Ana Sayfa » Genel Kültür » Portekizce Aşk Sözleri

Portekizce Aşk Sözleri

Portekizce Aşk Sözleri ile karşınızdayız. Portekiz’de rahatlıkla kullanabileceğiniz ve de yollayabileceğiniz aşk ve sevgi sözlerini sizler için derledik. Portekizce ilanı aşk etmek için, sevdiğinize anlamlı ve güzel sözler söylemek için derlediğimiz ve hazırladığımız yazılar ile karşınızdayız. Birbirinden özel ve anlamlı bu söz öbeklerini istediğiniz ortamda kullanabilirsiniz. Aşk insanın hayatında tatması gereken duygular arasında en önemlilerin başında gelir. Yazarlarımızın, şairlerimizin ve de kimi değerli üstatlarımızın bize kattıkları o değerli sözleri sizler ile paylaşacağız. Bunun yanında bu sözler ile karşınızdakileri de etkilemeyi unutmayın.


No amor há duas coisas: corpos e palavras.

Aşkta iki şey vardır: bedenler ve kelimeler.


Continue a compartilhar seu coração com as pessoas, mesmo que tenha sido quebrado.

Kalbinizi kırmış olsanız bile insanlarla paylaşmaya devam edin.


O amor é uma força tão poderosa. Está lá para todos abraçarem – esse tipo de amor incondicional por toda a humanidade. Esse é o tipo de amor que impele as pessoas a entrar na comunidade e tentar mudar as condições dos outros, correr riscos por aquilo em que acreditam.

Aşk çok güçlü bir güçtür. Herkesin kucaklaması için oradadır – tüm insanlık için bu tür koşulsuz sevgi. Bu, insanları topluluğa girmeye ve başkaları için koşulları değiştirmeye, inandıkları şey için risk almaya iten türden bir sevgidir.


Amar é reconhecer-se no outro.

Sevmek, kendini bir başkasında tanımaktır.


Ser totalmente visto por alguém, então, e ser amado de qualquer maneira – esta é uma oferta humana que pode beirar o milagroso.

O halde birileri tarafından tamamen görülmek ve bir şekilde sevilmek – bu, mucizevi sınırda olabilecek bir insani tekliftir.


O amor não é algo natural. Em vez disso, requer disciplina, concentração, paciência, fé e a superação do narcisismo. Não é um sentimento, é uma prática.

Aşk doğal bir şey değildir. Aksine disiplin, konsantrasyon, sabır, inanç ve narsisizmin üstesinden gelmeyi gerektirir. Bu bir duygu değil, bir uygulamadır.


Há sempre alguma loucura no amor. Mas também sempre há alguma razão na loucura.

Aşkta her zaman biraz delilik vardır. Ama delilikte de her zaman bir sebep vardır.


Há todos os tipos de razões pelas quais você se apaixona por uma pessoa em vez de outra: o tempo é importante. A proximidade é importante. O mistério é importante.

Birine değil de birine aşık olmanızın her türlü nedeni vardır: Zamanlama önemlidir. Yakınlık önemlidir. Gizem önemlidir.


A paixão faz o mundo girar. O amor apenas o torna um lugar mais seguro.

Tutku dünyayı döndürür. Aşk sadece onu daha güvenli bir yer yapar.


Eu acredito no amor. Acho que isso só te atinge e puxa o tapete debaixo de você e, como um bebê, exige sua atenção a cada minuto do dia.

Aşka inanırım. Bence sadece sana çarpıyor ve halıyı altınızdan çekip çıkarıyor ve bir bebek gibi günün her dakikasında dikkatinizi çekiyor.


Quando você encontra aquele que é certo para você, você sente que eles foram colocados lá para você, você nunca quer se separar.

Senin için doğru olanı bulduğunda, senin için oraya konmuş gibi hissedersin, asla ayrılmak istemezsin.


Portekizce Güzel ve Anlamlı Sözler

Yukarıdaki sözler, Portekizce ve Türkçe olarak karşınızdaki insanı mutlu etmeniz için hazırlandı. Bununla beraber karşınızdaki insana verdiğiniz değer ve saygı da bu sözler ile hissettirebileceğiniz en nadide duygular arasındadır. Aşk veya sevginizi karşınızdaki insana aktarmak ve söylemek istiyorsanız, bu anlamlı ve güzel aşk sözlerini kullanabilirsiniz.

Aşk Sözleri genel kültür kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com ana sayfaya gidebilirsiniz.

Genel kültür kategorimizdeki son yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Portekizce Aşk Sözleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Oldukça nitelikli şiirlerimizi kıymet verdiğiniz kişilerle paylaşmayı unutmayın.

4.6/5 - (9 Oy)
Yorum yapın