Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Fazileti – Ne İçin Okunur?

Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Fazileti – Ne İçin Okunur?

Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Fazileti adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda hayatımızda kötü giden şeylere şifa bulmak için hastalıklarımızın giderilmesi için Allah’a dua etmemiz gerekir. Bu nedenle bazı duaları okumamız gerekmektedir. Tevbe suresinin okunuşu ve anlamını bu yazımızda sizler için belirtiyoruz. Özellikle bu duayı okumak isteyen kullanıcılar tevbe suresi 128 129 ayetlerinin fazileti ne anlama geliyor bunu merak ediyorlar. Biz de tevbe son 2 ayet okunuşu ve duayı sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca bu tarzda yazılarımız için Okunacak Dualar kategorimizi de ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki ilgili videoyu da izleyebilirsiniz.

Tevbe Suresinin Son İki Ayeti Ne İçin Okunur? 🤲

Özellikle Sağlık konusu herkes için hayatının en önemli konularından bir tanesidir. Bu yüzden şifa için insanlar her yönteme başvururlar. Ayrıca Bunlardan bir tanesi de Allah ile iletişim sağlamaya çalışmaktır. Bu da dua ile olur. Ayrıca Tevbe suresinin son iki ayeti ne için okunur şöyle ifade edilmiştir:

 • Sabah ve akşam yedişer defa okursa, Allahü teâlâ bütün işlerinde o kuluna kâfi gelir.

Tevbe Suresi Son Ayet Fazileti

Tevbe Suresi Son Ayet Fazileti
Tevbe Suresi Son Ayet Fazileti

Özellikle son iki ayete değinilen bu surede tevbe suresinin son ayeti bir çok şeyi ifade etmektedir. Bu sureyi okuyanlar özellikle tevbe suresi son ayet fazileti anlamına odaklanmaktadır. tevbe suresinin son ayetinin fazileti aşağıdaki yazıyı ifade etmektedir:

 • Beş vakit namazların ardından okuyan Efendimiz’in (s.a.s) övgüsünü kazanır.
 • Okuyanlar göçük altında kalarak yanarak demir darbesiyle ölmez.
 • Tevbe suresini okuyan kişinin muradı gerçekleşmektedir.
 • Tevbe suresini okumaya devam eden kişi enkaz altında kalmayacağı gibi yanarak, boğularak ve demir darbesi ile ölmemektedir.

Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Faziletleri

Son iki ayette çok önemli bilgiler yer almaktadır. Bu yüzden anlamı en merak edilen son iki ayettir. İnternet üzerinde aratılan kelimelerden birisi de budur. Bu yüzden Tevbe suresinin son iki ayetinin fazileti aşağıda yer alıyor. Dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.. İşte Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Faziletleri sizlerle:

 •  Bu ayetleri okuyan okuduğu gün ölmez. 7 defa sabah akşam okumak tavsiye edilir. ölecek ise o gün okumak nasip olmaz.
 • Tevbe sûrelerini okuyan kimseye şefâ’atçiyim ve o kimsenin münâfıklıktan uzak olduğuna şehâdet ederim.”
 • Resulullah (S.A.V.) buyuruyor ki: Kim bulunduğu günde Tevbe suresinin sonundaki iki ayeti okursa, o gün ölmez. Başka bir rivayette ise ”O gün öldürülmez. ”Diğer bir rivayette ”O gün ne öldürülür, ne de madeni bir aletle yaralanır.” Gece de okusa yine böyledir.
 • Tavsiye edilen sabah ve akşam okunmasıdır.

Ayrıca bunun gibi bir yazımız olan Ölüm Hariç Her Hastalığa Şifa Dua adlı yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tevbe Suresi 128 129 Arapça 

tevbe suresi son iki ayeti arapça yazılışı aşağıda mevcuttur. Fakat anlamını bilmediğimiz bir duayı okumak doğru değildir. Bu nedenle türkçe mealini de sizler ile paylaşıyoruz. Arapça yazısı şu şekildedir:

 • بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
 • لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ
 • فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

Türkçe meali ise şu şekildedir:

 • Bismillâhir rahmânir rahîm
 • Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).
 • Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).

Ayrıca, Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Faziletleri ile alakalı sıkça sorulan sorulardan bazılarını sizler için derledik.

Ayrıca ana sayfamıza bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Son olarak Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Fazileti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz.

3/5 - (4 Oy)
“Tevbe Suresinin Son İki Ayetinin Fazileti – Ne İçin Okunur?” üzerine bir yorum
Yorum yapın