Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Peygamberimizin Büyü Bozma Duası ile Büyülerden Kurtulun!

Peygamberimizin Büyü Bozma Duası ile Büyülerden Kurtulun!

Peygamberimizin Büyü Bozma Duası Özellikle Kur’an-ı Kerim’de yer alan Felak ve Nas surelerinin okunmasıdır. Bu sureler, büyü ve sihir gibi şerli güçlerden korunmak ve kurtulmak için okunması tavsiye edilen surelerdir.Bunun yanında Peygamber Efendimiz’e yapılan büyünün etkisini ortadan kaldırmak için, Cebrail (a.s.) kendisine Felak ve Nas surelerini okumasını tavsiye etmiştir.

Peygamber Efendimiz’in büyü bozma duası şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim

Kul e'ûzu bi-rabbi'l-felak
Min şerri mâ halak
Ve min şerri ğasikın izâ vekab
Ve min şerri nâffâtâti fil'ukad
Ve min şerri hâsidin izâ hased

Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla

De ki: "Sığınırım ben, karanlığı yarıp sabahı getirenin Rabbine,
Yarattığı şeylerin şerrinden,
Karanlık çöktüğü zaman gecenin şerrinden,
Düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden,
Kıskançlık ettiği zaman kıskanç kişinin şerrinden."
Peygamberimizin Büyü Bozma Duası
Peygamberimizin Büyü Bozma Duası

Bu duayı günde 7 kez veya 11 kez okumak faydalı olduğu söylenir. Özellikle Dua okunurken, içtenlikle ve samimi bir şekilde Allah’tan yardım istenmelidir.

Ayrıca Peygamber Efendimiz’in büyü bozma duasının yanı sıra, aşağıdaki dualar da büyü ve sihirden korunmak ve kurtulmak için okunabiliyor:

  • Salavat-ı Şerife:Bunun yanında  Peygamber Efendimiz’e salavat getirmek, Allah’tan yardım ve koruma istemenin en etkili yollarından biridir.
  • Ayetel Kürsi: Özellikle Ayetel Kürsi, Kur’an-ı Kerim’in en faziletli ayetidir. Bu ayet okunarak, Allah’tan tüm kötülüklerden korunmak istenebiliyor.
  • Fetih Suresi: Ayrıca Fetih Suresi, Allah’ın yardımı ve zaferini müjdeleyen bir suredir. Bu sure okunarak, Allah’tan büyü ve sihirden kurtulmak için yardım istenebilmektedir.
  • Nasr Suresi: Özellikle Nasr Suresi, Allah’ın yardımını ve zaferini anlatan bir suredir. Bu sure okunarak, Allah’tan büyü ve sihirden kurtulmak için yardım istenmektedir.


Kur’an’da Büyü Bozma Duası

İnsanların iradesi ve düşüncesini kontrol etmek amacıyla yapılan ve Allah’ın izni olmadan gerçekleşebilen bir işlemdir. Ayrıca İnsanın ruhsal ve bedensel sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Büyüden kurtulmak için çeşitli yöntemler uygulanmakta. Bunun yanında Bunlardan biri de Kur’an-ı Kerim’de yer alan duaları okumaktır.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨  

 Canını Yakana Okunacak Dua | Kısa ve Kolay 

Peygamberimizin Büyü Bozma Duası
Peygamberimizin Büyü Bozma Duası

Felak Suresi

Bismillahirrahmanirrahim

Kul e’ûzu bi-rabbi’l-felak Min şerri mâ halak Ve min şerri ğasikın izâ vekab Ve min şerri nâffâtâti fil’ukad Ve min şerri hâsidin izâ hased

Anlamı:

1-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla

De ki: “Sığınırım ben, karanlığı yarıp sabahı getirenin Rabbine, Yarattığı şeylerin şerrinden, Karanlık çöktüğü zaman gecenin şerrinden, Düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden, Kıskançlık ettiği zaman kıskanç kişinin şerrinden.”

Nas Suresi

2-Bismillahirrahmanirrahim

Kul e’ûzu bi-rabbi’n-nâs Malikin nâs İlâhiyyi nâs Min şerrilvesvâsilhannâs Ellezî yuvesvisü fî sudûrinnâsi Minel jinnâti vennâs

Anlamı:

3-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla

Ayrıca De ki: “Sığınırım ben, insanların Rabbine, İnsanların Melik’ine, İnsanların İlâh’ına, O sinsi vesvesenin şerrinden, O ki, insanların göğüslerine vesvese verir. Günden güneş doğduğunda o, insanlardan ve cinlerden.”

Felak ve Nas Sureleri Nasıl Okunur?

Felak ve Nas sureleri, büyüden korunmak ve kurtulmak için günde 7 kez veya 11 kez okunması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında Dua okunurken, içtenlikle ve samimi bir şekilde Allah’tan yardım istenmelidir.

Felak ve Nas Surelerinin Faydaları

Bu sureler, kişinin ruhsal ve bedensel sağlığını korumaya yardımcı olur. Ayrıca, kişinin kötülüklerden korunmasına ve Allah’ın koruması altına girmesine vesile olur.

Büyü Bozmak için Dua Sirkeyle Büyü Bozma

Sirkeyle Büyü Bozmanın Faydaları

Özellikle Sirke, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip bir maddedir. Bu nedenle, büyünün bozulmasına yardımcı olabiliyor. Ayrıca, sirke, enerjiyi temizlemeye ve arındırmaya yardımcı olan bir maddedir. Bu nedenle, büyünün olumsuz etkilerini ortadan kaldırabiliyor.

Sirkeyle Büyü Bozma Yöntemleri

Sirkeyle büyü bozmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Sirkeli su ile banyo yapmak: Ayrıca Sirkeli su ile banyo yapmak, büyünün vücuttan atılmasına yardımcı olabiliyor. Banyo suyuna bir bardak sirke ve bu su ile duş alınıyor.
  • Sirkeli su ile büyü yapılan eşyaları yıkamak:Bunun yanında  Büyünün yapıldığı eşyalar sirkeli su ile yıkanırsa, büyünün etkisi ortadan kalkabiliyor. Bunun yanında Büyünün yapıldığı eşyalar bir kova sirkeli suya batır ve birkaç saat bekletiliyor. Ardından eşyalar duru su ile yıkanır.

Sirkeyle Büyü Bozmanın Kuralları

Bunun yanında Sirkeyle büyü bozarken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar şunlardır:

  • Sirke, doğal bir maddedir. Bu nedenle, büyü bozma işleminde kullanılan sirke doğal olmalıdır.
  • Sirkeli su, büyü yapılan kişi veya eşyalara doğrudan temas ettirilmemelidir.
  • Ayrıca Sirkeli su ile büyü bozma işlemi, birkaç kez tekrarlanmalıdır.

Keşfetmeye Hazır Mısınız? BizeKalmasın.com‘dan 💎 Ana Sayfamıza Göz Atın! 💎   

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın