Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ölüm Hariç Her Hastalığa Şifa Dua – Şifa Duası!

Ölüm Hariç Her Hastalığa Şifa Dua – Şifa Duası!

Ölüm Hariç Her Hastalığa Şifa Dua yazımız ile karşınızdayız. Şifa duası hastalıklara şifa olduğu söylenen duaların adıdır. Yetişkinler, bebekler ve hastalar için şifa duası olarak okunan dualar arasında başta Peygamberimizin şifa duası olmak üzere pek çok güçlü ve etkili acılar vardır.

Müslümanlar, Yüce Allah (c.c.) Şafi adıyla hastalıklara şifa ve şifa aramalıdır. Kendiniz veya bir başkası için hastalıkları tedavi eden ayetleri okuyabilirsiniz, beden ve ruh hastalıklarına iyi gelir. Arapça yazı ve Türkçe okuma ile şifa duası, sık sık tekrar edilirse sağlığı iyileştirir. İşte siz veya bir yakınınız hasta olduğunuzda okumanız gereken en güçlü ve etkili şifa ayetleri.

Ameliyata Girerken Okunacak Zikir

Ameliyata Girerken Okunacak Zikir, kişinin rahatlamasına ve sıkıntılarından kurtulmasına yardımcı olur. Hastalar için şifa duası Türkçe ve Arapça okumalarla yazımızda. İşte en etkili hastalık duaları ve en etkili hastalık şifa duaları ve duanın anlamı. Ayrıca bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Birini Mahvetmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ameliyata Girerken Okunacak Zikir
Ameliyata Girerken Okunacak Zikir

Duanın Türkçe Okunuşu:

Bismillahi turbetu ardina ve rîkatu ba’dina yüşfe sakimuna bi-izni rabbina.

Anlamı:

Allah’ın adıyla duâya başlarım. Bizim yerimizin toprağı ve birimizin tükürüğü vesilesiyle Allah’ın izniyle hastamız şifâ bulur

Güç Kuvvet Duası

Çaresiz hissettiğinizde Allah’a dua edilir. Peygamberimiz de bu duaları okumuştur. Peygamber Efendimizin duaları Müslümanlar tarafından her zaman Allah’a arz edilmiştir. Bunun yanında bu dualardan birden fazla vardır. İşte bu yüzden, kendinizi çaresiz hissettiğinizde Allah’ın size güç kuvvet vermesi için okunması gereken dualardan birini ve anlamını sizler için hazırladık.

Duanın Türkçe Okunuşu:

La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.

Anlamı:

Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Şüphesiz sen her şeye gücü yetensin. Beni de en hayırlara vesile olacak şekilde arındır.

Her Hastalığa Şifa Dua

Allah’tan sağlık ve afiyet istemek ve hastalığın vücuttan atılmasını sağlamak için Her Hastalığa Şifa Dua okunur. Bunun yanında bebekler, çocuklar, gençler ve yaşlılar için okuyabileceğiniz çok etkili şifa duaları; Ağrıyı hafifletmeye ve vücuttaki kötülüğü durdurmaya yardımcı olur. Hasta bir kişinin iyileşmesi için dua olarak okuyabileceğiniz dualar arasında ilk olarak Peygamber Efendimizin şifa duası gelmektedir.

Duanın Türkçe Okunuşu:

Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

Anlamı:

Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshte

Başkası İçin Şifa Duası

Peygamber efendimiz (s.a.v.), görme veya işitme engelli, çocuğu olmayan, herhangi bir hastalığa sahip veya çeşitli musibetlere maruz kalmış kimseler için şu duayı okursa, o hastalık ve musibetle ömür boyu karşılaşılmayacağını vaat etmektedir.

Duanın Türkçe Okunuşu:

Bismillahi arkıyke min kulli şeyin yu’zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike bismillahi arkıyke.

Anlamı:

Allah’ın ismiyle seni rahatsız eden her şeyden sana okurum. Her nefsin veya hasetçi her gözün şerrinden Allah sana şifâ versin. Allah’ın adıyla sana okurum.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ölüm Hariç Her Hastalığa Şifa Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın