Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ateşli Çocuğa Okunacak Dua – Şifa Duası!

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua – Şifa Duası!

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımız ile karşınızdayız. Çocuklar, çocukluk döneminde çeşitli nedenlerle sıklıkla ateşlenebilirler. Özellikle anneler de genellikle bu konuda hassastır. Çocuklarda ve bebeklerde ateş düşmüyorsa öncelikle sağlık kuruluşlarına gidilerek test yaptırılması önemlidir. Bunun yanında anneler, çocukları gerekli bakımı gördüklerinde dahi dualarını dillerinden ve kalplerinden eksik etmezler.

Ateşi olan bir çocuğu kalp ve inançla iyileştirmek için her gün çocuklarda ve bebeklerde ateşi düşürmek için duayı okuyabilirsiniz. Ayrıca yazımızda ateşli bir çocuk için okuyabileceğiniz bir dua, krampları için bir dua, bir Esmaül Hüsna ve bir çocuk için okuyabileceğiniz en etkili duaları sizler için topladık.

Ateşli Çocuğa Okunacak En Etkili Dua Diyanet

Öncelikle Ateşli Çocuğa Okunacak En Etkili Dua Diyanet Peygamberimiz (sav)’in bir hadisinde şöyle buyurmuştur: “Allah, namazda sebat eden Müslümanları sever.” Bir anne ve baba hastalıkla boğuştuğunda ve çocuğu hastalandığında sürekli Allah’a dua ederler. Bunun yanında böyle bir durumda annelerin çocukları için yaptıkları samimi, samimi ve sadık duaları Allah’ın izniyle kabul olur. Bizler de bu yazımızda sizler için evladınızın ateşi çıktığında onun için okuyabileceğiniz duaları bir araya getirdik.

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua
Ateşli Çocuğa Okunacak Dua

Duanın Türkçe Okunuşu:

“Bismillahil’kerim, E’ûzü Billâhil’aziym, Min Şerri Külli Irkın Naârin Ve Min Şerri Harrinnâr.”

Anlamı:

Yüce Allâh’ın Adıyla. Amansız Ağrı Ve Sızıların Tümünün Şerrinden vee Cehennemin Amansız, Helak Edici Ateşinin Şerrinden Aziym Olan, Ulu Allah’a Sığınırım.

Ateş Düşürmek İçin Dua

Vücut ısısı yükseldiğinde ateş oluşur. Bu durumda kişilerde terleme, titreme, uzuvlarda titreme ve ateş yükseldiğinde halüsinasyonlar görülür. Bunun yanında bu gibi durumlarda aileler uygun ilaçları alır, sıcaklığı düşürmek için duş alır ve en yakın sağlık merkezine gider. Ayrıca bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Birini Mahvetmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ama özellikle anneler de bu duruma karşı okuyabilecekleri dualar arıyor. Çocuk iyileşene kadar okumak, Allah’ın da izniyle onu kaldırmasına yardımcı olacaktır.

“Ya Rabb beni affet, bana rahmet eyle ve beni refîk-i a’lâya ilhak eyle”

Ateşlenen Çocuğa Okunacak Dua

Bu Esmaül Hüsna, ateşli çocuk için okunan dua için de söylenmelidir. Sadece ateşi değil, aynı zamanda çeşitli hastalıkları da tedavi ederler. Bu nedenle hem çocuğunuz hem siz veya sevdiğiniz kişi hastalanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda okuyabilmeniz için bazı Türkçe duaları sizlerle paylaştık.

“Allah’ın adıyla! Allah’ım, ben ancak Senin şifânı aramak ve peygamberini tasdîk etmek için yıkanıyorum”

Ateşli Hastaya Okunacak Dua

Ateşli Hastaya Okunacak Dua için dualarda yer alan tüm esmalar ve duaları çocuklar için okuyabilirsiniz. Sadece ateş için değil, çeşitli sağlık sorunları için de kullanılabilirler. Ancak duadan önce gusül yoksa önce alınması müstehaptır. Sonra her zamanki gibi abdest alınmalıdır. Bunun yanında dualar saf ve samimi olarak yapılırsa Allah’ın izniyle kabul olur.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4/5 - (4 Oy)
Yorum yapın