Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Gaviscon Şurup Kullananlar – Gaviscon Yan Etkileri Nelerdir?

Gaviscon Şurup Kullananlar – Gaviscon Yan Etkileri Nelerdir?

Gaviscon Şurup Kullananlar ve Gaviscon Yan Etkileri yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda mide yanması, hazımsızlık ve asit reflüsü gibi sindirim sorunlarına karşı etkili bir ilaç olan Gaviscon hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Ne için ve nasıl kullanılır, yan etkiler ve yorumlar nasıldır dilerseniz hep birlikte inceleyelim. Ayrıca kullananlar kategorimizdeki yazılara da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gaviscon Ne İçin Kullanılır?

Gaviscon Mide Şurubu, mide yanması, hazımsızlık ve asit reflüsü gibi sindirim sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Bu rahatsızlıkların çoğu, mideden yemek borusuna doğru geri akış yapan mide asidi nedeniyle oluşur. Midedeki asit seviyesini azaltarak ve yemek borusuna doğru geri akışını engelleyerek bu sorunları hafifletir. Ayrıca Gaviscon Ne İçin Kullanılır? sorusunun bir diğer cevabı ise; mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasını önlemeye yardımcı olan bir bariyer oluşturmaktadır.

Gaviscon Şurup Nasıl Kullanılır?

Hem yetişkinler hem de çocuklar için uygun olması nedeniyle, Gaviscon Şurup Nasıl Kullanılır? hususu kişilerin merak noktası olmuştur. Yalnızca önerilen dozajda kullanılması gerekmektedir. Genellikle yetişkinler için, bir yemek kaşığı (15 ml) ilaç yemekten sonra veya yatmadan önce alınmalıdır. Çocuklar için ise dozaj, yaşlarına ve vücut ağırlıklarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle, çocuklar için doğru dozajı belirlemek için doktorunuza danışmanız önemlidir. Ayrıca aşağıda bulunan uyarıları dikkate almanız önerilmektedir:

 • Gaviscon şurup, yemekten sonra veya yatmadan önce alınmalıdır.
 • İlaç, günde üç kez kullanılabilmektedir. Ancak, önerilen dozajı aşmamak önemlidir.

Ayrıca dilerseniz Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Gaviscon Yan Etkileri

Gaviscon Yan Etkileri
Gaviscon Yan Etkileri

Genellikle Gaviscon güvenli ve yan etkisiz olarak kabul edilmektedir. Ancak bazı insanlar bazı yan etkiler yaşayabilmektedir. Bu yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir. En yaygın Gaviscon Yan Etkileri şu şekildedir:

 • İshal,
 • Kabızlık,
 • Mide bulantısı,
 • Kusma,
 • Hazımsızlık,
 • Karın ağrısı.

Ayrıca Gaviscon Şurup Kullananlar baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, ağız kuruluğu ve döküntü gibi diğer yan etkiler de yaşamaktadır. Bu nedenle herhangi bir ilaç kullanmadan önce, doktorunuza danışmanız önem taşımaktadır.

Gaviscon Double Action Yan Etkileri

Gaviscon Double Action ve Gaviscon, benzer amaçlar için kullanılan iki farklı ilaçtır. Her ikisi de mide yanması, hazımsızlık ve asit reflüsü gibi sindirim sorunlarını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Fakat Gaviscon Double Action daha hızlı etki göstermektedir. En yaygın Gaviscon Double Action Yan Etkileri şu şekildedir:

 • Kabızlık,
 • İshal,
 • Şişkinlik,
 • Mide krampları,
 • Mide ekşimesi.

Ayrıca dilerseniz Dicetel Kullananlar Yorumlar yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Gaviscon Şurup Kullananlar

Çeşitli mide rahatsızlığı yaşayan ve Gaviscon Şurup Kullananlar, ilaç için farklı yorumlarda bulunmuşlardır. Bazı kullanıcılar, Gaviscon şurubunun mide yanması, hazımsızlık ve asit reflüsü gibi sindirim sorunlarını hafiflettiğini ve semptomların hızla azaldığını belirtmektedir. Bazıları ise, şurubun tadının hoş olmadığını veya kıvamının yoğun olduğunu söylemişlerdir. Ancak, genel olarak, Gaviscon şurup kullananların çoğu, ilacın etkili olduğunu ve hızlı bir şekilde rahatlama sağladığını belirtmiştir.

Gaviscon Double Action Kullananlar

Gaviscon Double Action, birçok insan tarafından kullanılan bir ilaçtır. Kullanıcıların çoğu memnuniyetle kullanmaktadır. İşte Gaviscon Double Action Kullananlar yorumlarından bazıları:

 • “Bu ilaç mide yanması ve hazımsızlık gibi sindirim sorunlarımı çok rahatlattı.”
 • “Gaviscon Double Action, diğer mide ilaçlarına kıyasla daha uzun süre etkili olduğu için sürekli kullanmak zorunda kalmıyorum.”
 • “Çok hızlı etki gösterdiği için acil durumlarda hemen kullanabiliyorum.”
 • “Son zamanlarda fiyatı çok arttı fakat çok etkili olduğu için tercihim Gaviscon Double Action oluyor.”

Son olarak Gaviscon Yan Etkileri ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Gaviscon Şurup Kullananlar yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz sağlık kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın