Ana Sayfa » Genel Kültür » 32 Saniye Oruç Tutan Ülke – Dünyanın En Kısa Oruç Tutan Ülkesi

32 Saniye Oruç Tutan Ülke – Dünyanın En Kısa Oruç Tutan Ülkesi

32 Saniye Oruç Tutan Ülke yazımız ile karşınızdayız. Dünya genelinde ramazan ayında Müslümanlar ibadetlerini yerine getirmek için oruç tutarlar. Ramazan ayında oruç tutmak farzdır. Fakat her ülkede sahurdan iftara kadar olan süre aynı değildir. Bunun sebebi ise ülkelerin coğrafi konumudur. Yazımız içerisinde sizlere en kısa oruç tutan ülkeden bahsedeceğiz.

Antartika’da Oruç Kaç Saat?

Antartika'da Oruç Kaç Saat?
Antartika’da Oruç Kaç Saat?

Güney yarımkürede bulunan ve güney kutbunu içeren Antartika kıtası içerisinde ülke bulunmayan tek kıtadır. Çok soğuk bir ülke olduğu için burada yaşayan yerli halk yoktur. Dünyanın en kurak yeri olan Antartika’da bazı yerlere 2 milyon yıldır yağmur yağmıyordur. Fakat çok sayıda bilim insanı buraya gelmektedir. Buraya gelen Müslüman kişiler Ramazan ayında geldikleri zaman oruç tutmaktadır. En kısa oruç tutan ülke Antartika‘da bu süre 32 saniyedir. Böylece Antartika’da Oruç Kaç Saat? Sorusunu cevaplamış olduk.

Antartika’da Oruç Süresi Ne Kadardır?

Antartika’da en sıcak zamanlar Kasım ve Mart ayları arasında yaşanmaktadır. Buranın en kalabalık olduğu zaman nüfusu 4000’i bulmaktadır. Fakat Mart ayından sonra bu kıtada yalnızca iklim değişikliğinin tehlikelerini araştırmaya gelen bilim insanları kalmaktadır. Bu yüzden kıtaya gelenlerin çoğunluğunu jeoloji, yaşam bilimi ve fizik konusunda uzman bilim insanları oluşturmaktadır.

Antartika’da Oruç Süresi Ne Kadardır? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Müslümanların merak ettiği bu sorunun cevabı ise 32 saniyedir. Çünkü burada güneş hiç doğmadığı için süre bu şekildedir. İşte çok fazla merak edilen 32 saniye oruç tutulan yer Antartika’dır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

En Kısa Oruç Tutan Ülke Antartika’da Oruç Kaç Saat?

En Kısa Oruç Tutan Ülke Antartika’da Oruç Kaç Saat? Sorusu her yıl sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunun cevabı 32 saniyedir. Çünkü güneş almayan ve inanılmaz derecede soğuk olan bu kıtada oruç çok kısadır. Bu yüzden burada olan Müslüman insanlar için oruç tutmak oldukça kolaydır. Fakat burada yaşayan insan sayısı az olduğu için Müslümanların sayısı da oldukça azdır.

Dünyanın En Kısa Oruç Tutan Ülkesi

Dünyanın En Kısa Oruç Tutan Ülkesi Antartika’dır. Antartika’da en kalabalık yer ABD’nin Mcmurdo istasyonudur. Burada yaklaşık olarak 1000 insan yaşamaktadır. Bir çoğunluğu ise buraya araştırmaya gelen bilim insanıdır. Fakat bunun gibi birçok ülkeye ait birkaç tane daha istasyon bulunmaktadır. Onlar ise Mcmurdo’da değil de başka yerde yaşamaktadırlar.

Antartika’da neden 32 saniye oruç tutulur?

Dünya’da en kısa oruç tutan Antartika’da herkes neden 32 saniye oruç tutulduğunu merak etmektedir. Bunun sebebi ise güneşin olmamasıdır. Kış aylarında sıcaklık -73 dereceye kadar düşmektedir. Bu yüzden burada yaşamak çok zordur. Fakat burada yerel halk hiç yoktur. Buraya gelen insanların hemen hemen hepsi bilim insanı olarak araştırma yapmaya gelmişlerdir. Böylece Antartika’da neden 32 saniye oruç tutulur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Müjdeli Haber Almak İçin Zikir yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımıza benzer olan Genel Kültür kategorisindeki yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

32 Saniye Oruç Tutan Ülke adlı yazımızın sonuna geldik. Ayrıca bize ayırmış olduğunuz değerli zamanınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda daha fazla yazımız için bizi bizdekalmasin.com ana sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın