Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Mirena Kullananlar Yorumlar 2024 – Hormonlu Spiral Kullananlar

Mirena Kullananlar Yorumlar 2024 – Hormonlu Spiral Kullananlar

Mirena Kullananlar Yorumlar 2024 oldukça iyi olup, Mirena kullananlar çok memnun kaldıklarını ifade etmektedirler. Hormonlu spiral kullananların yorumları ise daha çelişkilidir. Bunun yanında Mirena en iyi rahim içi araçlarından birisi olmaktadır. Mirena bakırlı rahim içi araçlara benzeyen T şeklinde bir yapıya sahip bulunmaktadır. Mirena’nın gövdesinde ise 52mg levonorgestrel adında progesteron hormonu içeren ve gebeliği önleyen maddeler yer almaktadır. 

Mirena Spiral sahip olduğu bu özel yapısı sayesinde 5 yıl boyunca rahmin içine yavaş olarak günde 20mg hormon salınımı yapmakta ve bu sayede istenmeyen gebeliklerin oluşmasını engellemektedir. Hormon salınımı yapan Mirena rahim içine takıldıktan hemen sonra levonorgestrel hormonu etkili olmaya başlamaktadır. Bu nedenle Mirena, diğer adı ile hormonlu spiral olarak da adlandırılmaktadır.  

Mirena Spiral Nedir?

Levonorgestrelli rahim içi sistem olarak da adlandırılan Mirena spiralin gebeliği önleme hususlarında pek çok faydası bulunmaktadır. Mirena spiral olarak gebelikten korunma oranı uzun dönemde çok yüksek olan bir araç olmaktadır. Tüp bağlamaya eşdeğer bir koruması bulunmaktadır.  

Mirena spiralin içeriğinde yer alan levonorgestrel hormonu çok yararlı bir hormon olup, aynı zamanda bu hormon rahim hastalıklarının tedavisinde de kullanılan bir hormon olmaktadır. Mirena Kullananlar Yorumlar da bunu destekler niteliktedir. Bunun yanında Mirena spiralde bulunan bu hormon hemen etkisi gösteren ve vücuda çok yararlı olan bir hormondur. Mirena spiral aynı zamanda adet düzensizliklerine iyi gelen bir araç olmaktadır. 

Mirena spiral ile adet kanamaları düzene girmekte ve adet döneminde çekilen ağrılar azalma göstermektedir. Aynı zamanda Mirena spiral miyom, adenomiyozis, endometriyal hiperplazi ve endometriyal polip gibi rahim kaynaklı hastalıklarda ortaya çıkan kanamaları azaltmak içinde doktorlar tarafından hastalara uygulanabilmektedir. 

Özellikle rahimlerinde miyom bulunan kadınların kanamalarının azaldığıi yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış durumdadır. Mirena menapoz döneminde adet düzensizlikleri yaşayan kadınlar için de kullanılabilmektedir. Aynı zamanda genç hastalarda yumurtlama bozukluğu, polikistik over, insülin direnci, şişmanlık sorunu olan kadınlarda da çok büyük faydalar sağlamaktadır. 

Mirena şekil ve boyut bakımından bakırlı rahim içi araçlara benzemekte olup, uygulaması ise rahim içine doğru çok kolay olmaktadır. Mirena Kullananlar Yorumlar 2024 yılında da bol miktarda görüş bildirilen bir yöntemdir. Ayrıca Mirena diğer rahim içi araçlar gibi rahmin içine sınırlı uyuşturma ile ister genel anestezi ile uygulanabilmektedir. Mirena diğer bakırlı rahim içi aletlere göre daha az enfeksiyon ve atılma oranına sahip bulunmaktadır. 

