Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Ursactive Kullananların Yorumları – Karaciğer Hastası Olanlar!

Ursactive Kullananların Yorumları – Karaciğer Hastası Olanlar!

Ursactive Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Eczanelerde Ursactive, beyaz toz içeren beyaz bir kapsül olarak sunulmaktadır. Özellikle Ursactive, safra bileşim ve akımını etkileyen ilaçlar kategorisinde yer alır. Ayrıca Mide bağırsak sistemi grubunda dahil olan bir ilaç olarak görülmektedir. Ursactive, safra taşı bulunmasına rağmen safra kesesi fonksiyonlarının devam ettiği hastalarda veya kolestrol safra taşının eritilmesinde kullanılan tedavi yöntemidir. Karaciğer nakli yapılmış hastalarda safra taşlarının eritilmesinde kullanılan bir medikal üründür.

Aynı zamanda gebelik kolestazı denilen karaciğer hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Ursactive, 250 mg kapsülün etken maddesi bir asit olarak geçmektedir. Ayrıca Ursactive, mide tahrişini önlemek için yemeklerle beraber ağız yoluyla alınmaktadır.Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, nedir, zayıflatır mı, yan etkileri nelerdir ve fiyatından vs. bahsedeceğiz. Böyle ilaçları doktor tarafından yazılan bir reçete olmadan kesinlikle kullanmayınız.

Ursactive Nedir?

Ursactive Nedir Ne İşe Yarar

Bu ilaç beyaz toz içeren opak beyaz kapsüllerden oluşmaktadır. Ursactive’in etkin maddesi ursodeoksikolik asit, doğal olarak üretilen bir safra asidi olup insan safhasında az miktarda bulunmaktadır. “Safra bileşim ve akımını etkileyen ilaçlar” şeklinde adlandırılan ve “gastroindestinal” sınıfına dahil bir ilaçtır.

Ursactive 250 mg Ne İşe Yarar?

Ursactive Nedir ne için kullanılır? Organın vücudun ihtiyaçlarına yanıt verme yeteneğinin kaybolması (Dekompanse) karaciğer sirozunun (yani karaciğer fonksiyon bozukluğunun vücut tarafından telafi edilemediği evredeki yaygın uzun süreli karaciğer hastalığı olarak bilinir.) bulunmadığı durumlarda, primer biliyer sirozun (safra kanalları hastalığına bağlı gelişen karaciğer sirozu) belirtilere yönelik tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu yazımıza benzer Limon Kabuğu Yağı Kullananların Yorumları  yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ursactive Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda merak edilen Ursactive Nasıl Kullanılır, aç mı tok mu alınır? hepsinin detayları sizlerle.

 • Doktorunuz ilacı size nasıl reçete ettiyse o şeklide kullanmanız daha yararlı olacaktır. 
 • Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uymanız tavsiye edilmektedir. 
 • İlacın kullanımını aniden kesmemelisiniz. 
 • Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini sağlıklı yönde ilerletmez. 
 • İlacın her bir dozunu bol su ile tüketmeniz gerekmektedir. 
 • Mide tahrişini önlemek için de yemeklerle birlikte almanız önerilir. 

Ursactive Yan Etkileri

Ursactive Kullananların Yorumları

Özellikle Her ilacın olası yan etkileri mecvuttur. Durum böyle olunca Ursactive Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerini ise şöyle listeleyebiliriz;

 • Karın ağrısı yapabilmektedir. 
 • Nefes almada güçlük çekme görülebilmektedir. 
 • Dilde ve boğazda şişlik görülme gibi durumlarda bir an önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. 
 • Dışkının yumuşaması veya gevşemesi
 • İshal

Çok seyrek görülen yan etkiler:

 • Primer biliyer siroz tedavisi sırasında: Şiddetli sağ üst taraf karın ağrısı, karaciğer sirozunun şiddetle kötüleşmesi tedavi sonlandıktan sonra kısmen gerilemektedir.
 • Safra taşlarının kireçlenmesi de çok seyrek görülen yan etkiler arasındadır.

Ursactive Etken Maddesi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar 

Prednol iğne etken maddesi ursodeoksikolik (tavuk safrası) olmaktadır. Bunun dışında yardımcı maddeler olarak mısır nişastası, sodyum lauril sülfat, jelatin, titanyum dioksit de bulunmaktadır.

 • Ursactıve, ilacının etken maddesine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. 
 • Ursactıve, safra taşlarının eritilmesinde safra akışının düzenlenmesinde karaciğer fonksiyonlarının yerine gelmesinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. 
 • İlacın kullanımını doktorunuza danışmadan bırakmanız doğru değildir. Doz atlaması yapmamaya özen göstermelisiniz. 

