Ursactive Kullananların Yorumları

Ursactive Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Ursactive, beyaz toz içeren beyaz bir kapsül olarak sunulmaktadır. Özellikle Ursactive, safra bileşim ve akımını etkileyen ilaçlar kategorisinde yer alır. Mide bağırsak sistemi grubunda dahil olan bir ilaç olarak görülmektedir. Ursactive, safra taşı bulunmasına rağmen safra kesesi fonksiyonlarının devam ettiği hastalarda veya kolestrol safra taşının eritilmesinde kullanılan tedavi yöntemidir. Karaciğer nakli yapılmış hastalarda safra taşlarının eritilmesinde kullanılan bir medikal üründür.

Aynı zamanda gebelik kolestazı denilen karaciğer hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Ursactive, 250 mg kapsülün etken maddesi bir asit olarak geçmektedir. Ayrıca Ursactive, mide tahrişini önlemek için yemeklerle beraber ağız yoluyla alınmaktadır.Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, nedir, zayıflatır mı, yan etkileri nelerdir ve fiyatından vs. bahsedeceğiz. Böyle ilaçları doktor tarafından yazılan bir reçete olmadan kesinlikle kullanmayınız.

Ursactive Nedir?

Ursactive Nedir Ne İşe Yarar

Bu ilaç beyaz toz içeren opak beyaz kapsüllerden oluşmaktadır. Ursactive’in etkin maddesi ursodeoksikolik asit, doğal olarak üretilen bir safra asidi olup insan safhasında az miktarda bulunmaktadır. “Safra bileşim ve akımını etkileyen ilaçlar” şeklinde adlandırılan ve “gastroindestinal” sınıfına dahil bir ilaçtır.

Ursactive Ne İşe Yarar?

Organın vücudun ihtiyaçlarına yanıt verme yeteneğinin kaybolması (Dekompanse) karaciğer sirozunun (yani karaciğer fonksiyon bozukluğunun vücut tarafından telafi edilemediği evredeki yaygın uzun süreli karaciğer hastalığı olarak bilinir.) bulunmadığı durumlarda, primer biliyer sirozun (safra kanalları hastalığına bağlı gelişen karaciğer sirozu) belirtilere yönelik tedavisinde kullanılmaktadır.

Ayrıca Ursactive kullananlar şu konularda işe yaradığını söylemişler. Özellikle safra kesesinde safra taşı bulunmasına rağmen safra kesesi fonksiyonlarının devam ettiği hastalarda, çap olarak 15 mm’den küçük olmayan kolesterol safra taşlarının eritilmesi için kullanılır. Safra kesesi ameliyatlarından sonra taş parçacıklarının yok olmasında ve safra kanallarının işlevini yerine getirememesi durumunda ortaya çıkan karaciğer sirozunun iyileştirilmesinde de kullanılmaktadır. Ayrıca Ursactive gebelik kolestazı denilen karaciğer hastalığının tedavi sürecine yardımcı olur. 

Bu yazımıza benzer Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları  yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ursactive Nasıl Kullanılır?

Ursactive Nasıl Kullanılır, aç mı tok mu alınır? hepsinin detayları sizlerle.

 • Doktorunuz ilacı size nasıl reçete ettiyse o şeklide kullanmanız daha yararlı olacaktır. 
 • Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uymanız tavsiye edilmektedir. 
 • İlacın kullanımını aniden kesmemelisiniz. 
 • Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini sağlıklı yönde ilerletmez. 
 • İlacın her bir dozunu bol su ile tüketmeniz gerekmektedir. 
 • Mide tahrişini önlemek için de yemeklerle birlikte almanız önerilir. 

Ursactive Yan Etkileri

Ursactive Kullananların Yorumları

Her ilacın olası yan etkileri mecvuttur. Durum böyle olunca Ursactive Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerini ise şöyle listeleyebiliriz;

 • Karın ağrısı yapabilmektedir. 
 • Nefes almada güçlük çekme görülebilmektedir. 
 • Dilde ve boğazda şişlik görülme gibi durumlarda bir an önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. 
 • Dışkının yumuşaması veya gevşemesi
 • İshal

Çok seyrek görülen yan etkiler:

 • Primer biliyer siroz tedavisi sırasında: Şiddetli sağ üst taraf karın ağrısı, karaciğer sirozunun şiddetle kötüleşmesi tedavi sonlandıktan sonra kısmen gerilemektedir.
 • Safra taşlarının kireçlenmesi de çok seyrek görülen yan etkiler arasındadır.