Mirena Hormonlu Spiral Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın olası yan etkileri mevcuttur. Durum böyle olunca Mirena Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerine gelirsek her rahim içi araç gibi Mirena kullanımında nadir de olsa bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda hastaların hemen bu durumu doktorlarına bildirmesi gerekmektedir. Bunlara bağlı olarak Mirena yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır; 

 • Leke şeklinde görülen kanamalar özellikle ilk takıldığı zaman ortaya çıkabilmektedir. Zamanla bu kanamalar geçmektedir. 
 • Göğüslerde dolgunluk hissinin oluşması 
 • Ciltte ve yüzde aknelerin oluşması 
 • Karında şişlik oluşması 
 • Huzursuzluk ve sinirlilik halinin olması 
 • Mide bulantısı 
 • Karın bölgesinde ağrıların olması 
 • Rahim içerisinde enfeksiyon oluşması 
 • Rahim yırtılması 
 • Baş ağrısı da Mirena Kullananlar Yorumlarda karşımıza çıkmaktadır.
 • Bulanık görme olması 
 • Tansiyon yükselmesi ya da tansiyonun düşmesi 

Siz de yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız alt kısımda yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. Alttaki Mirena kullananlar yorumlar başlığımıza sizin yorumlarınızı da ekleyeceğiz. Mirena spiral, doğum kontrolünde kullanılan bir cihazdır ve kadınlar arasında oldukça popülerdir. İçindeki hormonlar, rahim içindeki mukozayı incelterek yumurtlamayı önler. Bu, gebelik riskini azaltır ve aynı zamanda adet döngüsünü de düzenler.

Mirena Kullananlar Yorumlar 2024

Mirena Kullananlar Yorumlar
Mirena Kullananlar Yorumlar

Bu ilaç, rahim bölgesine ulaşan bir alet ile birçok rahatsızlığa ve istenmeyen duruma mani olabilmektedir. Salgıladığı hormon ile hamile kalmayı önler, adet gören kadınların zamansız adet olmasını önler ve acısını azaltır. Şimdi ise Mirena Kullananlar Yorumlar ile karşınızdayız.

 • Uzun bir süredir kullanıyorum, hamile kalmadım, amacım da buydu zaten.
 • Bir süredir, kanama yaşıyordum 2. ayın sonunda kesildi.
 • Düzensiz kanamam geliyordu. Artık bir düzene bindi gayet memnunum.
 • Mirena spirali kullandığımdan beri adetlerim daha az ağrılı hale geldi ve daha hafif akıyorum. Ayrıca doğum kontrolü için başka bir şey düşünmek zorunda kalmadım.
 • Spirali yerleştirmek acı vericiydi ama sonrasında hiçbir şikayetim yoktu. 5 yıl boyunca rahat bir şekilde doğum kontrolü sağladı ve adetlerim de hafifledi.

Mirena spiral kullananlar arasında, genellikle olumlu yorumlar görülmektedir. Bazı kadınlar, adet dönemlerinin daha hafif ve kısa olduğunu söylerken, bazıları ise adet dönemlerinin tamamen durduğunu belirtirler. Ayrıca, Mirena spiral kullanan bazı kadınlar, premenstrüel sendrom (PMS) semptomlarının azaldığını ve ağrılı adet dönemlerinin daha az şiddetli olduğunu da söylerler.

Mirena Spiral Kullanıcı Yorumları

Her 10 kadından 3’ü adet bozukluğu sebebiyle doktorlara başvurmaktadır. Bu kadınları çoğu bir çözüm aramaktadırlar. Bu sorunun çok zorlu çözümleri bulunmaktadır. Kadınları rahim alınması veya rahim yatağının yakılması vb. gibi çözümleri bulunmaktadır. Ancak bu yol oldukça zorlu bir süreçtir. Mirena bu kısımda devreye girmektedir. Mirena rahim kaynaklı hastalıklarda kanamayı azaltmak amaçlı kullanılabilir. Özellikle Mirena Spiral Kullanıcı Yorumları dikkate alındığında bu sorun için oldukça etkili olduğu söylenmiştir.

 • Mirena’yı kullandığım için çok mutluyum. Adet kanamalarım artık düzenli ve hafif. Ayrıca korunma yöntemi olarak da çok etkili.
 • Mirena taktırdıktan sonra baş ağrıları yaşamaya başladım. Ayrıca adet dönemlerim de daha sıkıntılı hale geldi. Bu yüzden kullanmayı bıraktım.
 • Mirena’yı kullanmaya başladıktan sonra cilt problemlerim arttı. Ancak korunma yöntemi olarak çok memnunum. Bu nedenle doktorumla görüşerek farklı bir çözüm bulmaya çalışıyorum.

Ancak, her kadının vücudu farklıdır ve Mirena spiral kullanımı bazı yan etkilerle birlikte gelebilir. Bunlar arasında karın ağrısı, baş ağrısı, göğüs hassasiyeti ve cinsel istekte azalma gibi belirtiler yer alabilir. Bu nedenle, Mirena spiral kullanmadan önce bir doktora danışmak önemlidir.

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları
Hormonlu Spiral Kullananların Yorumları

Adet kanamalarındaki düzensizlik ve sancıların daha hafif atlatılması için kullanılan bir tedavi şeklidir. Ülkemizde de uzmanlar tarafından sıkça uygulanan bir metottur. Ayrıca hamile kalmayı istemeyen kadınların da kullandığı bir yöntemdir. Salgılanan hormon sayesinde 5 yıla kadar hamile kalmayı önlemektedir. Şimdi Hormonlu Spiral Kullananların Yorumlarına bir göz atalım:

 • “Çok etkili ve ağır bir tedavi metodu, doktorunuza danışmadan kullanmayın.”
 • “Aktif etken maddesine alerjisi olanların kullanması sakıncalı olabilir ve çok uyku yapmaktadır.”
 • “2-3 ay kadar kanama devam ediyor fakat sonrasında kanama duruyor.”
 • “Bu ilacı bırakırken bir anda bırakılmaması gerekir. Doktor kontrolü ile doz azaltarak bırakılmalıdır “
 • Mirena’yı taktırdıktan sonra ciddi bir kilo aldım. Ayrıca adet dönemlerim de çok ağrılı hale geldi. Bu nedenle kullanmayı bıraktım ve diğer bir yönteme geçtim.
 • Mirena kullanmaya başlayalı birkaç ay oldu ve şu ana kadar hiçbir yan etkiyle karşılaşmadım. Adet dönemlerim de daha az sancılı hale geldi. Genel olarak memnunum.

Mirena Kullanılmaması Gereken Durumlar Nelerdir? 

Mirena kullananlar yorumlar incelendiğinde kullanılmaması gereken durumlar da belirtilmiştir. Bununla beraber Mirena hem gebeliği önleyen, hem de rahim hastalıklarına en iyi gelen rahim içi araçlarından birisi olmaktadır. Bazı durumlarda ise Mirena spiralin kullanılmaması gerekmektedir. Buna bağlı olarak Mirena spiral kullanılmaması gereken durumlar ise şunlar olmaktadır; 

 • Bazı migren hastaları 
 • Aktif tromboembolik hastalığı olan kadınlar 
 • Karaciğer tümörü gibi belirgin karaciğer hastalığı olanlar 
 • Meme kanseri olanlar. 
 • Mevcut aktif pürülan gonore klamidya gibi cinsel yolla geçen hastalığı olanlar 
 • Tedavi edilmemiş yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanseri olanlar 
 • Cinsel yolla geçen hastalıklara sahip olan kadınlar 

Mirena Takıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Spiral rahim içi bir araçtır. Ve bünyemize yabancıdır. O yüzden mirena spiral takıldıktan sonra oldukça dikkatli olunmalıdır. Özellikle dikkat etmeniz gereken listeyi sizlerle paylaşıyoruz.

 • Hafif ağrı ve kramplar görüldüğünde sakin kalıp ağrı kesici desteği alınabilir.
 • Cinsel ilişki için bir kaç hafta beklemeniz gerekmektedir.
 • Kişisel hijyen kurallarına önem gösterilmelidir.
 • Enfeksiyon risklerinden kaçınılmalıdır.
 • Ağır yük kaldırma, aşırı öksürme hali gibi durumlara dikkat edilmelidir.
 • Yılda en az 2 kez doktor kontrolüne gidilmelidir.

Mirena Spiral Kilo Aldırır Mı?

Sorunun cevabı dolaylı olarak Evet. Mirena kilo almanıza sebep olabilir. Ancak bu illa da bu şekilde olacak diye bir kaide bir şey yok. Bu birazda vücudunuzun bu hormonel değişimden iyi mi kötü mü etkilendiği hakkında bir durumdur. Bazı kişilerin hali hazırda yavaş çalışan metabolizmalarının üstüne bir de hormonel ilaçlar veya spiral eklenince metabolizma iyiden iyiye yavaşlamakta ve vücut gittikçe daha çok kilo almaktadır. Mirena Kullananlar Yorumlar da buna benzer şekildedir. Fakat daha sağlıklı vücutlarda metabolizma hızı bundan çok fazla etkilenmeyecektir.

Beslenme durumuza dikkat edip, hayatınıza birazcık daha çok hareket katmanız halinde bu şekilde bir yan tesir ile karşılaşmayacaksınız. Tabi her şeyden ilkin bu durumu doktorunuz ile konuşmanızda da yarar var.

Mirena Kullananlar Memnun Mu?

Özellikle Mirena kullananlar yorumlar incelendiğinde birçok insanın memnun olduğunu görebilmekteyiz. Özellikle kullanıcılar kanama sorunlarını geçirdiğini söylemektedirler. Hormonlu spiral için ise yorumlar daha karışıktır. Bazı yan etkiler sebebiyle kullananlar memnun kalmamışlardır.

Mirena Hormonlu Spiral Fiyatı  2024

Çok merak edilenMirena Hormonlu Spiral Fiyatı 2024 yılında eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 582.76 TL olduğu biliniyor.

Mirena Takıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Mirena Spiral’i taktıktan sonra kesinlikle ilk iki hafta ilişkiye girmemeniz gerekir. Bununla birlikte bu iki hafta boyunca çok sıcak su ile banyo yapmayınız. Ayrıca ilk bir ay boyunca ağırlık kaldırmaktan ve kabız olmaktan kaçınmalısınız. Böylece Mirena Takıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Mirena Kayması Belirtileri

Mirena, bir tür rahim içi araçtır (RİA) ve bazen kayması veya yer değiştirmesi gibi yan etkileri olabilir. Ayrıca Mirena kayması belirtileri altta listelenmiştir:

 1. Ağrı: Mirena kayması genellikle ağrıya neden olabilir. Bu ağrı, alt karın bölgesinde veya pelvik bölgede hissedilebilir ve hafif veya şiddetli olabilir.
 2. Kanama: Mirena kayması, düzensiz veya aşırı kanamaya neden olabilir. Bu, normalden daha uzun veya daha yoğun bir adet kanaması veya ara kanamalar şeklinde olabilir.
 3. Cinsel ilişki sırasında ağrı: Mirena kayması, cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabilir.
 4. Mirena’nın hissedilmemesi: Mirena kayması, RİA’nın hissedilmemesine neden olabilir. Bu, RİA’nın yerinin normalden farklı olduğu anlamına gelebilir.

Mirena Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Özellikle Mirena, bir çeşit hormonal rahim içi araçtır (IUD) ve özellikle doğum kontrolünde kullanılır. Ancak, bazı durumlarda Mirena, aşağıdaki durumlar da dahil olmak üzere diğer sağlık problemlerinin tedavisinde de kullanılabilir:

 1. Ağır veya aşırı adet kanaması: Mirena, aşırı kanamaya neden olan bazı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilir.
 2. Endometriozis: Bu rahatsızlıkta rahim içindeki doku, rahim dışındaki alanlarda büyür. Mirena, endometriozis semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir.
 3. Adenomiyozis: Adenomiyozis, rahim kas dokusunun rahim duvarına doğru büyümesi ile karakterize bir durumdur. Mirena, adenomiyozis semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir.
 4. Rahim fibroidleri: Mirena, rahim fibroidleri olan kadınların semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir.

Ancak, Mirena herhangi bir hastalığı tedavi etmek için kullanılan bir ilaç değildir. Bunun yanında Mirena, sadece yukarıda belirtilen durumlarda semptomların hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Mirena Spiral Kullananlar Yorumları

Mirena spiral, uzun süreli bir doğum kontrol yöntemidir. Spiralin içindeki hormonlar, rahim içi ortamını değiştirerek hamileliği önlerler. Mirena spirali kullananların çoğu, adet döngülerinin hafiflediğini, bazılarının adetlerinin tamamen durduğunu veya daha az ağrılı hale geldiğini bildiriyorlar. Ayrıca, Mirena spiralinin doğum kontrolünde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Mirena Spiral Kullananlar Yorumları ise şu şekildedir:

 • Mirena spirali kullanmaya başladıktan sonra adetlerim tamamen durdu. Başlangıçta buna alışmak zor olsa da şimdi çok mutluyum.

Yapılan Olumsuz Yorumlar:

 • “Mirena spirali yerleştirmek son derece ağrılıydı ve sonrasında 3 ay boyunca ağrı ve kanama yaşadım. Birkaç ay sonra spirali çıkarttırmak zorunda kaldım.”
 • “Spirali kullanmaya başladıktan sonra kilo aldım ve cildimde akne oluştu. Ayrıca, adetlerim de çok düzensiz hale geldi.”
 • “Mirena spirali kullanırken ciddi depresyon yaşadım. Doktorum, spiralin bu etkiye neden olabileceğini söyledi ve çıkarttırmam gerekti.”

Sonuç

Sonuç olarak, mirena kullananlar yorumlar hakkında detaylı bilgiler verdik.Mirena, intrauterin bir doğum kontrol yöntemidir ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanıcıların çoğu, Mirena’yı etkili bir doğum kontrol yöntemi olarak bulmuştur ve düzenli adet döngüsüne sahip olmayı tercih edenler için idealdir. Ancak, bazı kullanıcılar yan etkiler yaşayabilirler, örneğin, baş ağrısı, karın ağrısı, sırt ağrısı, kilo değişiklikleri ve ruh hali değişiklikleri gibi. Bazı kullanıcılar da Mirena’yı çıkardıktan sonra doğurganlıklarının geri kazanılmasında zorluklar yaşayabilirler. Sonuç olarak, Mirena’yı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız ve yan etkiler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Herkes için bu spiralin uygun olmayabileceğini unutmayın. Bazı kadınlar yan etkiler yaşayabilirler, örneğin spiralin yerleştirilmesi sırasında ağrı, adet döngülerinin düzensizleşmesi, baş ağrısı, cilt problemleri, ruh hali değişiklikleri gibi. Bu nedenle, Mirena spirali kullanmayı düşünen kadınlar, öncelikle doktorlarıyla konuşmalı ve uygun bir seçim olup olmadığını değerlendirmelidirler. Sonuç olarak, Mirena spiral kullananlar genellikle olumlu sonuçlar bildirirler. Ancak, her kadının vücudu farklı olduğu için, bu tür bir doğum kontrol yöntemi kullanmadan önce bir doktorla konuşmak önemlidir.

Ayrıca Mirena Kullananlar Yorumlar 2024 yılında çokça sorulan soru ve cevaplar sizlerle:

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Mirena Kullananlar Yorumlar Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.2/5 - (15 Oy)
“Mirena Kullananlar Yorumlar 2024 – Hormonlu Spiral Kullananlar” üzerine 20 yorum
 1. Mırena taktım ama hıc memnun kalmadım 5.ayda cıkardım doktor da ama kanamam artı önceden böyle degıldı adedlerım duzenliydi bakır taktım çok kanama yaptı bu seferde Miranda taktım iliski de kanamam oluyor du cıkarmak zorunda kaldım kanamam oluyor cıkardıgım halde neden anlamadım

  Cevapla
 2. 7 aydır mirena taktırdım hiç bitmeyen kanamam var ayın 20 günü nerdeyse kanamalıyım doktorum rahmin alınmasını söylüyor fakat ben aldırma taraftarı değilim bu konuda ne yapmam lazım yaşım 42

  Cevapla
  • Aynı durum bende de var mirena vardı.7 olmuştu 6ay hiç yok gibiydi kanamalarım 7 ci ayda 2kez kanamalar oldu 27 eylülden beri kanamalıyım doktora gittim mirenayı çıkarttı.3 gün oldu ama kanamalar daha çoğaldı halen devam doktor geçmezse operasyon yapıcam dedi

   Cevapla
   • Aynısısı ben yaşadım her gün kanamam oldu adet görür gibi aylarca. Temiz kaldığım gün yokktu yani durmayan kanama. Dr rahim alıncak dedi. Çaresizlik kötü şey. Allahıma sığındım annem komşusundan Ahmet Mahmut Ünlü hocanın her bir uzuv için şifa kitabını almış. Orda durmayan kanamanın durması için şifa ayetleri vardı. Çıktısını aldım taktım suya okudu eşim içtim ve 2 günde kanamam yüzde 90 azaldı. Şükrediyorum Allahıma. Umarım düzenli olur hepimizinde.

  • Ben 10 yıldır kullanıyorum ilk 3 ay kanama devam ediyor sonra 4 cü
   Ayda tamamen kesiliyor çok büyük bir konfor sağladı bana her 5 yılda bir degişiyor şikayetlerim feritin değerim 2 damardan kan alıyordum ritim bozuklugum vardı yürümekte çok zorlanıyordum çocuklarima bakamıyordum çünki halim dermanım yoktu ama miranayla taniştiktan sonra bütün sorunlarım yok oldu iyiki mirana var 😊😊

   Cevapla
   • Aynı şikayetler bende de oldu
    Mirena çözüm oldu bana
    Ama ilk etapta aşırı kansızken taktırdım biraz kan değerlerini yükseltip takılmakta fayda var
    Çünkü takıldıktan sonra 3-5 ay kanama yapıyor
    Daha sonra tamamen kesiliyor
    Çok memnunum bende

  • Ben de sizin gibiydim. Ponstan fort kanamaya iyi geliyor, doktorum önerdi. Kanamanın çok olduğu günler günde üç içiyorum beş gün de bitiyor iki aydır.

   Cevapla
 3. Mirena takılalı üç hafta kadar oldu ama yan etki çok yaptı bende karnım sürekli şişiyor çokta yiyen bir insan değilim ama vücudum kilo almaya elverişli kanamam dinmedi hiç gerginim sinirliyim bakalım nasıl olacak

  Cevapla
 4. Ben de mirena kullaniyorum 2 ay oldu ara lekelenmelerim var fakat elle muayenede hissetmiyorum kasik agrilarimda var acaba kaymis olabilirmi

  Cevapla
 5. Bende beş yil kullandim ama besinci yilin sonunda kontrole gittigimde mirenanin kaydigini ve rahimde sıvı birimesi oldugunu ogrendim adetlerim çok kanamalı ve uzun sureli geciyordu mirenadan sonra kanamam durdu genel olarak çok memnun kaldim tekrar taktirmayi dusunuyorum rahimdeki sıvı tedaviyle gecti çok sukur adet kanamasi cok fazla olanlara ve gebelikten korunmak isteyenlere kesinlikle tavdiye ediyorum

  Cevapla
 6. Bende 29 haziran 2022 de mirena taktirdim gebelikten korunmak icin ve kanamam çok fazla oluyordu kanama miktarı azaldı ama lekelenme günleri biraz uzadı bu ayda hala adet olmadım adeti tamamen kestiginide duydum ama yinede hamilemiyim diyede korkuyorum

  Cevapla
  • Bende 2021 aralıkta taktırdım bu ay regl olmadım ama karnımda şişkinlik var ve ağrıyor sizin durumunuz nasıl

   Cevapla
 7. Bende 2021 aralıkta taktırdım bu ay regl olmadım ama karnımda şişkinlik var ve ağrıyor sizin durumunuz nasıl

  Cevapla
  • Aynı bende Ocak ayında mirena taktırdım iki ay ara kanama oldu şimdi ise adet olmadım dün bir oldum sandım leke geldi geri durdu çok tedirginim hamileyim diye

   Cevapla
 8. Benimde 7. Ayındayım ama biraz ağır iş yaptım iki adet arasıydı gece açık bembe kanamam oldu ertesi gün siyah leke neden olabilir sonrasında 4 gün sonra tekrar siyah leke kornam lazım mı?

  Cevapla
Yorum yapın