Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Ameliyata Girerken Okunacak Dua Ve Sureler – Ameliyatın İyi Geçmesi İçin Dua!

Ameliyata Girerken Okunacak Dua Ve Sureler – Ameliyatın İyi Geçmesi İçin Dua!

Ameliyata Girerken Okunacak Dua Ve Sureler yazımız ile karşınızdayız. Ameliyattan önce okunacak dua sağlık sorunları nedeniyle ameliyat olan kişilerin sıklıkla araştırdığı konulardan biridir. Dua ayrıca günlük hayatımızda bize manevi olarak yardımcı olur ve bizi daha güçlü kılar. Herkes, her kaygı ve çaresizlik anında Allah’tan yardım dilemeli ve O’na sığınmalıdır.

Bu durumlardan biri de ameliyattan korkmamak için dua okumaktır. Örneğin bir hastaya hangi duayı okuyabilirsiniz veya ameliyattan önce hangi sure okuyabilirsiniz gibi sorular çok araştırılan konular arasındadır. Bu nedenle bu yazımızda sizlerle bu konu hakkında bilgiler paylaşacağız. Bu yazımızda en etkili okunacak dualar arasında bulunan bu dua ile alakalı tüm soruları sizin için yanıtladık.

Ameliyata Girerken Okunacak Sureler

Ameliyata Girerken Okunacak Sureler, basit ya da zor tüm operasyonlar çok zor ve psikolojik olarak yorucu süreçlerdir. Bu yüzden insanların böyle zamanlarda çok fazla duygusal desteğe ihtiyacı vardır. Ameliyat sırasında okunan dualar ve sureler de burada önemlidir. İnsanlar bu dualar veya sureler ile kendilerini daha güçlü ve rahat hissederler. Dilerseniz 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ameliyata Girerken Okunacak Sureler
Ameliyata Girerken Okunacak Sureler

Duanın Türkçe Okunuşu:

 • Aksemtü aleyki eyyetühel ılletü biızzetillâh
 • Ve bi azameti azametillah
 • Ve bi celali celalillah
 • Ve bi kudreti kudretillah
 • Ve bi sultani sultanillah
 • Ve bi la ilahe illallah
 • Ve bi ma cera bihil kelamü min indillah
 • Ve bi la havle ve la kuvvete illa billahi ilen sarafti

Duanın Anlamı:

 • Ey hastalık, sana Allah’ın azameti ile,
 • izzeti ile, gücü ile,
 • ululuğu ile, kudreti ile,
 • tek bir ilah oluşu ile,
 • Allah’ın katından kaleminin yazmış oldukları ile,
 • ve Allah’ın sahip olduğu güç ve kudret ile,
 • yemin ediyorum ki bu kişiyi terk et ve ondan uzaklaşmış ol.

Ameliyat Olacak Hastaya Dua

Sağlık, tüm varlıkların en değerlisidir. Sağlık olmadan birçok şey yarım kalır. Tüm dileklerimizde ve olmasını istediğimiz şeylerde sadece Allah’tan bize yardım etmesini dileriz. Bunun yanında Ameliyat Olacak Hastaya Dua ve ameliyata giren hastalar için okunması gereken şifa duaları vardır. Şifa duası şu şekildedir;

Duanın Türkçe Okunuşu:

Bismillahi Allahümme dâvini bi devaike veşfini bi şifaike ve ağnini bi fadlike ammen sivâk vahzer anni ezake.

Duanın Anlamı:

Allah’ın ismiyle. Ey Rabbim! Beni kendi devân ile tedavi et, bana kendi şifân ile şifâ ver ve beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalardan uzak tut.

Ameliyata Giren Hasta İçin Okunacak Dua

Ameliyata Giren Hasta İçin Okunacak Dua. Bir insan hayatında en az bir kez sağlık sorunları ile karşılaşır. Bazı sağlık sorunları için cerrahi tedavi gerekir. Siz veya bir yakınınız ameliyat olacaksa rahatlayabilirsiniz ve ezbere okuduğunuz sürelere göre sorunsuz bir şekilde ameliyatınızı olabilirsiniz.

Yasin Suresi, Haşr Suresi, Ayetel Kürsi, Şura, Nahl, Yunus, Tevbe ve Amerrasul gibi sureleri okuyabilirsiniz. Ayrıca ameliyattan çıkmak için Fetih Suresini okuyabilirsiniz. Bunun yanında bu sureleri güzel bir şekilde okursanız Allah’ın izniyle işlem kolaylaşır.

Duanın Türkçe Okunuşu:

Allahümme Rabbena. Ezhibi l-be’se, işfi, enteş-şafi. La şifaen illa şifaüke, şifaen la yuğadiru sekamen.

Duanın Anlamı:

Rabbim, sen bizim ve tüm insanların rabbisin. Bu hastalığın ağrısını dindir. Şifa nasip et. Şifayı verecek olan senden başkası değildir. Senden başkası şifa yaratamaz. Sadece senin şifan mevcuttur. Bu hasta olan kuluna da mevcut hastalığından hiçbir zerre kalmayacak şekilde şifalar ihsan eyle.

Bunun yanında bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ameliyata Girerken Okunacak Dua Ve Sureler yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın