Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Evosten Kullananlar Yorumları – Evosten 300 Mg Nedir?

Evosten Kullananlar Yorumları – Evosten 300 Mg Nedir?

Evosten Kullananlar Yorumları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Evosten kuvvetli bir balgam sökücü özelliğe sahip olan bir ilaçtır. Kronik bronşit ve akciğer hastalığı tedavilerinde kullanımı tavsiye edilmektedir. Solunum yollarında biriken balgamın vücuttan atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Evosten 300 Mg Nedir?

Evosten 300 Mg Nedir?
Evosten 300 Mg Nedir?

Ayrıca Evosten, beyaz homojen toz içeren, gövdesi sarı, kapağı yeşil renkte olan sert jelatin şeklinde kapsüllerden oluşan bir ilaçtır. Ayrıca Evosten ilacın içerinde 20 adet kapsül bulunmaktadır. 

Daha çok alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında balgamın dışarı atılmasında kullanılmaktadır. Evosten 300 mg nedir? ve ne için kullanılır sırası ile şu şekildedir: 

 • Farenjit 
 • Larenjit 
 • Trakeit 
 • Bronşit 
 • Bronkopnömoni 
 • Obstrüktif akciğer hastalığında (KOAH) 

Evosten Öksürük Yapar Mı? 

Ayrıca Evosten, kulak burun boğaz hastalıkları doktorları tarafından ciğerlerinde sağlık problemleri olan hastalara yazılan bir ilaçtır. Bu ilaç normal şartlarda kendiliğinden sökülemeyen yani vücuttan atılamayan balgamın atılmasına yardımcı olmaktadır. 

Evosten ilacı hakkında en çok merak edilen konulardan birisi ise Evosten öksürük yapar mı sorusudur. Kuvvetli etkileri olan bu ilaç koyulaşmış olan balgamın sökülmesi için doktorun uygun gördüğü hastalara verilmektedir. Evosten ilacının ortaya çıkardığı yan etkiler arasında öksürük bulunmamaktadır. 

Ayrıca bir diğer yazımız olan Saxenda Reçetesiz Alınır Mı? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Evosten Nedir?

Gerçekten ihtiyacı olan hastalara doktor tarafından yazılan Evosten nedir herkes tarafından merak edilmektedir. Evosten alt ve üst solunum yollarında katılaşmış balgam bulunan ve normal yollarla balgamı atamayan hastalara verilen bir ilaçtır. 

Hem hap şeklinde hem de şurup şeklinde kullanılabilmektedir. Evosten şurup genellikle bebekler için tercih edilmektedir. Portakal aromalı kuru toz şeklinde olan bu şurup kaynatılmış ve soğumuş su yardımıyla hazırlanmaktadır.  

Evosten Ne İçin Kullanılır? 

Evosten 300 mg ilaç kuvvetli bir balgam sökücü etkiye sahiptir. Ancak pek çok kişi bu ilacın ne işe yaradığını bilmediği için internet üzerinde Evosten ne işe yarar şeklinde aramalar yapmaktadır.  

Balgam çıkarmada büyük sorunlar yaşayan hastaların kullanmış olduğu Evosten ne için kullanılır sırası ile şu şekilde olmaktadır: 

 1. Solunum yollarının temizlenmesinde kullanılmaktadır.
 2. Kendiliğinden atılamayan balgamın atılmasında kullanılmaktadır.
 3. Katılaşmış kıvamlı balgamın atılmasında kullanılmaktadır.
 4. Farenjit, Larenjit, Trakeit, Bronjit, KOAH hastalıklarının tedavilerinde kullanılmaktadır. 

Evosten Kullananlar Yorumları

Genel olarak insanlar kendi yaşadıklarının örnek olması amacıyla forumlara yorumlar yazar. İşte Evosten kullananlar yorumları şunlardır:  

 • “Güzel ilaç grip ve kulak tıkanmasını azalttı” 
 • “Devamlı öksürüyorum” 
 • “Mükemmel bir öksürük ilacı bronşları açıyor. Balgamı söktürüyor. İlk kullanımda yararlı etkisi görülüyor” 

Evosten Antibiyotik Midir? 

Doktor yazmadığı sürece antibiyotik kullanımı tavsiye edilmediği için internet üzerinde Evosten antibiyotik midir şeklinde araştırmalar yapılmaktadır.vEvosten bir antibiyotik değildir. Kısacası Evosten, üst solunum yolu hastalıklarında tercih edilen antibiyotiklerden biri değildir.  

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Evosten Kullananlar Yorumları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

3.2/5 - (6 Oy)
“Evosten Kullananlar Yorumları – Evosten 300 Mg Nedir?” üzerine 3 yorum
 1. evosten ilacını başladıktan sonraki sabah grip oldum.gittikce artıyor.ilaci bırakmakta istemiyorum.belki faydası olur diye.akciger de iltihap tutulum var

  Cevapla
 2. Ay bu ilacın ben… çok kötü yaptı beni sadece iki gün kullandım iki gündür Öksürmekten kusuyorumm bıraktım…

  Cevapla
Yorum yapın