Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Göz Seyirmesi İçin Dua – Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir?

Göz Seyirmesi İçin Dua – Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir?

Göz Seyirmesi İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Göz seğirmesi herkesin başına gelen bir sorun olsa da arama motorlarında sıkça arandığı bir dönemde sizler için çeşitli araştırmalar yaptık. Peki göz seyirmesi için hangi duayı okumalıyız? İşte tüm detaylar yazımızda. Bunun yanında bu yazımızda en etkili okunacak dualar arasında bulunan bu dua ile alakalı tüm soruları sizin için yanıtladık.

Göz Seyirmesi İçin Okunacak Dua

Öncelikle Göz Seyirmesi İçin Okunacak Dua, sürekli gözlerini seğiren ve onları rahatsız eden kişilerin okuyabileceği bir duadır. Göz yorgunluğunu genellikle sürekli bilgisayara bakan ve yazı yazan kişilerde görürüz. Bu durum temelde bir kas hastalığıdır ve kişilerin tedavi için bir doktora görünmesi gerekir. Kişilerin ruhen kendilerini rahat hissedebilmeleri için de sürekli olarak dua okumalıdırlar. Bu duanın sürekli ve düzenli olarak okunması gözlerin titremesini azaltacaktır.

Göz Seyirmesi İçin Okunacak Dua
Göz Seyirmesi İçin Okunacak Dua
 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Subhânellezi hâlekâl ezvâce kullehâ mimmâ tumbitul erdu ve min enfusihim ve mimmâ lâ yâ’lemun.
 • Ve âyetul lehumul leylu neslehu minhun nehâra fe izâ hum muzlimun. Veş şemsu tecri li mustekârril lehâ zâlike tâkdirul azizil âlim.
 • Vel kamera kaddernâhu menâzile hâttâ âde kel urcunil kâdim.
 • Leşşemsu yembeği lehâ en tudrikel kâmera velel leylu sâbikun nehâri ve kullun fi feleki yesbehun.
 • Ve âyetul lehum ennâ hâmelnâ zurriyyetehum fil fulkil meşhun.
 • Ve hâlâknâ lehum mim mislihi mâ yârkebun.

Sol Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir İslam’da

Sol Göz Seyirmesi Ne Anlama Gelir İslam’da Uzmanlar, göz seğirmelerinin stres veya fiziksel rahatsızlıktan kaynaklandığını açıklıyor. Bu durumu sık sık yaşıyorsanız, yardım için bir doktora danışmanız öneririz. Bunun yanında Hadis-i şerif, bunların hiçbir manası ve tesiri olmadığını, sol göz kapağının seğirmesinin ne zararı ne de faydası olduğunu bildirmiştir. Dilerseniz Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua  yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Duanın Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme inni es’elüke ve eteveccehü bi-nebiyyike muhammedin nebiyyi’r -rahmeti ya Muhammedi! inni teveccehtü bike ila Rabbifi haceti hazihi U tukda, Allahümme feşeffi’hü fiyye.

Meali:

Allah’ım, rahmet peygamberi nebin Muhammed’e tevessül ederek senden diliyor, Sana yöneliyorum. Ya Muhammed, seni şefi edinip bu hacetim için Rabbime teveccüh ettim. (Ta ki yerine getirilsin). İlahi, hakkımda Habibinin şefaatini kabul buyur.

Göz Seğirmesine Bitkisel Çözüm

Göz kaslarının çeşitli nedenlerle kasılması durumu olan seğirme için de çeşitli bitkisel çözümler kullanabilirsiniz. Kasları gevşeten, sinirleri yatıştıran ve rahat bir uyku uyumanızı sağlayan bitki çaylarını veya ilaçları deneyebilirsiniz. Göz Seğirmesine Bitkisel Çözüm olarak önerilenlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Papatya çayı
 • Muz
 • Karabaş otu çayı
 • Siyah banotu
 • Çinko takviyesi

Bunun yanında bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Göz Seyirmesi İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın