Ana Sayfa » Genel Kültür » Dizi ve Film Önerileri » Jojo İzleme Sırası – Jojo Kaç Bölüm ve Kaç Sezon?

Jojo İzleme Sırası – Jojo Kaç Bölüm ve Kaç Sezon?

Jojo İzleme Sırası yazımız ile sizlerleyiz. Jojo’s Bizarre Adventure, dört farklı hikaye yayınına sahip uzun soluklu bir seridir ve izleme sırasını belirlemek karmaşık olabilmektedir. Bizler de bu yazımızda, Jojo’s Bizarre Adventure’ın izlenmesi gereken doğru sırayı, tam anlamıyla deneyimlemeniz için ele alacağız.

Jojo Kaç Bölüm?

Jojo Kaç Bölüm
Jojo Kaç Bölüm

Öncelikle Jojo Kaç Bölüm? sorumuzun cevabını vermeden kısaca bu serinin konusundan bahsedelim. Joester ailesinin üyelerinin çeşitli süper güçlerle doğaüstü düşmanlarla baş etmesini anlatan bir animedir. Anime uyarlamaları, serinin farklı bölümlerini takip eden ve genellikle “Part” olarak adlandırılan farklı hikaye yayımlarıdır. Her Part, farklı bir JoJo’nun hikayesine odaklanır ve ayrıca farklı dönemlerde geçer. Yoğun aksiyon, fantastik öğeler, dövüş sanatları ve bununla birlikte eşsiz karakter tasarımlarıyla bilinmektedir. Bu anime toplamda 152 bölümden oluşmaktadır.

Jojo Kaç Sezon?

152 bölümden oluşan anime için akıllara gelen ilk şey Jojo Kaç Sezon? sorusudur. Toplam 4 sezondan oluşan dizi serisinin ilk sezonunda 26, ikinci sezonunda 48, üçüncü sezonunda 39 ve dördüncü sezonunda da 39 bölüm bulunmaktadır. Ancak 2. sezon kendi içinde 2 part şeklinde yayınlanmıştır. 

Jojo Bizzarre Avventure Kaç Bölüm?

Jojo serisi 4 sezondan oluşan bir anime serisidir. Peki Jojo Bizzarre Adventure Kaç Bölüm? Her biri yaklaşık 20 ila 25 dakika arasında süren toplam 152 bölüm, bizlere keyifli bir anime gösterisi sunmaktadır. JoJo’nun Tuhaf Maceraları, benzersiz hikayesi, karakterleri ve stilize sanat tarzıyla anime ve manga hayranları arasında popülerlik kazanmıştır. Sürükleyici hikayesi ve karakterlerinin maceralarıyla dolu dünyası, geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

Ayrıca dilerseniz Rurouni Kenshin Serisi yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Jojo İzleme Sırası

Peki bu kadar çok bölümden oluşan bir anime olan Jojo İzleme Sırası nedir? Bakıldığında izleme sırasıyla ilgili birçok farklı bilgi yer almaktadır. Bunun nedeni ise aslında Jojo serisinin bir mangadan uyarlanmasıdır. Var olan farklı bilgiler derlendiğinde izleme sırasını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  1. JoJo’s Bizarre Adventure
  2. (part 1) JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders
  3. (part 2) JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders – Battle in Egypt
  4. JoJo’s Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable
  5. JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind

Jojo Anime İzleme Sırası

Jojo Anime İzleme Sırası ile ilgili verileri derlediğimizde az önce verdiğimiz sıralamanın genel kanı olarak kabul edildiğini söyleyebiliriz. 1987 yılında çıkmış bir mangadan uyarlandığı için izleme sıralaması hakkında birden çok yargı bulunmaktadır.

Son olarak Jojo Kaç Bölüm? ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca bununla birlikte Jojo İzleme Sırası yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz Dizi ve Film Önerileri kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Son olarak bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
“Jojo İzleme Sırası – Jojo Kaç Bölüm ve Kaç Sezon?” üzerine bir yorum
Yorum yapın