Ana Sayfa » Rehber » 70’lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar – 1 Duble Rakı Kaç Kalori

70’lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar – 1 Duble Rakı Kaç Kalori

70’lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar adlı yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda milli içkimiz olan rakı hakkında bilgiler vereceğiz. Türk milli içkisi olarak bilinen rakı hakkında bilinmeyenleri bu yazımızda sizlere aktaracağız. Türkler arasında aslan sütü olarak da bilinen rakıyı içerken kaç kişi için ne kadar rakı gerekir çok bilmeyenler için bir soru işaretidir.

Aynı zamanda rakıyı çok tüketmek sizi sarhoş edebilir. Bu yüzden rakı içerken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Bu yazımıza benzer olan 1 Duble Rakı Kaç Promil Alkol? yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

100’lük Rakı Kaç Duble 

100'lük Rakı Kaç Duble 
100’lük Rakı Kaç Duble 

Kalabalık bir masadaysanız ve alkol alacaksanız tercihleriniz arasında 100’lük rakı da olmalıdır. Çünkü rakı tüketimi hızlı olmayacağı için uzun vadeli bir içecek seçeneği olabilir ve 100’lük olması da çoğu kişi ile paylaşılabilir olması anlamına gelir.

Farklı farklı içim tarzları vardır. Rakıyı tek veya duble tarzında içebilirsiniz. Duble içtiğiniz takdirde daha çok alkol tüketmiş olursunuz. O halde bir şişe 100’lük rakıdan kaç duble çıkar sorusunun yanıtını sizler ile birlikte yanıtlayalım.

  • Bir rakıyı doğru bir şekilde rakı bardağına duble koyduğunuz takdirde 100’lük rakıdan 20 duble bardak çıkacağı ön görülüyor.

70’likten Kaç Duble Çıkar?

Ortalama bir kalabalıktaysanız yani bir masada 2-3 kişi olduğunuzu düşünürsek 70’lik rakı herkese yetebilir diyebiliriz. Ülkemizde genellikle 70’lik rakılar en çok satılanlar arasındadır. Aynı zamanda 70’lik bittiği takdirde masaya 35 ‘lik ufak bir rakı ilavesi daha yapılabilir. Bu tamamen kişilere bağlı olan bir durumdur.

  • Rakı bardağına doldurulan duble rakıdan ortalama 8 duble bardak rakı çıkmaktadır.

50’lik Rakı Kaç Duble?

Eğer rakı içecek kişi sayısı fazla değilse yani ortalama 1-2 kişi içecekseniz 50’lik rakı size yetecektir. 50’lik rakıyı genellikle evde keyif için içecek olan kişiler tercih etmektedir.

Aynı zamanda rakının yanına mezeler de güzel gitmektedir. Tercihinize göre değişebilen mezeler, peynir, salatalık, turşu, et, tavuk, çerez vb. ile rakıyı daha güzel içilebilir bir hale getirebilirsiniz. 50’lik rakıdan kaç duble çıkar sorusunun cevabı ise ortalama 5 duble rakı çıkmaktadır.

35 lik Rakı Kaç Duble?

35’lik rakıdan kaç duble çıkar soruları sıklıkla sorulmaktadır. Genellikle tek kişinin içeceği büyüklükte bir rakıdır. Bu nedenle diğer oranlara göre pek fazla çıkacağını söyleyemeyiz. Bu tür küçük rakıları duble yerine tek şekilde içmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Bir 35’lik rakıdan ortalama 2-3 duble rakı çıkmaktadır.

20’lik Rakı Kaç Duble? 

Bu türk küçük şişeler genellikle daha önceden içtiğimiz alkolün yanına “cila” adı verilerek içilmektedir. Yani sadece 20’lik içildiği görülmemektedir. Bardak sayısı olarak da oldukça az olduğu için kısa sürede bitireceksiniz. Bu nedenle sadece 20’lik rakıyı içerken ne zaman başladığınızı ve ne zaman bittiğini anlayamayabilirsiniz.

  • 20’lik rakıdan ise 2 duble bardak rakı çıkmaktadır.

1 Duble Ne Demek?

Rakı içerken bazı terimleri bilmeniz gerekmektedir. Bilmezseniz hemen sarhoş olmak gibi kötü sonuçları olur. Bu nedenle duble gibi kelimelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz. Restorana gittiğiniz zaman rakı istediğinizde garsonlar tarafından size tek mi yoksa duble mi istediğiniz sorulacaktır. Rakı tercihine tek dediğiniz zaman bardağınızın çeyreği kadar rakı koyulur. Üstüne su koyarsınız. Duble sipariş verdiğiniz zaman ise neredeyse bardağınızın yarısı rakı dolar. Bu nedenle tercihlerinizin önemi vardır.

Duble Rakı Kaç cc?

İçtiğiniz alkolün alkol oranını merak edebilirsiniz. Tek ve duble tercihlerini üst tarafta açıklamıştık. Resmi olarak belirtmek gerekirse 40 ml ölçüdeki rakı tek olarak ifade edilirken, 80 ml ölçü rakı duble olarak tanımlanır.

1 Duble Rakı Kaç Kalori? 

Bir rakı bardağı kaç cl sorusunun cevabı 205 ml ‘dir. Peki ya alkol almamız bizim kilomuzu ne kadar etkileyecek bunu da bilmeliyiz. Bu yüzden 1 Duble rakı kaç kalori olduğunu çoğu kişi bilmemektedir. 1 kadeh rakı 105 kaloriye tekabül etmektedir.

Aynı zamanda Rehber kategorisindeki diğer yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

O halde ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer konularımıza bakabilirsiniz.

70’lik Rakıdan Kaç Duble Çıkar adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın