Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Rantudil Kullananlar Yorumları – Tecrübeli Kullanıcı Yorumları!

Rantudil Kullananlar Yorumları – Tecrübeli Kullanıcı Yorumları!

Rantudil kullananlar yorumları ile bu ilacın nasıl etkili olduğunu anlatıyor. Eczane raflarında en çok tüketilen bu ilaç, hastalığınıza çok kısa bir süre içerisinde şifa oluyor. İltihap giderici özelliği bulunan Rantufil, uzun yıllardan beri ağrı kesici ve ateş düşürücü bakımından en tercih edilen ilaçlardandır. Bu ilacı kullananlar için bazı insanlar yorum yapıyorlar. Bizde bu yorumları derleyip sizlere sunacağız.

Romatizmal hastalıkların tedavisinde de kullanılan bu ilaç hakkında birçok olumlu yorum bulunuyor. Birçok sayfanın ana konusu olan bu ilaç, daha önce hiç kullanmamış olan bireylerde merak uyandırıyor. Daha önce bu ilacı hiç deneyimlememiş olan bireyler, ilaçla ilgili sayfa sayfa yazı okuyor ve sonunda bu şahane ilacı almak için karar veriyor. Gelin bu ilacı daha yakından tanıyalım.

Rantudil İlaç Nedir, Ne İçin Kullanılır?💊

İlk olarak Rantudil ilaç nedir, ne için kullanılır, gelin hep beraber inceleyelim. steorid olmayan anti-infamatuvar ilaçlar arasında yer alan Rantudil, ateş düşürücü, ağrı kesici ve iltihap giderici özellikler taşır. Birçok hastalığa iyi gelen bu ilaç, mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Her ilaç gibi bu ilacında bazı yan etkileri bulunmaktadır.

Bu yan etkiler de bir hayli merak ediliyor. Piyasada kapsül ya da hap formunda satılan bu ilaç, birçok insanın hastalığına şifa oluyor. Rantudil kullananlar yorumları da bunu destekler niteliktedir. Kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde rol oynayan Rantudil ilacının etken maddesi asemetazindir. Bu madde iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiler sergiler. Piyasada 60 ve 90 mglik kapsül halinde bulunan ilacın çok sayıda alıcısı bulunmaktadır. Bu ilaç birçok sebepten dolayı kullanılmaktadır.

Ayrıca benzer içeriğimiz olan Medikinet Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilrisiniz.

Rantudil Kullananlar Yorumları ve Kullanım Nedenleri:🟢

Rantudil Kullananlar Yorumları
Rantudil Kullananlar Yorumları

Bu ilaç zaman zaman iyi, yer yer de kötü etki göstermesi ile bilinen bir ilaçtır. Aşağıda kullanım nedenlerine yer vermiş bulunmaktayız. Ayrıca alt başlıkta da Rantudil Kullananlar Yorumlarına ulaşabilirsiniz.

 • Dismenore (adet sancıları) için kullanılmaktadır.
 • Osteoartrit (eklem iltihabı) için kullanılmaktadır.
 • Postoperatif (ameliyat sonrası süreç) için kullanılmaktadır.
 • Ankilozan Spontilit (omurga romatizması) için kullanılmaktadır.
 • Akut kas ve iskelet sistemi ağrılarını gidermek için kullanılmaktadır.
 • Akut gut artriti (ayak baş parmağında görülen eklem iltihabı için) kullanılmaktadır.

Rantudil Forte Kullananlar Yorumları

İlk olarak Rantudil Forte Kullananlar yorumları içerisinde başarılı bir ilaç olduğu görülmektedir ve bununla beraber romatizmal sorunlarına iyi gelmektedir. Yan etkisi konusunda az bir etki gösteren Rantudil düzenli kullanımla birlikte oldukça etkili olduğu görülmektedir. Rantudil krem yorumları nelermiş bir bakalım.

“Ters hareket sebebiyle sırt ağrısı ve kas çekilmesi yaşadığım için doktorumun yazdığı çok tesirli ilaç”

Bertan Bey

İnanılmaz sersemlik veren ilaç. Resmen bunun yerine sırt ağrısını tercih ederim.

Kemal Bey

Bol su ile tüketilmeli. Aksi halde mideye zararı olabilmektedir.

Burak Bey

Rantudil 90 mg Yorumları

Merak edilen Rantudil 90 mg yorumlarını sizler için birkaç tanesini derledik. Aşağıda görmüş olduğunuz yorumlar bizzat kullanıcıların söyledikleridir.

 • 90 mg’lık ilacı bünyemde hiçbir yan etki yapmadan tamamladım.
 • İlacı kullandığımda sarhoş gibi oluyorum. Kapsama alanı dışında gibiyim.
 • Kullandıktan 4-5 gün sonra ishal olmaya başladım ve şikayetim arttı, doktoruma danışacağım.
 • Midemde bulantı yapan ilaçtır kendisi.

Rantudil, etken maddesi flurbiprofen olan bir ilaçtır. Bu ilaç, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) sınıfına aittir ve özellikle ağrı, ateş ve iltihaplanma gibi semptomları hafifletmek için kullanılır. Rantudil’i kullananlar genellikle ilacın etkisinden memnun kalmaktadır. Birçok kullanıcı, ilacın etkili bir şekilde ağrıları azalttığını ve iltihapları hafiflettiğini belirtmektedir.

Rantudil Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Rantudil’de de yan etkileri bulunmaktadır. Ayrıca Rantudil kullananlar yorumları arasında da zaman zaman bu yan etkileri görmekteyiz. Bu yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Mide Bulantısı
 • Kusma
 • Karın Ağrısı
 • İshal
 • Hazımsızlık
 • Döküntü, Kaşıntı
 • Çabuk sinirlenme hali
 • Baş ağrısı ve uyku hali
 • Spazm
 • Sersemlik hissi
 • Kasılma
 • Yüksek tansiyon
 • Solunum güçlüğü
 • Oryantasyon bozukluğu
 • Terleme
 • Ödem

Rantudil Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Rantudil Fiyat 27 TL‘dir. Diğer dozu olan Rantudil 90 mg fiyat ile aynı fiyattadır. İlacı satın almadan önce kullanılmamış olduğundan ve açılmamış olduğundan emin olunuz.

Rantudil 90 mg Kapsül Ne İşe Yarar?

İlacın içerisindeki etken madde asemetazin’dir. Genellikle iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır. Bunların dışında ameliyat sonrası ağrılarda, adet sancılarında ve omurga romatizmasında kullanılmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bi Profenid Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Böylece Rantudil 90 mg Kapsül Ne İşe Yarar? Sorusunu cevaplamış olduk.

Rantudil Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Rantudil muadili veya eşdeğerleri de bulunuyor ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde kullanılmaktadır. Rantudil muaAdili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Andazol Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • Acetudil 60 mg fort 20 kapsül
 • Romactil forte 60 mg kapsül
 • Sycrest 10 mg 60 dilaltı tablet
 • Sycrest 5 mg 60 dilaltı tablet
 • Randutil retard 90 mg 10 kapsül

Rantudil Kullananlar

Rantudil, ağrı kesici ve anti-inflamatuar özellikleri olan bir ilaçtır. İlaç, non-steroidal antiinflamatuar ilaçlar (NSAID) sınıfına dahil edilir ve ağrı, ateş ve inflamasyonla ilişkili semptomları hafifletmek için kullanılır. Rantudil, etkin madde olarak Flurbiprofen’i içerir ve genellikle eklem ağrısı, adet ağrısı, diş ağrısı, baş ağrısı ve kas ağrıları gibi ağrıların tedavisinde kullanılır. Ayrıca Rantudil Kullananlar da bunu destekler niteliktedir.

Rantudil, doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır ve genellikle günde 2-3 kez alınır. İlacın dozu, yaşınız, cinsiyetiniz ve tedavi edilen semptomlarınıza bağlı olarak değişebilir. Özellikle Rantudil, mide rahatsızlıklarına ve kanama riskine neden olabileceği için uzun süreli kullanımda dikkatli olunmalıdır.

Rantudil İlaç Ne İşe Yarar?

Rantudil kas gevşetici mi sorusunun yanıtı da bir hayli merak ediliyor. Buna ek olarak rantudil nasıl kullanılır ve ne işe yarar diye düşündüğünüz oldu mu hiç? Bu ilacı deneyimlemiş olan kişilerin yorumlarında ilaçla ilgili birçok bilgi edinebilirsiniz. İlacın nasıl kullanıldığı da bu sitelerde yer alır. Bu ilacın doğru kullanılması büyük bir önem taşır. Rantudil Forte için ilacın doğru şekilde kullanılmasına gerekli özeni sağlayın.