Ursactive Etken Maddesi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar 

Prednol iğne etken maddesi ursodeoksikolik (tavuk safrası) olmaktadır. Bunun dışında yardımcı maddeler olarak mısır nişastası, sodyum lauril sülfat, jelatin, titanyum dioksit de bulunmaktadır.

 • Ursactıve, ilacının etken maddesine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. 
 • Ursactıve, safra taşlarının eritilmesinde safra akışının düzenlenmesinde karaciğer fonksiyonlarının yerine gelmesinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. 
 • İlacın kullanımını doktorunuza danışmadan bırakmanız doğru değildir. Doz atlaması yapmamaya özen göstermelisiniz. 

Ursactive Zayıflama

Ursactive ilacı zayıflamak için kullanılmamaktadır. Prospektüsünde (yani ilaç kutusunun içindeki kağıt) yan etkileri arasında da zayıflamaya dair bir bilgi verilmemektedir. Fakat ilacı kullananlarda yaygın olarak ishal şikayetleri görüldüğünden dolaylı olarak zayıflamaya yol açabilmektedir. Yan etkiler ile zayıflamak doğru değildir.

Ursactive Muadili İlaçlar Nelerdir?

Piyasada Ursactive muadili ilaçlar bulunmaktadır. Tabi ki verdiğimiz ilaçları kullanmadan önce doktorunuza danışmanız oldukça önemlidir. URSACTIVE muadili ilaçlar listesi

 • CHOLUDEXAN
 • DEOXYKOL
 • PROURSAN
 • SAFRAX
 • UFEGAL
 • UROCOLIK

Ursactive 250 Mg Fiyat 2022

URSACTİVE 2022 yılında eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 180 TL ile 190 TL arasındadır. Ayrıca Ursactive ilacı reçete ile alınmaktadır. İlacı alırken son kullanma tarihine de dikkat ediniz.

Bu yazımıza benzer Validol Damla Kullananların Yorumları  yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ursactive Kullanıcı Yorumları 

Ursactive Kullanıcı Yorumları 

Ursactive Kullananıcı Yorumları ise şöyle

Kullanıcı 1: Hafif şiddetli gastrit başlangıcı tanısı konulduktan sonra kullanmaya başladığım mide asidini dengeleyen ilaç ve kesinlikle işe yarıyor. “

Kullanıcı 2: Bir başka hekim dostumla sohbet esnasında iken bu ilacın tek başına tedavi gücü olmadığını söyledi. Ancak ranitab ile birlikte kullanırsam tadından yenmeyeceği tüyosunu bana aktardı. O gün bu gündür çok bir şey değişti diyemiyorum, henüz algılayamadım bu iki birleşimin faydasını. 

Kullanıcı 3: Safra kesesindeki taşlar nedeniyle reçete edilmişti ve kullanmaya başladığımdan beri halsizlik ve baş dönmesi yaşıyorum. İlaçla ilgili mi yoksa başka bir durum mu söz konusu çözemiyorum. 

Kullanıcı 4: 3 ayda 2mm den küçük onlarca safra taşımın yok olmasına sebep kurtarıcım. Tabi ki ve mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız. 

Kullanıcı 5: Doktor önerisi ile başladığım ve gayet memnum kaldığım bir ilaç diyebilirim. Tavsiye ediyorum. “

Kullanıcı 6: Safra kesesindeki taşlar sebebiyle reçete edildi. Kullanmaya başladığımda ise halsizlik ve baş dönmesi durumu söz konusu oldu. İlaçla ilgili mi yoksa başka kökenli mi bilemedim.”

Kullanıcı 7: 3 ayda 2mm den küçük onlarca safra taşının yok olmasını sağlayan ilaç. Tabi ki ve mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.”

Kullanıcı 8: Hafif şiddetli gastrit başlangıcı konulduktan sonra kullanmaya başladığım. Benim mide asidimi dengeledi memnun kaldım.”

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ursactive Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımınız devamı gelecektir. Takipte kalın.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın