Ana Sayfa » Maaşları » Kızılay Personel Maaşı 2024 – Kızılay Çalışma Şartları

Kızılay Personel Maaşı 2024 – Kızılay Çalışma Şartları

Kızılay Personel Maaşı adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Türk kızılayı Türkiye içerisinde kurulan en büyük yardım kuruluşu olarak bilinmektedir. Sadece Türkiye ile kalmayıp zaman içerisinde dünya genelinde uluslararası bir yardım kuruluşu haline gelmiştir. O yüzden Kızılay içerisinde binlerce kişi çalışmaktadır ve kızılay çalışan maaşları merak edilmektedir. Aynı zamanda diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kızılay Maaşları 2024

Türk Kızılay’ı içerisinde binlerce çalışan mevcuttur. Burada çalışan kişiler de belirli maaşlar ile kızılay bünyesi altında çalışma göstermektedir. Her çalışanın ise bir kadroya sahiptir. Belirli kadrolar olması sebebi ile verilen maaşlarda farklılık göstermektedir. Bu nedenle kızılayda çalışmak yükselebileceğiniz bir kadro yapısına sahip olabileceğiniz anlamına gelmektedir. İşte Kızılay Maaşları 2024 aşağıdaki gibidir.

 • Kızılay personelinin 2024 yılı itibari ile alacağı maaş aralığı 25.000₺ ile 30.000₺ arasında yer almaktadır.
 • Genel müdür maaşları ise 2024 yılında 40.000₺ ile 50.000₺ aralığında yer almaktadır.
 • Uzman, direktör, araştırmacı gibi ünvana sahip kişiler ise 30.000₺ ile 35.000₺ aralığında maaş almaktadırlar.

Kızılay Maaş Listesi 2024

Kızılay, Türkiye’de yardım ve insani çalışmalar yürüten önde gelen kuruluşlardan biridir. Kızılay’da çalışan personellerin maaşları da merak edilen konulardan biridir ve birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. İşte merak edilen Kızılay Maaş Listesi 2024 yılı için aşağıdaki tablodan Kızılay çalışan maaşları 2024 yılı için verilere ulaşabilirsiniz.

Kızılay Maaş Listesi 2024Maaş
Kızılay personel maaşları25-30 Bin TL Arası
Kızılay Genel müdür maaşı40-50 Bin TL Arası
Uzman, Danışman, Direktör veya araştırmacı maaşları30-35 Bin TL Arası

Kızılay Çalışma Şartları

Gönüllüler için bazı çalışma şartları mevcuttur. Gönüllüler de en az kadrolu çalışanlar gibi emek harcamaktadır. Bu neden ile kızılay bünyesinde çalışmak için bazı prosedürleri yerine getirmek gerekmektedir. Gönüllü olabilmek için seçebileceğiniz bazı kategoriler vardır.

 1. Afet
 2. Kan
 3. Gençlik
 4. İlkyardım
 5. Eğitim

Bu kategorilerden birinde gönüllü olarak çalışabilmektesiniz. Fakat yapmanız gerek bazı gerekçeler mevcuttur. Aynı zamanda gönüllü olarak yer almak istediğiniz kızılay bünyesindeki çalışma şartları aşağıdaki listede yer almaktadır.

 • Size verilen görevleri tamamlamanız gerekmektedir.
 • Kendinize uygun alanı seçtiğinize emin olmalısınız.
 • Profil bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.
 • Kızılay’a üye olmanız gerekmektedir.
 • Gönüllülük için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca dilerseniz İlk ve Acil Yardım Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Kızılay Hemşire Maaşları 2024

Dünya genelinde yaşanan doğal afetler sonucu ilkyardım olarak kızılay direkt olarak müdahale etme yöntemi ile karşımıza gelmektedir. Bu nedenle Kızılay bünyesinde çalışan hemşirelere de büyük görev düşmektedir. O halde Kızılay Hemşire Maaşları 2024 yılında da aşağıdaki gibidir.

 • Kızılay Hemşireleri 2024 yılı itibariyle 23.000₺ – 25.000₺ aralığında maaş almaktadır.

Kızılay Gönüllü Maaşları

Özellikle ülke genelinde gerçekleşen doğal afetler sonucu insanlar Kızılay’a gönüllülük çerçevesi altında başvurular yapmaktadır. Bu nedenle kızılay bünyesinde geçici olarak gönüllü insanlar çalıştırmaktadır. Fakat dönemsel bir çalışma olduğundan dolayı kızılay gönüllü maaşı da yoktur.

Kızılay Devlet Kurumu Mu?

1868 yılında kurulmuş, tamamen tarafsız ve bağımsız bir kuruluştur. Herhangi bir devlete ait kuruluş olmamakla beraber kar gütme amacı olmayarak çalışma göstermektedir. Aynı zamanda kadrolu çalışanlarına kendi bünyesi altında maaş verildiği gibi gönüllülük adı altındaki kişilere maaş verilmemektedir. Kızılay Devlet Kurumu Mu? sorusu da bu şekildedir.

Kızılay Çalışan Yorumları

Kızılay bünyesinde birçok kişi gönüllülük adı altında çalışma göstermektedir. Bu nedenle insanlar herhangi bir doğal durumda kızılay’a, afetlerde yardımcı olmak amacıyla başvurmaktadır. İnsanlar yaşamış oldukları deneyimleri de sosyal medya üzerinden farklı kişiler ile paylaşmaktadır. İşte Kızılay Çalışan Yorumları sizlerle:

Verimli bir iş ortamı, Toplumsal fayda içermekte.

Bu şirkette kısa bir süredir çalışıyorum. Güler yüzlü insanların olduğu, düzgün ve üretken bir iş yeri.

3 Yildir türk kizilayinda görev almaktayim.Fi̇nans ve İdari̇ İşler yöneti̇ci̇si̇ olarak. Fi̇rmamizin arti yönleri̇ sosyal olarak tüm İhti̇yaç sahi̇bi̇ ai̇lelere,mazluma,mağdura ulaşiyor olabi̇lmesi̇ ve bu tür organi̇zasyonun İçi̇nde bulunabi̇lmek gerçekten çok güzel bi̇r duygu

Ayrıca Kızılay Maaşları 2024 ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Kızılay Personel Maaşı adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

1.3/5 - (6 Oy)
“Kızılay Personel Maaşı 2024 – Kızılay Çalışma Şartları” üzerine 6 yorum
 1. En az 25-30 bin derken neye göre araştırma yaptınız merak ediyorum? Kızılay personellerinin sorunlarını gidin bi sorun mobing den kimse sesini bile çıkaramıyor çok fazla sorun var

  Cevapla
Yorum yapın