Meydana gelebilecek mide problemlerine engel olmak adına ilacınızın yemekle beraber ya da yemek sonrası tüketilmesine özen gösterin. Kapsülü bir bardak su ile çiğnemeden ve ezmeden içmeniz gerekiyor. Rantudil kullananlar yorumları arasında da rastladığımız bir durumdur. Doktorunuzun önerdiği biçimde ilacınızı kullanmaya ya da uygulamaya özen gösterin. Yeterli dozdan fazlasını kullanmanız beklenmedik problemlere yol açabilmektedir. Hekiminize danışmadan doz aşmaktan kaçınınız.

Rantudil Kullananlar Yorumları
Rantudil Kullananlar Yorumları

Tüm bunlarla beraber bu ilacın özellikle tedavi başlangıcında halsizlik yapabileceğini biliyor olmanız gerekiyor. İlacı kullandıktan sonra sersemleyebilirsiniz. Bu etkileri hissettiğiniz an araç veya makine kullanımından uzak durmaya özen gösterin. Bir doz almayı unuttuğunuz vakit, hatırlayınca ilacınızı almanız gerekir. Diğer dozu her zamanki saatinizde almanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Rantudil Forte Kullananlar Yorumları arasında bu durumu yaşayanlar da mevcuttur. Fakat unuttuğunuz dozun sonraki doz ile yakın olduğunu fark ettiyseniz, bir sonraki dozu alarak devam edin. Unuttuğunuz dozu dengelemek adına sakın çift doz almayın. Bu büyük problemlere yol açabilmektedir.

Rantudil Kullanmaması Gereken Kişiler

Kimler rantudil kullanmamalı? Bu ilacı herkes kullanamaz. Çünkü ilacın beklenmedik yan etkileri bulunmaktadır. Bu etkilere her bünyenin dayanabilmesi mümkün değildir. İlacın etken maddesi asematazina ya da içerdiği diğer maddelere karşı alerjinizin olmaması gerekir. Gebeliğin 6.ayı ve sonraki süreçte de bu ilacın kullanılmaması gerekir. Koroner damar ameliyatı olan kişiler bu ilaçtan uzak durmalı. Mide ya da bağırsak ülser ya da kanaması görülen kişilerin de kullanmaması gerekir.

Rantudil Kas Gevşetici mi?

Rantudil, eklem veya kas ağrılarının tedavisinde kullanılan steroid olmayan bir ilaçtır. Etkin maddesi asemetazin, ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücüdür. Rantudil Forte Kullananlar Yorumları da bunu test etmiştir. Piyasada 60 ve 90 mg’lık kapsül formlarda bulunmaktadır. Kısacası Rantudil Kas Gevşetici mi? sorusu bu şekildedir.

Rantudil Forte Kafa Yapar mı?

Hayır, Rantudil Forte bir antinflamatuar ilaçtır ve kafa yapmaz. Ancak, bazı yan etkileri uyku bozukluğu, baş ağrısı, halsizlik gibi olabilir. Lütfen doktorunuzla konuşun ve ilacın kullanımı ile ilgili tüm talimatları ve endişelerinizi paylaşın. Böylece Rantudil Forte Kafa Yapar mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Rantudil Uyku Yapar mı?

Rantudil kullananlar genellikle uyku yapıp yapmadığını merak etmektedir. Evet, Rantudil Forte bazı insanlar için uyku yapma eğiliminde olabilir. Ancak herkes için geçerli bir durum değildir ve yan etkiler bireysel olarak değişebilir. Lütfen doktorunuzla konuşun ve ilacın kullanımı ile ilgili tüm talimatları ve endişelerinizi paylaşın. Böylece Rantudil Uyku Yapar mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Rantudil Kilo Aldırır Mı?

Evet aldırabilir. Kortizon iştahı uyarır. Kortizon kullanan hastalar tokluk hissini anlayamadıkları için bu konudan çok şikayet ederler. Bu sebeple de kilo alımı olmaktadır. kısacası Rantudil Kilo Aldırır Mı? sorusu da bu şekildedir.

Rantudil Baş Ağrısına İyi Gelir mi?

