Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Müjdeli Haber Almak İçin Zikir – Hayırlı Haber Duası!

Müjdeli Haber Almak İçin Zikir – Hayırlı Haber Duası!

Müjdeli Haber Almak İçin Zikir yazımız ile karşınızdayız. Bir konuda müjdeye ihtiyacınız varsa, yüreğinizi ferahlatacak ve ruhunuza huzur verecek müjdeli bir haber için dua edebilirsiniz. Bunun yanında bu duaların size müjdeler getireceğinden emin olabilirsiniz. Kader Allah tarafından başlatılır. Bununla birlikte bu duaları uygulayarak kader çizgimizi O’nun gücü ve iradesiyle lehimize çevirebiliriz. İşte bu yazımızda müjde duasının bazı örnekleri ve bunun yapılabileceğini öğreneceksiniz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Hayırlı Haber Almak İçin Dua

Yine müjde duası altında yapılabilecek farklı bir uygulamaya da Hayırlı Haber Almak İçin Dua denir. Bu dua şöyledir: İlk önce 3 gün boyunca her gün 7 defa Ayete’l Kürsi’yi dilediği zaman okuyun. Daha sonra üçüncü gün yatsı namazını kıldıktan sonra şu sözleri okumalıdır:

Hayırlı Haber Almak İçin Dua
Hayırlı Haber Almak İçin Dua

İlk olarak, Kimini darlık ile imtihan eden ve kimini de dünyanın geçiciliği konusunda teste tabi tutup varlık içerisinde şımarıklık ile hizaya getiren kudretin, şaşılacak ve hayreti mucip bir tecelliler yumağı sergilemektedir. Bana bu tecelliler içerisinde en hayırlı olan rızık ve müjdeli haberi gönderip güç ver.

Daha sonra, Beni darlıkla ve sıkıntı ile, musibet ve felaket ile imtihana tabi tutup gönlümün. Kararmasına ve ruhumun acı içerisinde kalmasına müsaade eyleme Rabbim. Ayetel Kürsi içinde geçen mukaddes manaların hatırına, yüzümün gülmesi, bahtımın açılması, kaderin çetin ve zorlu imtihanının geçmesi, şansımın yaver gitmesi ve her türlü faziletin bana isabet etmesi için el açıyorum, ellerimi geri çevirme.”

Müjdeli Haber Duası

Öncelikle İşi bozuk, akıbeti bağlı, hasta, keder ve ıstırap içinde olan ve bunun yanında ömrü azap içinde geçen bir kimse Müjdeli Haber Duasını mümkün olduğu kadar otururken, bir yere giderken yolda veya yatarak kısacası her fırsatta okumaya devam ederse. İki gün içinde faydalarını ve etkilerini görmeye başlayacak. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hayatımı Değiştiren Şahmeran Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Duanın Türkçe Okunuşu:

Allahümme yâ Rabbi bi câhı sâhıbil vesileti seyyidinâ ve nebiyyinâ ve habibinâ ve kurrati uyüninâ ve nüri ebsârinâ habibike muhammedinil mustafa ve rasülikel mürtedâ ve nebiyyikel müctebâ havvil hâlenâ ilâ ahsenil hâli yâ muhavvilel havli ve ahvâl

Türkçe Meali:

“Allahım, vesile makamının sahibi, efendimiz, peygamberimiz, gözlerimizin bebeği, bakışlarımızın nuru. Senin habibin Muhammed Mustafa o ki razı olmuş resulün ve seçilmiş nebindir; onun hatırına; halimizi hallerin en güzeline değiştir. Ey halleri en güzel şekilde değiştiren!”

Olumlu Cevap Almak İçin Dua

Yukarıda belirtildiği gibi, her türlü olumlu tepkiyi almak için bu duayı okumak mümkündür. Bunun yanında bunun için bir kaşık sirkeye bir kaşık sumak atın ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımda 7 defa İhlas Suresi okuyun veya kul huvallahu ehad okuyun. Sonra bu sumak ve sirke karışımına doğru şunlar söylenir:

Olumlu Cevap Almak İçin Dua
Olumlu Cevap Almak İçin Dua

“Beklenen müjdeli haber yoldadır, bu anlamda bu mahalde bütün hayırlı işler silsile halinde kol koladır. Ve ilahi gücün etkisi ile her müreffeh hayat, sökün edip gelmektedir. Her fazilet dest-i kudretin ihsanı ile insanların üzerine boca edilmektedir. Her felaketin bittiği ve malihülyalı bir hayatın başladığı ahiret yurduna intikal etmeden evvel de cennet misal bir hayatı bize yaşatan Rabbimiz, her türlü tesbihe ve tebcile lâyıktır.”

Müjdeli Haber Almak İçin Dua

Bu dua için öncelikle 7 defa salavat-ı şerif getirin, yani 7 defa “Allahümme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve bârik ve sellim.” diyin, sonra da şu sözleri okuyun:

Zalimlerden olup da nefsine zulmeden ve senin kesin bir hudut ile belirlediğin hudutları aşıp adetullaha muhalif hareket eden sefil ruhlar, hayırlı haberlerden mahrum yaşamak zorundadır. Fakat nefsini tezkiye ederek ilahi evamirin tayin ettiği sınırlara boyun eğenler. Ve sadece adaleti ayakta tutmaya çalışanlar, daima hayırlı ve müjdeli gelişmelerin sevinci ile yaşar.

Allah’ım, çektiğim salavat-ı şerifin hakkı için, içimi kemirip duran ve müphemliği ile sıkıntı yaratan her durumu ortadan kaldır. Bana cömert nimetini ve feyz dolu akıbetini nasip et. Müjdeli haberlerle göğsümü genişlet, bana füyuzat ver. Amin.”

Bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Müjdeli Haber Almak İçin Zikir yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
“Müjdeli Haber Almak İçin Zikir – Hayırlı Haber Duası!” üzerine bir yorum
Yorum yapın