Gebelikte Ursactive Kullananların Yorumları

Gebelikte Ursactive Kullananların Yorumlarını incelediğimizde doktorların gebelikte bu ilacı genellikle gebelik kolestazı denilen hastalığın tedavisi için verdiklerini gördük. Özellkle Kullanan hastalar ise bu ilaçtan son derece memnun kalmışlardır.

Ursactive Zayıflama

Özellikle Ursactive ilacı zayıflamak için kullanılmamaktadır. Prospektüsünde (yani ilaç kutusunun içindeki kağıt) yan etkileri arasında da zayıflamaya dair bir bilgi verilmemektedir. Fakat ilacı kullananlarda yaygın olarak ishal şikayetleri görüldüğünden dolaylı olarak zayıflamaya yol açabilmektedir. Ayrıca Yan etkiler ile zayıflamak doğru değildir.

Ursactive Muadili İlaçlar Nelerdir?

Piyasada Ursactive muadili ilaçlar bulunmaktadır. Tabi ki verdiğimiz ilaçları kullanmadan önce doktorunuza danışmanız oldukça önemlidir. URSACTIVE muadili ilaçlar listesi

 • CHOLUDEXAN
 • DEOXYKOL
 • PROURSAN
 • SAFRAX
 • UFEGAL
 • UROCOLIK

Bu yazımıza benzer Validol Damla Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ursactive 250 mg Kullanıcı Yorumları 

Ursactive Kullananların Yorumları 
Ursactive Kullananların Yorumları 

Merak edilen Ursactive Kullanıcı Yorumları ise şöyledir:

 Hafif şiddetli gastrit başlangıcı tanısı konulduktan sonra kullanmaya başladığım mide asidini dengeleyen ilaç ve kesinlikle işe yarıyor. “

Kullanıcı Yorumu

Bir başka hekim dostumla sohbet esnasında iken bu ilacın tek başına tedavi gücü olmadığını söyledi. Ancak ranitab ile birlikte kullanırsam tadından yenmeyeceği tüyosunu bana aktardı. O gün bu gündür çok bir şey değişti diyemiyorum, henüz algılayamadım bu iki birleşimin faydasını. 

Kullanıcı Yorumu

Safra kesesindeki taşlar nedeniyle reçete edilmişti ve kullanmaya başladığımdan beri halsizlik ve baş dönmesi yaşıyorum. İlaçla ilgili mi yoksa başka bir durum mu söz konusu çözemiyorum. 

Kullanıcı Yorumu

Ursactive Kullananların Yorumları

Özellikle ülkemizde son derece fazla kullanılan bu ilacın birçok geri dönüşü olmuştur işte ülkemizdeki vatandaşlardan Ursactive Kullananların Yorumları:

 • “Safra kesesindeki taşlar sebebiyle reçete edildi. Kullanmaya başladığımda ise halsizlik ve baş dönmesi durumu söz konusu oldu. İlaçla ilgili mi yoksa başka kökenli mi bilemedim.”
 • “3 ayda 2mm den küçük onlarca safra taşının yok olmasını sağlayan ilaç. Tabi ki ve mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.”
 • “Hafif şiddetli gastrit başlangıcı konulduktan sonra kullanmaya başladığım. Benim mide asidimi dengeledi memnun kaldım.”

Ursactive Kullananlar Yan Etkileri

Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi Ursactive’nin de birçok yan etkisi vardır. Bu yan etkilerin de yorumları oluyor haliyle. Önce yan etkilerinden sonra da yorumlardan örnekler verelim;

 • Safra taşı kireçlenmesi
 • Kurdeşen
 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Karaciğer sirozunun şiddetle kötüleşmesi

3 ayda 2mm den küçük onlarca safra taşımın yok olmasına sebep kurtarıcım. Tabi ki ve mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız. 

Kullanıcı Yorumu

“Doktor önerisi ile başladığım ve gayet memnum kaldığım bir ilaç diyebilirim. Tavsiye ediyorum. “

Kullanıcı Yorumu

Ursactive 250 mg Yan Etkileri

Özellikle Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Ursactive 250 mg Yan Etkileri şunlardır:

 • Nefes Almada Güçlük
 • İshal
 • Karın Ağrısı
 • Baş Ağrısı
 • Dilde Ve Boğazda Şişme
 • Kurdeşen

Ursactive Ne Kadar Süre Kullanılır?

Doktorunuz bunun için 6 ayda bir kontrol yapmalıdır. Bu sayede size ne kadar süre kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Ayrıca Kolesterol safra kesesi taşlarının erimesi için ortalama olarak 6-24 ay arasında süreye ihtiyaç vardır. Fakat 12 ay sonunda safra taşı büyüklüğünde bir azalma olmamış ise tedavi devam edecektir.

