Ana Sayfa » Genel Kültür » İbrahim Tatlıses Serveti – Mal Varlığı Ne Kadar?

İbrahim Tatlıses Serveti – Mal Varlığı Ne Kadar?

İbrahim Tatlıses serveti gibi sorular genel olarak öne çıkan bir konumdadır. Ünlü türkücünün hayatı ve özel yaşantısı pek çok kişinin merak konusu haline gelmiştir. Çocukluğundan itibaren ağır şartlarda yaşayan İbrahim Tatlıses, sonrasında keşfedilmesiyle beraber farklı bir yaşantıya sahip olmuştur. Bununla beraber İbrahim Tatlıses hakkında net bir bilgi elde etmek de kolayca gerçekleşmektedir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İbrahim Tatlıses’in Mal Varlığı

İbrahim Tatlıses'in Mal Varlığı
İbrahim Tatlıses’in Mal Varlığı

İnşaatlarda soğuk demir ustası olarak çalışan İbrahim Tatlıses, inşaatta çalıştığında türkü söylerken bir sinemacı tarafından keşfedilmiştir. İlk olarak Adana’da sonrasında da Ankara’da gazinolarda sahne almıştır. Bu süreçte 1974 senesinde Kınalı Pavyon’da söylediği Ayağında Kundura türküsüyle ünlenmiştir. İlk olarak Ankara Radyosu’nda yılbaşı programında yer almıştır. Sonrasında da 70li yıllarda İstanbul’a geçerek burada sahne almaya devam etmiştir. Burada kendisine soyadını veren Yılmaz Tatlıses ile ortak hareket etmiştir. Oldukça sevilen İbrahim Tatlıses’in Mal Varlığı şu şekildedir:

  • Seyrantepe’de 1.5 dönüm arsa üzerinde kebap salonu
  • TV binası
  • Şanlıurfa’da 3 dönüm arsa
  • Demirciköy’de bir villa
  • Tatlıses şirketler grubu binası ve atölyesi ve mağazası
  • Bir tekne
  • Bodrum’da 6.5 dönüm üzerine denize sıfır 26 odalı otel

İbrahim Tatlıses’in Serveti 🌟

Hemen hemen kazandığı tüm parayı yatırım olarak kullanan İbrahim Tatlıses’in birçok mal varlığı bulunmaktadır. 71 yaşında olan başarılı Türkücü İbrahim Tatlıses’in Serveti yaklaşık olarak 5-6 milyon dolar’dır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halis Karataş Serveti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İbrahim Tatlıses’in Kaç Oteli Var?

Son zamanlarda İbrahim Tatlıses’in Kaç Oteli Var? Sorusu sık sık karşımıza gelmektedir. Ülkemizde zengin insanlar listesinde bulunan İbrahim Tatlıses’in birçok mal varlığı bulunmaktadır. Bunların arasında birçok otelde yer almaktadır. İşte o oteller şu şekildedir:

  • Bodrum Bitez’de 26 odalı Golo Beach Hotel
  • Kuşadası’nda 8 dönüm üzerine 6 katlı 157 odalı 314 yataklı Tatlıses otel

İbrahim Tatlıses Kimdir?

İbrahim Tatlıses, 1952 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Annesinin Kürt, babasının da Arap olduğu belirtilmektedir. Ayrıca asıl soyadı olan Tatlı’nın keşfedildikten sonra Tatlıses olarak değiştirilmesi söz konusudur. Öte yandan kendisi 7 çocuklu fakir bir aileye mensuptur. İnşaatlarda soğuk demir ustası olarak uzun dönem çalışmıştır. İbrahim Tatlıses kimdir gibi bir soru etrafında bu şekilde yanıtlar bulmak kesindir.

1952 yılında Urfa’da Ciğerci Ahmet Tatlı ile karısı Leyla’nın 7 çocuğunun en büyüğüdür. Kendisinin açıklamaları farklı yönde olduğundan dolayı etnik kökenini tam olarak belirtmek söz konusu olmayacaktır.

İbrahim Tatlıses’in doğduğu süreçte babası hapistedir. Okul hayatı hiçbir zaman olmamış, çocuk yaşlarından itibaren çalışmaya başlamıştır. Bu süreçte su satarak, çığırtkanlıklar yapmıştır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Aziz Yıldırım Serveti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İbrahim Tatlıses Müzik Kariyeri

İbrahim Tatlıses, son derecede başarılı bir geçmişe sahiptir. Ayrıca İbrahim Tatlıses müzik kariyeri de halen daha takip edilen konular arasındadır. Kendisi ilk olarak Kara Kız ve Beni Yakma Gel Sevdiğim adlı 45liklerle müzik dünyasına dahil olmuştur. Ayrıca bu süreçte 30 Haziran 1976 tarihinde Kilis Kartalbey İlkokulu diplomasını uzaktan bitirerek almıştır.

1978 senesinde Ayağında Kundura – Ceylan filminde yer alarak sinema sektöründe de yer almaya başlamıştır. Ayrıca 1979 senesinde Perihan Savaş ile beraber Kara Yazma sinema filminde olmuştur.

1983 senesinde Derya Tuna ile Günah filminde oynamıştır. 1987 yılında da Tatlıses Müzik’i kurmuştur. İbrahim Tatlıses’in şöhreti 90lı yıllarda Ortadoğu ve Yunanistan’da da tanınan bir isim olmuştur. 1997 senesinde de İdobay Müzik ile yoluna devam etmiştir.

İbrahim Tatlıses, farklı iş kollarına yönelen bir isimdir. Kendisi yönetmen, oyuncu, senarist, söz yazarı, köşe yazarı, besteci, programcı ve şarkıcı olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca İbrahim Tatlıses iş dünyasına da atılarak gıda, film, yapım, turizm, havacılık ve yayıncılık sektörlerinde de şirket sahibidir.

İbrahim Tatlıses, 10 Mart 2008 tarihinde Neden, Mayıs 2009 tarihinde de Yağmurla Gelen Kadın adlı albümlere yer vermiştir. Ayrıca 2009 albümünde çok konuşulan ve tartışma konusu haline gelen Şemmame adlı Kürtçe türkü de yer almaktadır. Öte yandan 2009 yılında söz ve bestesini aldığı Yıldız Tilbe ile tüm ilişkilerini kopardığını ifade etmiştir. 2010 senesinde de Hani Gelecektin adlı son albümünü piyasaya sürmüştür.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak İbrahim Tatlıses serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

1/5 - (1 Oy)
Yorum yapın