Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası

Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası

Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası yazısı ile sizlerle birlikteyiz. İnsanlar hangi dine mensup olursa olsun dua ederler. Bazen istedikleri bir şeyin olması için dua okunmaktadır. Aynı zamanda diğer okunacak dualar yazılarımızı da incelemek isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Bela ve Musibetlerin Defi İçin Dua

Bela ve Musibetlerin Defi İçin Dua
Bela ve Musibetlerin Defi İçin Dua

İslam dininde Dünya, imtihan dünyası olarak anılmaktadır. Dünya’da başımıza gelen dertlere ve belalara karşı sabırlı olmamız beklenebilmektedir. Bununla ilgili Kuran-ı Kerim’de “Ant olsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız.” ayeti geçmektedir.

Kuran-ı Kerim’de bela ve musibetlerin defi için dua bulunmaktadır. Besmele çekerek bu duayı 3 kere okuyun diye buyrulmuştur.

 • Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve la fissemai ve hüves-semi’ul alim

Dert ve Beladan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Siz ne kadar iyi bir insan olursanız olun bazen başınıza kötü haller gelebilmektedir. Milyonlarca insanın bir arada yaşadığı bu Dünya’da her insanın karakteri birbirinden farklıdır. Bu yüzden ne kadar sakınırsanız sakının başınıza dertler ve belalar gelebilmektedir.

İnsanlar kendilerini maneviyat ile güvenceye almak, dinlerine karşı bağlılıklarından dolayı dualar ederek bu tarz kötülüklerden korunmaktadır. İşte dert ve beladan kurtulmak için okunacak dua aşağıdakidir:

 1. Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.
 2. Anlamı: Allah’ım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım. Sen yüce arşın Rabbisin. Allah’ın istediği, dilediği olur. İstemediği olmaz. Güç ve kuvvet ancak yüce Allah sayesindedir.

Aynı zamanda Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da buradan inceleyebilirsiniz.

Seni Rahatsız Eden Bir İnsandan Nasıl Kurtulabilirsin? Hangi Dua Okunmalı?

Bazen istemeden başka insanların bize gard almasına sebep oluruz. Size ve çevrenize rahatsızlık veren, işinizi yapmanıza mani olan veya yapacağınız işlere engel olmaya çalışarak sizi rahatsız eden insanlar olabilmektedir. Bu tarz insanlarla karşılaştığınızda içinizden dua ederek onları Allah’a havale edin.

İnternet üzerinde seni rahatsız eden bir insandan nasıl kurtulabilirsin? hangi dua okunmalı? şeklinde araştırmalar yapılmaktadır.

 • “Allahümme inna nec’alüke fi nühurihim ve ne’uzü bike min şürurihim.”
 • Anlamı: Allah’ım! Senin kudretinle onların karşısına dikilmeni istiyoruz. Onların şerrinden sana sığınıyoruz.

Sizi Rahatsız Eden Kişiden Kurtulma Yolları

Son zamanlarda insanların değişmesiyle internet üzerinde sizi rahatsız eden kişiden kurtulma yolları nelerdir şeklinde araştırmalar yapılmaya başlandı. Pek çok insanın başına her gün kötülük ve bela gibi musibetler gelmektedir. Tatlı dille karşımızdaki kişi ile konuşarak veya dua ederek Allah’ın taktirine bırakarak baş etmeye çalışırız.

İşte sizi rahatsız eden kişiden kurtulma yolları şunlardır:

 1. “La havle vela kuvvete illa billah” denmelidir.
 2. Kureyş suresi okunmalıdır.
 3. “Euzü bikelimatillahittammati min şerri ma haleka” okunmalıdır.

Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası

İnsanlar sorunlar yaşadıklarında veya baş edemeyecekleri problemler ile karşı karşıya geldiklerinde dua ederek kurtulmayı amaç edinirler. Dua etmek insanlar için rahatlatıcı olmaktadır. Bu yüzden bir şey isterken dua ederler.

Çevremizde bizi rahatsız eden kişiler veya başımıza belalar açanlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda insanlar her şeyden önce dua ederek musibetleri başlarından savmaya çalışırlar. İşte rahatsız eden insanlardan ve beladan kurtulma duası şöyledir:

 • “İnnaa lillahi ve inna ileyhi raciun, Allahümme’curni fii musibeti ve ehlif li hayra minha”
 • Anlamı: Biz Allah’u tealaya aidiz ve ona dönücüleriz. Allah’ım, başıma gelen bu musibet nedeniyle bana ecir ihsan eyle ve daha hayırlı olanı bana ihsan eyle, bağışla.

Bela ve Musibet Anında Okunacak Dua

Bazen girdiğimiz bir ortamda veya gittiğimiz bir yerde başımıza bela gelebilmektedir. İşimiz birden yolunda gitmeyebilmektedir. Dua ederek o anki kötü durumdan kurtulmaya niyet edilmektedir.

Bela ve musibet anında okunacak dua aşağıda yer verilmektedir.

 • “Euzü bikelimatillahittammati min şerri ma haleka.”

İnsanların Şerrinden Korunmak İçin Esmaül Hüsna

Allah’ın 99 isminin her birinin farklı bir anlamı ve farklı bir şifası vardır. Bu yüzden Allah’ın isimlerini anlamlarını bilerek okumak çok faydalıdır.

İnsanların şerrinden korunmak için Esmaül Hüsna okunabilmektedir. İşte Allah’ın yüce isimlerinden birisidir.

 1. Dedikodu, nazar ve kötü insanların şerrinden kurtulmak için niyet edilmelidir. 903 kere “El-Kabıd” esması okunabilmektedir.
 2. Anlamı: Dilediğine darlık veren, sıkan, daraltan.

Buna benzer olarak hazırlanan Okunacak Dualar kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Rahatsız Eden İnsanlardan ve Beladan Kurtulma Duası yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. Ayrıca Bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın