yüzden insanların bu konuda merak ettiği Sağlık Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Maaşları 2024 tarzında sorulardır. Sizde güvenlik görevlisi maaşları hakkında bilgi almak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Öncelikle belirtelim ki maaşlar silahla çalışıp çalışmadığınıza göre değişmektedir. İşte o fiyatlar şu şekildedir:

  • Silahsız Sağlık Güvenlik Maaşı: 24.300 TL
  • Silahlı Sağlık Güvenlik Maaşı: 27.029 TL

Devlet Hastanesi Güvenlik Maaşı

Devlet hastanesindeki güvenliğin görevi ziyaretçilerin, hastaların, ve hasta yakınlarının hastanenin belirlediği saatlerde görüşmelerini sağlamaktadır. Tabi ki bununla birlikte hastanede işlenecek olan suçları hastane idaresine bildirmektir. Yeni yıla girerken Devlet Hastanesi Güvenlik Maaşı silahsız çalışan insanlar için 24300 TL‘dir. Silahlı çalışan kişiler ise 27000-47000 TL almaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kuran Kursu Hocası Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hastane Güvenlik Çalışma Saatleri

Hastane güvenliğinin amacı öncelikle hastanenin güvenliğini sağlamaktadır. Ayrıca Hastane içerisinde veya çevresinde gördüğü şüpheli durumları hastane idaresine ve genel kolluk kuvvetlerini bildirmektedir. Bununla birlikte hastanede bulunan kayıp eşyaları ilgililere teslim ederek sahibine ulaştırır. Hastane Güvenlik Çalışma Saatleri 24 saat boyunca olmaktadır. Fakat güvenlikler değiştiği için bir güvenlik 8 saat boyunca orada durmalıdır.

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Çalışma Saatleri

Sağlık bakanlığında çalışan güvenlik görevlisinin amacı öncelikle hastanedeki güvenliği sağlamaktadır. Bunun dışında hastane otoparkına uygunsuz park eden kişileri tespit edip onları uyarmaktır. Hastane görevlilerinin dışında girilmesi yasak olan yerlere giren vatandaşları uyarıp onları oradan çıkarmaktır. Sağlık Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Çalışma Saatleri haftalık 45 saattir. Günlük olarak azami süre 11 saat olmalıdır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Özel Eğitim Öğretmenliği Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Güvenlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Öncelikle güvenlik görevlisi olmak için bazı unsurlar vardır. Bu şartlar arasında; T.C vatandaşı olmak, En az lise mezunu, 18 yaşından büyük olmak, ( Silahlı güvenlik görevlisi olmak için en az 21 yaşında olmanız gerekir),  Herhangi suç kaydı bulunmamak, Sağlık engeli bulunmamak, ve Güvenlik görevlisi mesleği temel eğitimi tamamlamak gerekmektedir.

İnsanların en merak ettiği konuya gelecek olursak; Güvenlik görevlisi maaşları 2024 zammı ile birlikte 24.300 / 47.000 TL arasındadır. Silahsız güvenlik görevlisi maaşı 24.300 TL’dir. Silahlı güvenlik görevlisi ortalama 27.029 TL maaş almaktadır. Güvenlik görevlisi maaşları, çalışma yılına, deneyime ve en önemlisi kadrolu veya özel sektörlere göre değişkenlik gösterebilir.

Silahlı güvenlik görevlileri her zaman kıdemli olması gerekmektedir. Bu konuyu açıkladıktan sonra Güvenlik görevlisi ne iş yapar? Hemen açıklayalım. Hastanenin tüm binasından sorumludur. Giriş çıkış kontrolü yapmaktadır. Hastane içinde olan olayları engellemektedir. Şüpheli durumları gözlemlediğinde ilgili birimlere bildirmelidir.

Kadrolu Güvenlik Maaşları

Güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin genellikle kamuda çalışma isteği oldukça normaldir. Çünkü hem maaşları yüksek hem de uzun süre çalışacağı bir konum anlamına gelmektedir. Bu yüzden Kadrolu Güvenlik Maaşları özel sektörden daha yüksektir. Ortalama 30.000 TL / 42.000 TL arasında yer almaktadır.

Kamu’da Güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin İşkur iş ilanlarını sürekli olarak takip etmenizi öneriyoruz. Bu anlamda güncel olarak paylaşılan güvenlik görevlisi ilanlarına başvuru yaparak Kadrolu güvenlik görevlisi olarak çalışabilirsiniz.

Özel Sektör Güvenlik Maaşları

Özel sektör Güvenlik Görevlisi Maaşları herkes tarafından merak edilen konular arasında yer alır. Bu yüzden Özel sektörde çalışma koşullarından, çalıştığınız şehre kadar maaşları etkilemektedir. Dolayısıyla Özel Sektör Güvenlik Maaşları değişkenlik göstermektedir. Güvenlik görevlisi mesleğini tercih eden ve özel sektörde çalışan kişilerin maaşları bazı yerlerde yüksek yatmaktadır.

Bu durumun nedeni deneyim olmaktadır. Genellikle insanların son zamanlarda güvenlik görevlisi mesleğini tercih etmeleri oldukça normaldir. Özellikle kamu güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler için maaşları aşağıda listeledik.

  • Belediye Güvenlik Maaşları 18.000 TL / 36.000 TL arasındadır.
  • Hastane Güvenlik Görevlisi Maaşları 17.000 TL / 27.000 TL arasındadır.
  • Havaalanı Güvenlik Görevlisi Maaşları 18.400 TL / 36.100 TL arasında yer alır.
  • Banka Güvenlik Görevlisi Maaşları 24.000 TL / 37.500 TL arasındadır.

Aynı zamanda diğer Maaşları kategorisindeki yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan bizdekalmasin.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

4.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın