Ana Sayfa » Maaşları » İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı 2024 – Ne İş Yapar?

İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı 2024 – Ne İş Yapar?

İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı 2024 yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan İl Göç Uzman ve Uzman yardımcılarının maaşlarını inceleyeceğiz. Birçok kişi tarafından hem görev tanımları hem de maaşları çok merak edilmektedir. Dilerseniz incelememize vakit kaybetmeden geçelim. Ayrıca maaşları kategorimizde yer alan diğer meslek maaşlarına da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

İl Göç Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar? 👨‍💻

İl Göç Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar
İl Göç Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar

Son dönemlerde artan göçmen sayıları ile kişiler İl Göç Uzmanı ne iş yapar? sorusunu oldukça merak etmektedir. İl göç uzman ve uzman yardımcıları, üst yönetimin sorumluluğunda olan ve uygulamayı doğrudan veya dolaylı olarak etkileyebilecek konuları izleme, araştırma, kurumsal stratejiyi planlama ve güncelleme için araştırma yapmak gibi faaliyetleri yürütmektedirler. Hatta sosyal politikanın geliştirilmesi, araştırma, araştırma ve denetleme, proje hazırlama ve hazırlık aşamasındaki projelere destek gibi görevlerden sorumludurlar.

İl Göç Uzmanı Maaşı

Öncelikle İl göç uzmanı, görev yaptığı ildeki göç ve göçmen problemleri ile ilgilenerek bu problemlere çözümler üretmektedir. İl göç uzmanları, mesleğin ilk üç yılında göç uzman yardımcısı olarak çalışmaktadırlar. Bu süreden sonra yapılan yeterlilik sınavından başarılı olan kişiler İl Göç Uzmanı olabilmektedirler. Ayrıca İl Göç Uzmanı maaşı bu süre dolduktan sonra ortalama şu şekildedir:

  • 4/1 Derece Uzman Maaşı : 226.000 TL
  • 1/1 Derece Uzman Maaşı : 28.000 TL

Ayrıca dilerseniz Özel Sektör Çalışanlara Banka Promosyonu yazımızı bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı 💸

Öncelikle İl Göç Uzman Yardımcısı olabilmek için kamu ya da özel üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı lisans bölümlerinin birinden mezun olmaları gerekmektedir. Daha sonra yapılan KPSS sınavının A grubu oturumunda yeterli puanı alan kişiler ilgili alımlara başvurularını yapabilmektedirler. İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün yaptığı sınava katılım sağlayarak tüm şartları yerine getiren adaylar il göç uzman yardımcısı olarak işe başlamaktadırlar. İl Göç Uzman Yardımcılığı maaşı ise şu şekildedir:

Derece – PozisyonMaaş
1/1 Derece Uzman Yardımcısı 🔴28.000 TL
4/1 Derece Uzman Yardımcısı 🟠26.000 TL
8/1 Derece Uzman Yardımcısı 🟡22.000 TL
İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı

Son olarak İl Göç Uzmanı Maaşı ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın