Ana Sayfa » Genel Kültür » Dizi ve Film Önerileri » Film Konusu Yazarak Film Bulma (Film Adı Bulma Sitesi)

Film Konusu Yazarak Film Bulma (Film Adı Bulma Sitesi)

Film konusu yazarak film bulma yöntemiyle beğendiğiniz ve hoşunuza giden filmlere benzer olanları kolayca bulabilirsiniz.

Film konusu yazarak film bulma yöntemleriyle, hızlı şekilde hoşunuza gidecek filmleri bulabilirsiniz. Bunun için “What is my movie” sitesini kullanabilirsiniz. Hem film konusunu hem de istediğiniz türü girip, filmi kolayca bulabilirsiniz.

Film Konusu Yazarak Film Bulma Nasıl Yapılır?

Bir filmi izlediğinizde çok beğendiğiniz ve ona benzer başka film arayışı içerisindeyseniz, “What is my movie” sitesine girerek, oradan dilediğiniz türdeki kısa filmleri kolayca bulabilirsiniz. “What is my movie” Türkçe dil desteğini barındırmıyor. Fakat ona rağmen kullanımının çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Google Translate üzerinden çeviri yaparak ya da tek film, oyuncu ve yönetmen isimlerinden birisini kullanarak da kolayca bulabilirsiniz.

What is My Movie Nedir ve Nasıl Kullanılır?

“What is my movie nedir ve nasıl kullanılır” sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz. İlk önce What is my movie üzerinden; film ismi, yönetmen, oyuncu ve tür gibi birçok anahtar kelimeleri kullanarak film listesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca What is my movie’nin Türkçe desteği olmamasına rağmen yine de çok kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle What is my movie üzerinden birkaç kelime öbeğini kullanıp, tüm türlerde film arayabilirsiniz. What is my movie’nin resmi internet sayfasına giriş yapınız. Ana menü üzerinde yer alan arama çubuğu üzerine ulaşmak istediğiniz tüm bilgileri İngilizce şekilde yazınız. Daha sonra “Search” tuşuna basmanız gerekiyor. Aklınızda yer alan filmleri İngilizce şekilde tarif edebilmek adına aşağıda sıraladığımız noktalara dikkat atınız.

1.What is My Movie Sitesine Giriş Yapınız

Basit arayüzden oluştuğu için İngilizce bilmeyenler dahi kolayca kullanabiliyorlar. O yüzden bu siteden faydalanmak için illa kişinin İngilizce bilmesine gerek yoktur. Siteye girişi sağladıktan sonra ana sayfanın ortasında bulunan arama çubuğunu göreceksiniz.

2. Ana Menü Üzerinde Yer Alan Arama Çubuğuna Dilediğiniz Bilgileri Girip Sonrasında Search Tuşuna Basmalısınız

Siteye girişi sağladıktan sonra ortasında yer alan arama çubuğunu bulabilmek için; filmi, türü, yönetmeni ya da oyuncuyu giriniz. Daha sonra “Search” tuşunu tuşlayınız. Arama şekliniz doğrultusunda karşınıza belli başlı filmler listeli şekilde çıkacak. Bu sitenin yapay zekâsı, aradığınız türdeki filmleri Metacritic puanı doğrultusunda sıralıyor.

What is My Movie Etkin Olarak Nasıl Kullanılır?

Film konusu yazarak film bulma yöntemleri arasında en çok What is My Movie sitesinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Basit aramalarla bazı dönemler sonuca ulaşmanız çok zor olur. Onun için spesifik aramalar yapmak her zaman sizin için büyük avantaj olur. Örneğin; aradığınız filmin içerisinde nasıl aksiyonlar bulunuyor. Bunlarla ilgili özelleştirilmiş aramalar yaparak sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz. Özel aramalar için bazı özel kalıplarda kullanabilirsiniz.

Film Bulma Sitesi: What is My Movie Türkçe

What is my movie Türkçe için yukarıda da bahsettiğimiz üzere bazı kalıpları mutlaka kullanmanız gerekiyor. Bu kalıplara;

  • Show me movies like Stars Wars- Star Wars vb. filmleri göster.
  • Find all Harry Potter Movies- Tüm Harry Potter filmlerini bul.
  • Snow me horror movies with supernatural- Doğaüstü konulu korku filmlerini göster.

Yukarıda sıraladığımız kalıpları; spesifik konu, tür ve oyuncularla değiştirerek uygun şekilde aramalar yapmanız mümkündür. Geniş kapsamlı aramayı bu yöntemle kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca özel çekim yöntemlerini de tür yanına ekleyip, aramayı genişletebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu yöntemde önemli olan nokta, kişinin belirli kalıpları öğrenmesidir. Arama yapacağınız kalıpların hepsinde hayal gücünüze yer vermeniz gerekiyor. Film konusu yazarak film bulma yöntemleri arasında bu yöntemin çok kullanıldığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda replik, tür, yönetmen, oyuncu ve film konularıyla da aramalar yapabilirsiniz. Yalnız oyuncu, replik, yönetmen ismi gibi konularda arama yaparken; bunları tırnak içine almanız doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak. Ayrıca tam isim yazarak da doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

More Like This Butonu Ne İşe Yarıyor?

“More Like This butonu ne işe yarıyor” noktasında yukarıda belirttiğimiz gibi arama yapılan film sonuçlarını size listeliyor. Liste içerisinde daha önce izlemiş olduğunuz filmler de yer alabilmekte. More Like This, kullanıcılara geniş bir liste sunmakta.

Temel aramalarda ulaşamadığınız sonuçlara bu yöntemden kolayca ulaşabilirsiniz. More like this butonunun diğer bir özelliğiyse, What is my movie sitesinin kullanışlılığını en iyi şekilde bize sunmakta.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Film ve Dizi Önerileri kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Film Konusu Yazarak Film Bulma (Film Adı Bulma Sitesi) yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.4/5 - (24 Oy)
“Film Konusu Yazarak Film Bulma (Film Adı Bulma Sitesi)” üzerine bir yorum
  1. Bir dizi vardı bir kız arkadaş ediniyordu sosyal medyadan ondan sonra bir parti gibi bir yerde buluşuyorlardı ve çocuk kızı kaçırıyordu ve eskiden sevdiği kıza benzetmeye çalışıyordu iki üç tane daha kız vardı bir evde yaşıyorlardı

    Cevapla
Yorum yapın