Ana Sayfa » Maaşları » Ortopedik Protez ve Ortez Maaşları 2024 – Nedir, Ne İş Yapar?

Ortopedik Protez ve Ortez Maaşları 2024 – Nedir, Ne İş Yapar?

Ortopedik Protez ve Ortez Maaşları 2024 yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda 2 yıllık bir bölüm olan ve birçok üniversitede okutulan Ortopedik Protez ve Ortez Nedir, ne iş yapar, maaşları nasıldır gibi konulara değineceğiz. Oldukça önemli bir bölüm olmakla birlikte önü çok açıktır. Bu nedenle bölümü tercih edecekler için yararlı olacak yazımıza hiç vakit kaybetmeden geçelim. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Ortopedik Protez ve Ortez Nedir?

Ortopedik Protez ve Ortez Nedir
Ortopedik Protez ve Ortez Nedir

Özellikle birçok kişi tarafından Ortopedik Protez ve Ortez Nedir? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Ortez, bir organın ya da uzvun korunması, desteklenmesi gibi anlamlara gelmektedir. Protez ise yapay organ ya da uzuv anlamı taşımaktadır. Bu bağlamda bölümü bitiren kişiler Ortopedik Protez ve Ortez teknikeri olup, çeşitli organ veya uzuv kayıplarına yönelik ortezlerin yapımında istihdam edilmektedir.

Ortopedik Protez ve Ortez Ne İş Yapar?

Diğer bir merak edilen konu ise Ortopedik Protez ve Ortez Ne İş Yapar? olmaktadır. Genellikle hastanelerde çalışmaktalardır fakat şahsi iş yeri de açabilmektedirler. Çalışılan kurumda ise yapay organ ya da uzuvların vücutta desteklenmesi, düzeltilmesi ya da korunması gereken bölgeler için gerekli olan ortezlerin yapımından sorumludurlar.

Ortopedik Protez ve Ortez Maaşları 💸

Her meslek için bağlı olunan kurum çok önemlidir. Maaşlar tamamen buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ortopedik Protez ve Ortez Maaşları da kamu ya da özel kurum olması, hatta kendine ait iş yeri olması durumunda değişmektedir. Bölümden mezun olanlar eğer eğitimini 4 yıllık olarak tamamlamazsa tekniker olarak çalışmaktadır. Ortalama olarak Ortopedik Protez ve Ortez Maaşları 32.500 TL civarındadır.

2 Yıllık Ortez Protez Maaşları

Normalde 2 yıllık bir bölüm olarak okutulmaktadır. Fakat bazı kişiler DGS ile 4 yıllık programlara tamamlamaktadır. Haliyle ikisi arasında maaş farkı bulunmaktadır. Şimdi sizlerle 2 Yıllık Ortez Protez Maaşları listesini inceleyeceğiz:

  • En Düşük Ortopedik Protez ve Ortez Teknikeri Maaşı : 26.500 TL
  • Ortalama 2 Yıllık Ortez Protez Maaşları : 32.500 TL
  • En Yüksek Ortopedik Protez ve Ortez Teknikeri Maaşı : 54.200 TL

Ortez Protez 4 Yıllık Maaşları

Şimdi ise DGS ile Biyomedikal Mühendisliği, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ya da Protez Ortez bölümüne tamamlayan kişiler için Ortez Protez 4 Yıllık Maaşları incelemesi yapacağız. Her biri için farklı maaş bilgisi bulunmaktadır. Ortalama olarak ise şu şekildedir:

PozisyonOrtalama Maaş
Biyomedikal Mühendisliği 🔵37.000 TL
Fizyoterapist 🔴36.000 TL
Ortez ve Protez 🟡38.000 TL
Ortez Protez 4 Yıllık Maaşları

Son olarak 2 Yıllık Ortez Protez Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ortopedik Protez ve Ortez Maaşları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

1/5 - (1 Oy)
Yorum yapın