Ana Sayfa » Genel Kültür » Cengiz Holding Serveti – Cengiz Holding Kimin?

Cengiz Holding Serveti – Cengiz Holding Kimin?

Cengiz Holding Serveti yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Türkiye’de hizmet veren ve hala daha vermeye devam eden en büyük şirketler arasındır. Ayrıca Birçok farklı alanda ve mevcut olan iştirakiyle Türkiye’ye yapmış olduğu dev yatırımlar ile ekonomiyi güçlendirmekte ve büyütmeye devam etmektedir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cengiz Holding Kimin?

Cengiz Holding, inşaat, enerji, maden, turizm, havacılık ve sigorta alanında faaliyetler göstermektedir. Aynı zamanda Birçok alanda faaliyet göstermesinden kaynaklı olarak Cengiz Holding bir şirketler kuruludur. Ayrıca Çok sayıda merkezi bulunan holdingin genel merkezi Üsküdar’dadır. Cengiz Holding sahibi ise Mehmet Cengiz’dir.

Ayrıca Rassan Khoshnaw Serveti hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cengiz Holding, Mehmet Cengiz tarafından 1980 yılında kurulmuştur. Ayrıca Emin adımlarla günümüz zamanına kadar gelen holding, çok büyük başarılara imza atmıştır. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremde Cengiz Holding, Türkiye Tek Yürek kampanyasına toplamda 3 Milyar TL bağışlamıştır. Aynı zamanda Bünyesinde bulundurduğu uzman ekipleri ve iş makineleri ile deprem bölgesine 1134 kişi göndermiştir. Ayrıca Sadece iş dünyasıyla uğraşmayan Cengiz Holding, zor durumda olan depremzedelere yardımını esirgemeyerek yanlarında durdu.

Mehmet Cengiz Serveti

Mehmet Cengiz Serveti
Mehmet Cengiz Serveti

6 Temmuz 1958 senesinde Rize’nin Kalkandere ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Şöhret Cengiz, babası ise Şaban Cengiz’dir. Ayrıca 1980 senesinde kardeşi Ekrem Cengiz ile beraber Cengiz İnşaat’ı kurarak faaliyete geçirmişlerdir. Aynı zamanda Yavaş yavaş ihaleler kazanıp işlerini büyütmeye başlamışlardır. Bununla birlikte Daha çok almış olduğu kamu ihaleleri ile işlerini büyütmüştür. Ayrıca Türkiye’nin en zengin 100 iş adamı sıralamasında 70 Sırada olan Mehmet Cengiz’in serveti tam olarak 500 milyon dolardır.

Mehmet Cengiz Kişisel Bilgiler
Yaş1958 Doğumlu
MeslekCengiz İnşaat’ın Sahibi
MemleketRize
Serveti500 milyon dolar

Ahmet Cengiz Serveti

30 Ekim 1955 senesinde Rize’nin Kalkandere ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ayrıca 1970 yılında ticarete atılarak Rize ve Doğu Karadeniz bölgesinde ticaretler gerçekleştirmiştir. Bununla birlikte 1987 senesinde kardeşleri ile birlikte Cengiz İnşaat firmasını kurmuştur. Ahmet Cengiz İnşaat, 1993 senesinde faaliyete başlamış ve aynı zamanda bir Cengiz Holding kuruluşudur. Aynı zamanda 1.000’in üzerinde konut inşaatını tamamlayan Ahmet Cengiz İnşaat, her bütçeye hitap eden konutlar üreterek müşteri memnuniyetini kazanmıştır. Ayrıca Cengiz Holding kurucularından biri olan Ahmet Cengiz, Türkiye’nin en zengin 100 iş adamı listesinde 62 sıradadır ve serveti tam olarak 500 milyon Dolardır.

Ahmet Cengiz Kişisel Bilgiler
Yaş1955 Doğumlu
MeslekCengiz İnşaat’ın Sahibi
MemleketRize
Serveti500 milyon dolar

Cengiz Holding Ceo’su Kim?

Hemen hemen Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren Cengiz Holding, kendi ülkesinde göstermiş olduğu başarılara, yurt dışı projeleri ekleyip küresel bir marka olmayı hedef göstermektedir. Ayrıca küresel bir marka haline gelerek sektörün lideri değil, öncüsü olmayı istemektedir. Büyük hedefleri olan Cengiz Holding’in CEO’su ve aynı zamanda yönetim kurulu başkanı Mehmet Cengiz’dir.

Cengiz Holding Şirketleri

Cengiz Holding, dev yatırımları ile Dünya genelinde adından söz ettirmektedir. Ayrıca İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara otoyolu, yüksek hızlı tren, Karadeniz sahil yolu, karayolları, köprüler, tüneller, barajlar, enerji santralleri gibi projelere imza atarak 30 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin yanı sıra; Azerbaycan, Bulgaristan, Kırgızistan, Irak, Hırvatistan, Özbekistan ve Romanya gibi ülkelerde önemli alt yapı, enerji ve madencilik projelerini başarı ile yürütmektedir. Bununla birlikte Türkiye’de 7 farklı sektördeki 35 iştirakiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca Cengiz Holding’in faaliyet göstermiş olduğu sektörler şunlardır:

  • İnşaat
  • Enerji
  • Maden
  • Hizmet
  • Turizm
  • Havacılık
  • Sigorta

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Cengiz Holding Serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın