Ana Sayfa » Genel Kültür » Dizi ve Film Önerileri » Son Yılların En İyi Filmleri 2024 Güncel Film Önerileri – Yeni!

Son Yılların En İyi Filmleri 2024 Güncel Film Önerileri – Yeni!

Güncel Film Önerileri yazımız ile karşınızdayız. Son yılların çıkmış en iyi filmleri 2024 güncel film önerileri yazımızla sizinleyiz. Son yılların IMDb’de en yüksek puan alan en iyi film listesi… Bizde kalmasın ekibi olarak Son 10 Yılın En İyi filmlerini seçtik. Arkadaşlarınızla oturup yeni çıkmış filmler arıyorsanız eğer bu yazımız tam size göre. Güncel Film Önerileri için doğru adrestesiniz. İşte karşınızda vakit kaybı yaşamadan soluksuz bir şekilde izleyebileceğiniz ve seyircinin beğenisini kazanmış film önerileri. Listemizde ödül rekortmeni ya da Oscar adayı olmuş hatta Oscar kazanmış filmler bile var. Keyifli seyirler.

2024 En İyi Filmler IMDB

Bir filmin iyi olup olmadığını anlamak ve puanlamak için kullanılmakta olan en yaygın ve doğru yöntemlerin başında gelen IMDB, son derece güvenilir ve de objektif bir kurumdur. Bu sebeple 2024 en iyi filmler IMDB listesinde yer almalıdır. Şimdi birkaç örnek vereceğiz:

 • Zincirsiz
 • Avengers Endgame
 • Hamilton

Imdb En İyi Filmler – Imdb Puanı En Yüksek Filmler – Netflix Film Önerileri 2024

1. Hamilton – IMDB: 8,4 ⭐

Güncel Film Önerileri
Güncel Film Önerileri

Hamilton, Amerikan tarihini ve Amerika’nın kurucu isimlerinin başında gelen Alexander Hamilton’ın hayat hikayesini konu ediyor. Biyografi filmlerini sevenler için güzel bir öneri olacaktır. Bizim önereceğimiz netflix film önerileri 2024 listemizde bir numaradır.

 • Süre: 2s 40dk
 • Tür: Tarihi, Müzik, Biyografik
 • Netflix: Yok
 • Çıkış yılı: 2020

2. Parazit – IMDB: 8,6⭐

Özellikle imdb yüksek filmler arasında olan Parazit bir çok ödülü de bünyesine kattı. Park Ailesi’yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Diğer yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin ama başka hiçbir zenginliğe sahip değil. Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezer. Böylece kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştirir. Kim’ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir. Ancak kısa sürede bu düzen bir tehditle karşılaşır. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni keşfettikleri konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak verir. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit etmektedir…

 • Süre: 2s 12dk
 • Tür: Gerilim
 • Netflix: Var
 • Çıkış yılı: 2019

Bu içeriğimize benzer olan Netflix’te En Çok İzlenen Filmler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

3. Joker – IMDB: 8,4 ⭐

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Bununla birlikte sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide toluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür. Güncel Film Önerileri 2024 yazımıza devam ediyoruz.

 • Süre: 2s 2dk
 • Tür: Dram
 • Netflix: Yok
 • Çıkış yılı: 2019

4.  Avengers: Endgame – IMDB: 8,4⭐

“Avengers Infinity War”un ardından pek çok süper kahraman küle dönüşmüştür. Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Ancak Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır.

Daha önce var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve evrenlerin varlığını öğrenen ekip, Thanos’un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. Kısacası Hepsi kişisel olarak önem verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir. 2024 en iyi filmler IMDB listesinde yer alan aksiyon filmidir. Çok beğenileceği aşikardır.

 • Süre: 3s 1dk
 • Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
 • Netflix: Yok
 • Çıkış yılı: 2019

5. Kefernahum – IMDB: 8,4⭐

Öncelikle Lübnan & Fransa ortak yapımı dram filmi olan Kefernahum, Lübnanlı bir çocuk Zain’in hikayesini anlatıyor. Kısacası Film, Zain’in sıradan bir küçük çocuktan, kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçan, zekası ve pratikliği ile sokaklardaki yaşam savaşından galip çıkan ve kendisine yapılan haksızlığın karşısında dimdik duran, 12 yaşındaki genç bir delikanlıya dönüşümünü gözler önüne seriyor. Bu süreçte Zain hayat mücadelesi veriyor, Etiyopyalı mülteci Rahil ve onun bebeği Yonas’a göz kulak oluyor, şiddet suçundan hapse giriyor ve en sonunda mahkemede adalet arıyor.

Aynı zamanda Nadine Labaki’nin yönetmenliğini üstlendiği Kefernahum filminde başrolü, Zain Al Rafeea üstleniyor. Üstelik filmin senaryosunda ise yönetmenle birlikte Michelle Keserwany ve Jihad Hojeily’nin imzası var. Prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren film, Toronto, Melbourne, Saraybosna, Zürih, Busan, Londra ve Stockholm gibi uluslararası festivalleri dolaştı. Cannes’dan 3 ödülle dönen film Altın Palmiye ödülü için de adaylık sahibiydi. Kefernahum imdb en iyi filmler 2024 arasındadır diyebiliriz.

 • Süre: 2s 0dk
 • Tür: Dram
 • Netflix: Var
 • Çıkış yılı: 2018

6. Yıldızlararası – IMDB: 8,6⭐

Yıldızlararası’nda, teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Bununla birlikte onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir…

Ayrıca 2024 en iyi filmler IMDB Listesinde yer almaktadır. Christopher Nolan’ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki ‘Solucan Delikleri’ teorisinden ilham alıyor. Güncel Film Önerileri yazımıza devam ediyoruz.

 • Süre: 2s 49dk
 • Tür: Bilim Kurgu, Dram
 • Netflix: Var
 • Çıkış yılı: 2014

7. Whiplash – IMDB: 8,6⭐

Çok büyük bir ölçme biçimi olan 2024 IMDB yüksek filmler arasında yer alan Whiplash, genç bir müzisyenin öykünü anlatıyor. Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. Böylece üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı’na girer. Henüz 19 yaşındadır ama dersler harici var gücüyle antrenman yapar. Bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Terence Fletcher’ın dikkatini çeker. Üstelik Fletcher Andrew’ü okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yeni yarışmalara hazırlanan “studio band”e seçer. Gelgelelim başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan Fletcher, Andrew’un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır… Senaristliğini ve yönetmenliğini Damien Chazelle’in üstlendiği filmin başrolünde Miles Teller yer alıken karşısında kendisine J.K. Simmons eşlik ediyor.

 • Süre: 1s 47dk
 • Tür: Dram, Müzik
 • Netflix: Yok
 • Çıkış yılı: 2014

8. Zincirsiz – IMDB: 8,4⭐

Zincirsiz, Köle Django’nun Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesiyle başlıyor. Django, eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen Schultz ile anlaşmaya varır ve özgürlüğü karşısında Brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verir. Görev başarıyla tamamlanır ama ikilinin yolları ayrılmaz Schultz ve Django beraber Güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşerler… ‘Avlanma’ hünerini her geçen gün geliştiren Django’nun artık tek bir hedefi vardır: köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Broomhilda’yı bulmak ve onu kurtarmak… Böylece bu hedef onları kötü şöhretli “Candyland” çiftliğine ve çiftliğin sahibi olan Calvin Candie’ye götürecektir…
Sinemanın dahi çocuğu, Oscarlı Quentin Tarantino’nun uzun süre üzerinde çalıştığı Spagetti Western türündeki projenin başrollerinde Jamie Foxx, Christoph Waltz yer alırken, Kerry Washington, Leonardo DiCaprio ve Samuel Jackson gibi yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosu göz dolduruyor. Bu film de 2024 en iyi filmler arasında yerini almaya hazırdır.

 • Süre: 1s 47dk
 • Tür: Dram, Müzik
 • Netflix: Var
 • Çıkış yılı: 2012

Dizi ve film önerisi kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son yılların en iyi filmleri yazımızın sonuna geldik. 2024 güncel film önerileri yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Son olarak ana sayfamızı ziyaret etmek isterseniz bizdekalmasin.com bağlantısından edebilirsiniz.

4.5/5 - (22 Oy)
Yorum yapın