Ana Sayfa » Fiyatları » Tarlusal Reçetesiz Fiyatı 2024 – Reçetesiz Satılır mı?

Tarlusal Reçetesiz Fiyatı 2024 – Reçetesiz Satılır mı?

Tarlusal reçetesiz fiyatı 2024 yılı itibarıyla en çok merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Adet döngüsünü düzenleyici etkisinin yanı sıra ağrılı ve sancılı adet kanamalarını azaltmak için de kullanılır. İçerisindeki etken madde noterhisterone adındaki bir hormondur. Jinekolojik durumlarda meydana gelen semptomları hafifletmeyi sağlar. Ayrıca fiyatları kategorimize de bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tarlusal Ne Kadar?

Tarlusal Ne Kadar?
Tarlusal Ne Kadar?

Özellikle Tarlusal adet öncesi semptomları (örneğin, irritabilite, depresyon, baş ağrısı, meme hassasiyeti, şişkinlik, ödem) azaltmak için kullanılır. Bu semptomların bir kısmı, vücutta östrojen ve progesteron hormonlarının düzeylerindeki dalgalanmalardan kaynaklanır. Tarlusal, östrojen ve progesteron düzeylerini düzenleyerek bu semptomların şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir. Eczanelerden reçetesiz olarak da satın alınabilen Tarlusal 146.50 TL‘dir. Böylece Tarlusal Ne Kadar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Tarlusal Reçetesiz Fiyatı 2024

Özellikle düzensiz ve ağrılı adet süreci geçiren kadınlar için önerilen Tarlusal, adet sürecini ertelemek isteyen kişiler tarafından da kullanılabilir. Hormon düzenleyici her ilaçta olduğu gibi Tarlusal’da da çeşitli yan etkiler ve kullanım kısıtlamaları bulunmaktadır. Bu sebeple bir uzman hekim görüşü almak en iyisi olacaktır. İşte Tarlusal Reçetesiz Fiyatı 2024 şu şekildedir.

 • Tarlusal 5 Mg 12 Tablet: 146,50 TL

Tarlusal 5 mg Fiyat

Tarlusal ilacı, hormon düzenleyici bir ilaçtır ve ana etken maddesi drospirenon’dur. Drospirenon, progesteron benzeri bir hormondur ve doğum kontrol hapları, adet öncesi sendromu (PMS) semptomlarını azaltmak, polikistik over sendromu (PCOS) ve endometriozis gibi kadın sağlığı koşullarının tedavisinde kullanılır. Son zamanlarda oldukça merak edilen Tarlusal 5 mg Fiyat 146.50 TL’dir.

Tarlusal Adet Söktürücü Fiyatı

Tarlusal ilacı, belirli sağlık koşullarının tedavisinde ve adet öncesi semptomların azaltılmasında etkili olabilir. Ancak, herhangi bir ilaç gibi, Tarlusal da kişiden kişiye farklı şekillerde etki gösterir ve bazı kişilerde işe yaramayabilir. Tarlusal Adet Söktürücü Fiyatı 146.50 TL’dir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Silverdin Krem Fiyatı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tarlusal Reçetesiz Alınır mı?

Tarlusal, genellikle adet öncesi semptomlarının (PMS) azaltılmasında etkilidir. Araştırmalar, Tarlusal’ın bu semptomların şiddetini ve sıklığını azalttığını göstermektedir. Ayrıca, Tarlusal’ın polikistik over sendromu (PCOS) ve endometriozis gibi diğer sağlık koşullarının tedavisinde de kullanılabileceği gösterilmiştir. Bununla birlikte eczanelerden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Böylece çok fazla merak edilen Tarlusal Reçetesiz Alınır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Tarlusal Kullananlar Yorumları

Sancılı adet kanamalarını azaltmak için kullanılan bu ilaç hakkında birçok yorum yapılmıştır. Bizde yaptığımız araştırmalar sonucunda sizler için Tarlusal Kullananlar Yorumlarını derledik. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kortos Krem Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Bir ara adetimin geciktiği zaman kullanmıştım. Günde 2 kez kullandım ve ikinci günün sonunda geldi.
 • Sanırım bende etki etmedi, biteli bir hafta oldu hala adet görmedim.
 • Bende çok işe yaradı, gerçekten herkese tavsiye ederim.

Tarlusal Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Tarlusal için de kullanım öncesinde kişiler ilk etapta yan etkilerini araştırmaya başlar. Tarlusal yan etkileri kişilerin genel sağlık durumuna ve yaşına bağlı olarak çeşitlilik gösterebilir. Sık görülen yan etkiler aşağıdaki listede yer almaktadır:

 • Baş ağrısı
 • Bulantı
 • Kusma
 • Karın ağrısı ve yorgunluk
 • Göğüslerde hassasiyet
 • Adet kanamasında sancı
 • Ruhsal açıdan değişiklikler
 • Kaşıntı ve döküntü

Bunların yanı sıra Tarlusal kullanan kişilerde nadiren de olsa görülen diğer yan etkiler aşağıdaki gibidir:

 • Solunum güçlüğü
 • Vajinal bölgede kanama ya da morarma
 • Ani baş dönmesi
 • Yüz bölgesinde şişlik ve kızarıklık

Tarlusal Bittikten Kaç Gün Sonra Adet Olunur?

Adeti önleyici bir ilaç olan Tarlusal, adet döngüsünü düzenlemek ya da ertelemek için tercih edilir. Tarlusal kullanımıyla birlikte adet olmak için geçecek olan süreyi etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bu faktörler; kişinin vücut yapısına, genel sağlık durumuna, Tarlusal’ın dozajına ve kullanım şekline göre değişiklik gösterir.

İlk etapta Tarlusal’ın kullanım amaçlarına bağlı olarak farklı dozajlar şeklinde alındığını bilmek gerekir. Adet döngüsünü düzenleyici bir hedefle alınıyor ise genelde 5 miligramlık bir dozaj tavsiye edilir. Bunun yanı sıra adet döngüsünü ertelemek isteniyorsa tavsiye edilen dozaj 15 miligrama yükselir. Tarlusal’ı kullanırken kişinin dozajı kendisinin belirlemesi oldukça büyük bir hatadır. Bunun için bir uzman hekim tavsiyesi almak gereklidir. Tarlusal kullanımının ardından kullanılan dozaja göre adet süreci 2-3 gün ila 14 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Tarlusal Ne Zaman Alınmalı?

Adet döngüsünü düzenlemek ya da adet kanamasını ertelemek amacıyla kullanılan Tarlusal’a ilişkin birçok soru sorulabiliyor. Bunlardan biri de Tarlusal ne zaman alınmalı şeklinde meydana geliyor. Şayet adet döngüsünü düzenlemek amacıyla kullanılıyorsa adetin ikinci ya da üçüncü gününde alınması tavsiye ediliyor.

Kullanım, adet kanamasını geciktirmek içinse beklenen adet döngüsünden üç gün kadar önce başlamak ve 15 miligramlık dozajlarla almak gerekebilir. Nitekim Tarlusal’ın en fazla 17 gün kullanılması ve bu sürenin kati suretle aşılmaması da önemlidir.

Adet Söktürücü İlaçlar Gebeliği Önler mi?

Adet döngüsünü etkilemek ve düzenlemek amacıyla hormonal değişiklikler uygulayan bu ilaçlar gebeliği önlemek için üretilmemektedir. Bu sebeple adet söktürücü ilaçlar gebeliği önler mi sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Her ilacın kullanımı, üretim sebebine bağlı olarak gerçekleştirilmelidir. Bu sebeple gebeliği önleyici bir etki elde edilmek isteniyorsa muhakkak en yakın eczaneden gebeliği önleyici ilaç ve ürünler alınmalıdır. Bunlar; diyafram, doğum kontrol hapları, RIA, kondom ve benzeri gebeliği önleyici yöntemlerdir. Böylece hem gebeliği önlemek hem de sağlıklı kalmak mümkün olur.

Son olarak Tarlusal reçetesiz fiyatı yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer fiyatları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın