Ana Sayfa » Okunacak Dualar » İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar – 100 İnşirah Suresi Fazileti

İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar – 100 İnşirah Suresi Fazileti

İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar ve 100 İnşirah Suresi Fazileti yazımız ile karşınızdayız. Bununla beraber İnşirah Suresi Bu dünya hayatında sürekli canı sıkılan ve hiçbir şeyden zevk alamayanlar, canı sıkılanlar mutlaka İnşirah Suresini okumalıdır. Bu surenin faziletleri saymakla bitmez. Sorunları gidermek için okumanın yanı sıra, sorunları gidermek ve en önemlisi yaptığımız her işte en iyisini istemek isteyenler için okuyabilirsiniz. Suresi İnşirah çok etkili ve güçlü bir duadır.

İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar 🤲

Çok faziletli ve de güzel bir dua olan İnşirah suresini çevremizde okuyan birçok insan bulunmaktadır. Bunun yanında yaşadıkları tecrübelerini ve hislerini de sizler için derledik. Sizler de bunu aşağıdaki yorumlardan inceleyebilirsiniz. Şimdi birbirinden farklı İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar tarafından yapılmış yorumları okuyacaksınız:

 • Belirli sayı ve usulleri var, ben 7 kere okudum. Çok güzel sonuçları oldu. Allah’a şükürler olsun.
 • Birtakım sağlık problemlerim vardı, çok şükür okudum ve faydasını gördüm.
 • Tembellik ve unutkanlık sıkıntılarıma çözüm oldu.

Ayrıca İnşirah Suresini de aşağıdan çok güzel okuyan bir hocamızdan dinleyebilirsiniz:

100 İnşirah Suresi Fazileti 🕌

Maneviyatta ilerlemek isteyenler bu sureyi günde 70 defa okumayı unutmamalıdır. Maddi ve manevi tüm sorunları bir an önce gidermek için günde 70 defa okunmalıdır. Yüksek düzeyde edindiğimiz bilgi; Karşılaştıkları üstün anlayışı ve kıymetli buluşları hazmetmek isteyenlerin bu sureyi günde yetmiş defa okumaya devam etmeleri gerekir.

100 İnşirah Suresi Fazileti
100 İnşirah Suresi Fazileti

Böylece 100 İnşirah Suresi Fazileti, hissiz, depresif ve bunalımda olanlar, huzur bulmak istiyorsanız bu sureyi günde yetmiş defa okumaya devam edin. Çünkü Allah dilerse mutlaka amacına ulaşacaktır. Her kim bu sureyi beş vakit namazdan sonra okumaya devam ederse, Yüce Allah onun işini kolaylaştırır, rızkını arttırır, sıkıntısını hafifletir ve umulmadık yerlerden rızık verir. Sureyi duha vaktinde günde iki yüz defa okuyan kişi bazı ilahi mucizelere vakıf olur.

İnşirah Suresi İle Mucize

Öncelikle İnşirah Suresi İle Mucize, bu dünya hayatında sürekli canı sıkılan ve hiçbir şeyden zevk alamayanlar, canı sıkılanlar mutlaka İnşirah Suresini okumalıdır. İnşirah Suresi’nin faziletleri saymakla bitmez. Sorunları gidermek için okumanın yanı sıra, sorunları gidermek ve en önemlisi yaptığımız her işte en iyisini istemek isteyenler için okuyabilirsiniz. Suresi İnşirah çok etkili ve güçlü bir duadır.

Duanın Arapça Okunuşu:

“Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak ellezi engada zahrak.Ve refa’na leke zikrak.Feinne mea’l-usri yüsra.İnne mea’l-usri yüsra. Feiza ferağte fe’nsab ve ila Rabbike fergab.”

İnşirah Suresi Arapça Okunuşu

Duanın Anlamı:

“Biz senin için(mutluluğu) göğsünü açmadık mı?. Senden yükünü indirmedik mi? O senin sırtını ezen yükü. Senin şanını yüceltmedik mi? Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Evet, zorlukla beraber bir kolaylık vardır. O halde boş kaldın mı yine kalk(başka bir iş ve ibadetle)yorul. Ancak Rabbine yönel.”

İnşirah Suresi Türkçe Meali

İnşirah Suresi Fazileti Ve Sırları

Çok büyük anlamları olan ve zorlukların ardında kolaylık olduğunu ifade eden bir suredir. Bunun yanında duanın birçok faydası ve de fazileti vardır. Özellikle bu faziletler İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar tarafından da dile getirilmektedir. Bu kutsal mucizelere vesile olan İnşirah Suresi Fazileti Ve Sırları şu şekildedir;

 • Günde 7-21-41-70 veya 152 defa okuyan herkes hayırlara vesile olur, her türlü maddi ve manevi sıkıntıdan kurtulur.
 • İnşirah Suresi, maddi sıkıntıları gidermek için her namazdan sonra 7 veya 10 defa okunur.
 • Günlük okuyucu tembelliği ve unutkanlığı giderir, kalp problemlerini hafifletir
 • Günlük okuma zorluklarını kolaylaştırır.
 • İnşira Suresini okuyanlar rızıkları bol ve fakirlikten korunurlar.
 • Bu sureyi okuyan kişi, acı ve kederden korunur, stresi ve bunalımından kurtulur.
 • Her gün kitap okuyan kişinin sinir sistemi bozukluklarını hafifletir, hafızayı güçlendirir.
 • İhtiyacın varsa gece yarısından sonra Allah’ın adıyla 2 rekat namaz kılın ve 152 defa okuyun.
 • Kalp ve iç hastalıkları ile ilgili olarak 7 defa suda okuyup içiniz.
 • Kaderin kilidini açmak için 1 günde 7 kez okuyun.
 • Yüz defa okunursa şerden korur. Okuyucunun dileği gerçekleşir.
 • Eksikliği giderir, okuyucunun işi kolaylaşır.

İnşirah Suresi 21 Kere Okumak

Bu dua zorluklara karşı mücadele amaçlı olduğundan ötürü İnşirah Suresi 21 Kere Okumak sizi problemlerinizden kurtarır ve de daha çok çalışmaya ve emek göstermeye motive eder. Ayrıca Allah dualarınızı hayırlı ise bu konuda kabul eylesin.

152 İnşirah Suresi Mucizesi

Bir farklı usul de 152 İnşirah Suresi Mucizesi üzerinedir. Bunun yanında kadar okumak ise maddi ve manevi olarak sizleri sıkıntılardan uzaklaştırır ve hayırlı, güzel dualarınız kabul olur. Fazileti yüksek olmasının da etkisi yüksektir.

Bunun yanında Sabır Ve Sakinleşme Duası için yazımızı da inceleyebilirsiniz.

313 İnşirah Suresi Fazileti

Bu güzel duayı evlenmek ve güzel bir kısmet arayan kişiler de okumaktadır. 313 İnşirah Suresi Fazileti ise güzel bir hayat arkadaşı ve eş bulmak için. Yalnız erkek veya kadınlar bu sureyi 313 kez okumaktadırlar. Bu usulü gerçekleştirip evlenen kişiler de vardır.

127 İnşirah Suresi Ne İçin Okunur?

İç sıkıntılarından ve de bunalımdan kurtulmak için 127 İnşirah Suresi okunmaktadır. Bunun yanında stresli zamanlarda da tercih edilmektedir.

Bunun yanında Mahkemede Beraat İçin Okunacak Dua için yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İnşirah Suresi 7 Kere Okumak

Bu dua genellikle namazlardan sonra okunmaktadır. Ve İnşirah Suresi 7 Kere Okumak bol bereket ve rızık habercisidir. Ayrıca Çeşitli manevi sıkıntılara da iyi geldiği bolca söylenmektedir.

İnşirah Suresi Abdestsiz Okunur mu?

Eğer Kuran-ı Kerim’den okuyorsanız abdestli olmanız gerekmektedir. Fakat ezberinizde var ise abdestsiz okuyabilirsiniz. Tüm ayet ve sureleri ezberinizde varsa abdestsiz okuyabilirsiniz.

Bunun yanında 100 İnşirah Suresi Fazileti ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar aşağıda sizlerle:

Bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak İnşirah Suresi ile Mucize Yaşayanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.8/5 - (9 Oy)
Yorum yapın