Ursactive Cinsellik

Bu ilaç cinsellik yoluyla da bulaşabilir. Bu yüzden kesinlikle doktorunuz önermediği sürece bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Böylece merak edilen Ursactive Cinsellik konusunu bu şekilde açıklayabiliriz.

Ursactive Ne Zaman Etki Eder?

Son zamanlarda Ursactive Ne Zaman Etki Eder? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu ilaç bir anda etkisini göstermez. Etkisini tam olarak göstermesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekir.

Ursactive Kilo Aldırır mı?

Ursactive Kilo Aldırır mı? Aksine Ursactive Zayıflatır mı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu ilacı kullananlarda kilo verme, zayıflama şikayeti görülmüştür.

Ursactive Niçin Kullanılır?

Genellikle Ursactive kullananlar şu konularda işe yaradığını söylemişler. Özellikle safra kesesinde safra taşı bulunmasına rağmen safra kesesi fonksiyonlarının devam ettiği hastalarda, çap olarak 15 mm’den küçük olmayan kolesterol safra taşlarının eritilmesi için kullanılır. Safra kesesi ameliyatlarından sonra taş parçacıklarının yok olmasında ve safra kanallarının işlevini yerine getirememesi durumunda ortaya çıkan karaciğer sirozunun iyileştirilmesinde de kullanılmaktadır. Ayrıca Ursactive gebelik kolestazı denilen karaciğer hastalığının tedavi sürecine yardımcı olur. 

Ursactive 500 mg Kullananlar

Ursactive (ursodeoksikolik asit) 500 mg dozajı, çeşitli karaciğer rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca Ursactive kullanan kişilerin deneyimleri farklı olabilir, ancak genellikle ilaç hakkında olumlu yorumlar yapılır. Aşağıda,Ursactive 500 mg Kullananlar bazı kişilerin deneyimlerine örnek verilmiştir:

 • “Ursactive, safra taşı nedeniyle karaciğerimdeki sorunları tedavi etmek için kullanıyorum. Özellikle İlacı düzenli olarak kullanıyorum ve semptomlarımın iyileştiğini hissediyorum. Yan etkileri de çok azdır.”
 • “Ursactive’i karaciğerimdeki yağ birikimini azaltmak için kullanıyorum ve sonuçları gerçekten etkileyici. İlaç, mide problemleri gibi bazı yan etkileri olsa da, genel olarak çok etkili bir ilaç.”
 • “Ursactive, karaciğerimdeki safra taşlarını eritmeme yardımcı oldu. Ancak, ilaç kullanımım sırasında bazı mide problemleri yaşadım. Bununla birlikte, ilacın etkisi benim için önemliydi ve doktorumun talimatlarına uygun şekilde devam ediyorum.”

Ursactive Günde Kaç Defa Kullanılır?

Ursactive (ursodeoksikolik asit), genellikle günde 2 veya 3 kez kullanılır. Ancak, dozaj hastanın durumuna ve tedaviye yanıtına bağlı olarak değişmektedir.

Tedavinizi belirleyen doktorunuz size ilacın dozajı ve nasıl kullanılacağı hakkında detaylı talimatlar verecektir. Bu talimatları dikkatlice takip etmek önemlidir. Ursactive’in yan etkileri arasında mide bulantısı, kusma, ishal ve baş ağrısı gibi durumlar yer alabilir. Bu nedenle, doktorunuzla ilacın kullanımı konusunda mutlaka konuşun ve olası yan etkileri hakkında bilgi alın. Böylece Ursactive Günde Kaç Defa Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ursactive Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımınız devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.7/5 - (18 Oy)
“Ursactive Kullananların Yorumları – Karaciğer Hastası Olanlar!” üzerine 10 yorum
 1. Bana da gece yatarken üç tane dedi ama başlamadım ve başlamaya korkuyorum, galiba gece bir tane ile başlayacağım ve öyle devam edeceğim artı gidişatı da kontrol edeceğim zira bir şeyi yaparken diğer şeyi bozmak istemiyorum, çünkü bende 2. derece karaciğer yağlanması var ve onun için verdi sadece ve üç tane aynı anda fazla geliyor bana.

  Cevapla
 2. banada doktorum her gece 3 adet yazdı bende başta çok korktum ama başladım çok şükür rahatsız etmedi ve rahatlatti su an 2 ci kutuya basladim sanirim bi kutu daha kullanacam insallah tedavi bittigindede tamamen iyilesmis olurum

  Cevapla
  • Çok geçmış olsun sizin taşlar kaç sm di benimki 1 sm ve bana ursactive 250 mg gece iki adet içmem onerildi o yuzden soruyorum

   Cevapla
Yorum yapın