Rantudil, genellikle ağrı ve iltihaplanma gibi durumlarda kullanılan bir non-steroid anti-inflamatuar ilaçtır (NSAID). Bu nedenle, baş ağrısı dahil çeşitli ağrı durumlarında kullanılabilir.

Ancak, herhangi bir ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir. Baş ağrısı belirtileriniz için uygun bir tedavi yöntemi belirlemek için sağlık uzmanınızla konuşmanız önemlidir.

Ayrıca, herhangi bir ilaç gibi, Rantudil’in de yan etkileri olabilir ve dozajı ve kullanım süresi konusunda dikkatli olunması gerekir. Rantudil’in ciddi yan etkileri arasında mide kanaması, böbrek sorunları ve kalp problemleri bulunabilir. Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız ve onların önerilerine uymanız önemlidir.

Rantudil Kortizon İçerir Mi?

Rantudil Kortizon İçerir Mi? Hayır, Rantudil ilacı kortizon içermez. Bu tür ilaçlar, vücuttaki ağrı, ateş ve inflamasyonu azaltarak çalışırlar. Kortizon ise, vücuttaki inflamasyonu azaltan bir steroid hormondur. Rantudil’in içeriği, etkin madde olarak sadece flurbiprofen ve yardımcı maddelerden oluşur. Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce, özellikle kronik bir rahatsızlığınız varsa veya başka ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Bu ilaç ile alakalı çeşitli soru işaretlerine aşağıda yanıt veriyor olacağız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Rantudil Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.4/5 - (36 Oy)
“Rantudil Kullananlar Yorumları – Tecrübeli Kullanıcı Yorumları!” üzerine 20 yorum
 1. Aşırı mide bulantısı halsizlik ve mide ağrısı yaşıyorum ama icmedende duramıyorum ayak ağrılarına çok iyi geliyor

  Cevapla
 2. Hiç memnun kalmadık bu ilaç annemi sersem gibi yaptı döküntüleri oldu bulantısı oldu drurunuza sorun öyle kullanın

  Cevapla
 3. Ankilozan spondilit teşhisi sonucu sabah ve akşam olarak yirmi gündür kullanıyorum ağrılarını ciddi oranda azalttı, hastahanesinde hiç bir yan etkisini yaşamadım ,memnunum

  Cevapla
  • Bende ankilozan spondilit tanısı konuldu ama bu ilacı kullandım kullanali çok az yediğim halde aşırı kilo almaya başladm acaba ben gbi olan varmı yoksa vucudummu şisiyor anlamadm

   Cevapla
 4. Belimde ve kalçamda 63 gündür inanılmaz geçmeyen bir ağrı vardı kullanmadığım ilaç kalmadı ama randutil çok iyi geldi 2 gündür ağrım kesildi çok iyiyim

  Cevapla
  • Bel fıtığından mı kaynaklıydı ağrılarınız 45gündür bende belimden ve kalçamdan ayak topuğuma kadar üstüne basamayacak kadar agrılarım var doktorum bugün rantudili yazdı

   Cevapla
   • Bende aynı şikayet çekiyor kaç gün kullandınız dr bana bugun yazdı yarın başlıyor

 5. tüm sindirim sistemim alt üst oldu.haımsızlık, hıçkırık, mide bulantısı, yemek borusunuında yanma hissi vb.huzursuzluklar bezdirdi.bıraktım.

  Cevapla
 6. 20 gündür kullanıyorum,bel fıtığından dolayı,artık daha rahat yürümeye başladım,ilacı kullanmayı nezaman bırakmalıyım.

  Cevapla
 7. Sadece 1 yada iki saat agrini kesiyo kactane içersen iç yıllardır kullanıyor amaç ilaçsız tedavi olmak asil sebebe çözüm bulmak

  Cevapla
 8. Günde 1 tane aldığım halde 3. gün fark ettim ki böbreklerimde ağrıyı midede yanmayı bu ilaç yaptı. Bıraktım.

  Cevapla
 9. İnsana sersemlik veriyor agir bir ilaç ama ağrıyı kesiyor insan adeta uyuşmuyor basta ağrı hissi veriyor bence her zaman içilmez

  Cevapla
 10. 4 aydır günde bır adet 60mglik kullaniyorum,mide bulantısı dışında bır yan etkisini görmedim ama bu kadar uzun süre kullanmak doğrumu lütfen biri beni aydınlatsın

  Cevapla
Yorum yapın