Ana Sayfa » Maaşları » Özel Okul Öğretmen Maaşları 2023 – Maaşı Ne Kadar?

Özel Okul Öğretmen Maaşları 2023 – Maaşı Ne Kadar?

Özel Okul Öğretmen Maaşları 2023 yılında gelen zamlarla birlikte en merak edilen konulardan biri olmuştur. Son zamanlarda özel okul öğretmenlik mesleğine duyulan ilgi oldukça artmıştır. Bu yüzden burada bahsetmemiz gereken en önemli konulardan biri; Özel okul öğretmenlerin maaşı çalışma koşullarına ve deneyimlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yazımıza geçmeden önce diğer mesleklerin maaşları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Özel Okul Öğretmen Maaşları 2023

Genellikle Özel Okul Öğretmen Maaşları 2023 konusundan bahsetmeden önce, maaşların neden değişkenlik gösterdiğini açıklayalım. Kadrolu öğretmenler ve sözleşmeli öğretmenler aynı maaşı almamaktadır. Bu konuda maaş hesaplamaları kanunu 657 sayılı kanuna göre gerçekleştirilir. Özel okullarda çalışan öğretmenlerin maaşı, kamuda çalışan öğretmenlerden farklı olarak hesaplanmaktadır.

Özel okullarda öğretmen seçimi kriteri tecrübeye göre belirlenmektedir. Bu yüzden özel okullarda öğretmenlerin maaşı kamuda çalışanlara göre daha fazladır. Aşağıda özel okullarda ve kamuda çalışan öğretmenlerin 2023 ocak ayı zamlı maaşları yer almaktadır.

MeslekMaaş
Genel Öğretmenlerin Maaş ortalaması17.000 TL / 20.000 TL
Sınıf Öğretmeni Maaşları17.000 TL / 19.000 TL
Kadrolu Öğretmen maaşları16.000 TL / 17.000 TL
Sözleşmeli Öğretmen Maaşları18.000 TL / 19.000 TL

Özel Okulda Çalışan Öğretmenler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Genellikle insanlar özel okulları maliyeti yüksek bir yer olarak görür. Öğrencilerin bireysele dönük bir eğitim alması her ebeveynin isteğidir. Bu anlamda özel okulda çalışan öğretmenler ne kadar maaş alıyor? Tarzında araştırmalar yapılmaktadır. Bu konuda özel okul ücretlerinin fazla olması öğretmenlerin maaş merakını arttırmıştır.

Öncelikle bu mesleğe yeni başlayan ve deneyimi olmayan öğretmenin alacağı en düşük maaş 12. 000 TL’dir.  Maaşlar genellikle çalışma yeri, ili ve deneyime göre artmaktadır. Kadrolu öğretmenlerin özel okullarda çalışan öğretmenlere göre daha az maaş almaktadır. Bu konuda tek fark kadrolu çalışan öğretmenlerin çalışma koşulları daha rahattır.

Özel okullarda çalışan öğretmenlerin alacağı maaş deneyime göre değişiklik gösterirken ortalama olarak;  17.000 TL / 20.000 TL arasında yer almaktadır. Bu rakam çalışma yerine bağlı olarak düşük veya fazla olabilir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İngiltere Doktor Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sözleşmeli Öğretmen Maaşı 2023

Sözleşmeli Öğretmen Maaşı
Sözleşmeli Öğretmen Maaşı

Kamuda öğretmen alımları son zamanlarda sözleşmeli olarak yapılmaktadır. Yeni mezun ve kamu da işe başlayacak öğretmenlerin net maaşı 12.000 TL’dir. Buna bağlı olarak öğretmenlerin alacağı ek dersler, özel hayatında evli ve çocuklu olması durumunda 15.000 TL / 17.000 TL arası artmaktadır.

Sözleşmeli Öğretmen Maaşı 2023 yılında gelen zamlarla birlikte yukarıda belirtilmiştir. Bu konuyla bağlantılı olarak merak edilen sorulardan biri de; lise öğretmenlerinin maaşlarıdır. Lise öğretmeni olarak yeni mesleğe başlayan öğretmenler ortalama 15.000 TL maaş almaktadır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İç Mekan Tasarımı Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kadrolu Öğretmen Maaşı 2023

Özellikle Kadrolu Öğretmen Maaşı 2023 ocak ayı zammı ile birlikte en düşük 16.000 TL, en yüksek 18.000 TL olmuştur. Bu rakam yukarıda belirttiğimiz gibi çalışma koşullarına, programlarına eklenen derslere ve deneyimlerine göre değişiklik göstermektedir. 

Genellikle özel okulda çalışan öğretmenlerin maaşı, kadrolu öğretmenlerin maaşından fazla olmaktadır. Fakat burada tek fark; özel okullarda çalışan öğretmenlerin mesaisi daha fazlayken, kadrolu çalışan öğretmenlerin çalışma koşulları daha rahat ve çalışma süreleri belirlidir. Devlet okul öğretmen maaşları bu şekildedir.

En İyi Maaş Veren Özel Okullar

Öğretmen adayları ve şu anda öğretmenlik yapan kişilerin en çok merak ettiği konu En İyi Maaş Veren Özel Okullar konusudur. Günümüzde yaşam şartları gittikçe daha da zorlaştığı bu dönemde insanlar yaptığı meslekten nasıl daha fazla para kazanabilir düşüncesi ile baş başa kalıyor. Doğal olarak bir merak söz konusu oluyor. İşte o okullar.

 • Bahçeşehir Koleji
 • Bilfen
 • Uğur Okulları
 • Doğa Koleji

Bunun yanında Sözleşmeli Öğretmen Maaşı ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Son olarak Özel Okul Öğretmen Maaşları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür

2.5/5 - (8 Oy)
“Özel Okul Öğretmen Maaşları 2023 – Maaşı Ne Kadar?” üzerine 4 yorum
 1. En az maaş veren doğa koleji, okyanus, bahcesehir… Veliler kayıt yaptırmadan önce okul öğretmenine ne kadar maaş veriyor önce buna baksınlar, kalkıp boş boş bina sınıf bahce gezmesin.

  Cevapla
 2. 17 senelik öğretmenim daha maaşım yeni 16 olacak en iyi maaşları vakıf ve butik okullar veriyor bahcesehir uğur doğa bu konuda rezalet

  Cevapla
  • Malesef ki daha yeni butik okulla brans ogretmenlıgı ıcın gorustum 15 bin dedi şaka gibi asgariyle aramızdaki fark 3 bin.

   Cevapla
 3. 8 senelik öğretmenim, Karamanda bir kurum ile anlaştım. Okulların açılmasına 2 hafta kala başka bir hoca ile anlaşmışlar. Meğer herif neredeyse bedava fiyat vermiş. Sektörde de böyle mallar oldukça tabiki öğretmenliğin değeri de olmaz. Bu yıl utanmadan benimle çalışmak istediklerini söylediler. Siz son zamanlara hoca bulmakta iyisiniz dedim. Özel eğitim sektörü rezalet durumda. Denetlenmeliler ve kontrol altında tutulmaları gerekiyor.

  Cevapla
Yorum yapın