Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Meteospasmyl Kullananlar Yorumları – Bağırsağa İyi Gelir Mi?

Meteospasmyl Kullananlar Yorumları – Bağırsağa İyi Gelir Mi?

Meteospasmyl Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Meteospasmyl ne ilacı diyecek olursak, kas gevşetici ve spazm giderici bir ilaçtır. Özellikle divertiküler hastalık ve irritabl barsak sendromu gibi bağırsak sorunlarında görülen karın ağrısı ve şişkinlik, mide ekşimesi, kabızlık ya da ishal gibi semptomların tedavisinde kullanılıyor. Yazımızın içeriğinde Meteospasmyl kullanıcı yorumları, Meteospasmyl nedir, ne için kullanılır, nasıl kullanılır, muadili nelerdir, fiyatı ve yan etkileri hakkında bilgiler vereceğiz.

Meteospasmyl Nedir?

Meteospasmyl, spazm çözücü ve kas gevşetici bir ilaçtır. Eczaneler de ve piyasada 40 ve 80 kapsül içeren ambalajlarda bulunmaktadır. Etken maddesi olarak 300 mg simetikon ve 60 mg alverin sitrat içerir. Meteospasmyl Kullananların Yorumları da buna eşdeğerdir. Alverin sitrat, kas gevşeticidir ve direkt bağırsak duvarının ya da uterusun düz kasına etki ederek hastanın rahatlamasını sağlar. Simetikon ise spazm çözücüdür (antispazmodik).

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Kısacası gaz giderici ilaç meteospasmyl, yetişkinlerde gaz giderici ilaçlar arasında bilinir ve bu en kuvvetli gaz giderici ilaç mide ve bağırsakta biriken gazı azaltır ve gazın sindirim sisteminden atılmasını kolaylaştırır.

Meteospasmyl Ne İçin Kullanılır? 🌟

Sıkça sorulan Meteospasmyl ne için kullanılır sorusunun cevabı ise, aşağıda gördüğünüz hastalıkların kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Gazın eşlik ettiği fonksiyonel bağırsak bozukluklarının semptomatik tedavisinde, (özellikle divertiküler hastalık, irritabl barsak sendromu gibi durumlarda bağırsakta oluşan kas spazmlarının sebep olabileceği mide ekşimesi, karın ağrısı ve şişkinlik, kabızlık ya da ishal)
 • Karında şişlik
 • Hıçkırık
 • Hafif ya da şiddetli adet ağrısı
 • Mide veya bağırsak krampları

Meteospasmyl Nasıl Kullanılır?

İlacının doğru kullanım şekli aşağıda belirtilmiştir. Doktorunuzun tavsiyesi dışına çıkmamanız gerekmektedir. Aşağıda paylaştığımız Meteospasmyl Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir.

 • İlacınızı tercihinize bağlı olarak yemeklerden önce ya da ağrı sırasında bir bardak su ile alın.
 • İlacı alırken asla çiğnemeyin veya ezmeyin.
 • Mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği dozda ve önerdiği şekilde kullanın.
 • Sadece yetişkinler kullanabilmektedir.
 • Bazı durumlarda sersemlik hissine neden olabiliyor. Böyle bir yan etki hissediyorsanız araç ya da makine kullanmayın.

Meteospasmyl Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Meteospasmyl yan etkileri, içinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde gözükebilmektedir. Meteospasmyl kullananların yorumları dikkate alındığında alt kısımdaki yan etkilerin yaşandığı gözlemlenmektedir.

Ciddi Yan Etkiler

Aşağıdaki yan etkilerden birini görürseniz mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 • Aşırı terleme
 • Özellikle yüz, dudaklar, ağız, dil ya da boğazda şişlik,
 • Döküntü ve kaşıntı,
 • Kalp hızı artışı
 • Şiddetli baş dönmesi

Nadir Yan Etkiler

Nadirde olsa görülebilen yan etkiler aşağıdaki gibidir.

 • Baş ağrısı,
 • Ağız kuruluğu,
 • Mide bulantısı,
 • Halsizlik,
 • Vertigo
 • Tansiyon düşüklüğü

Yukarıdaki yan etkiler birçok kişi tarafından teyit edilmektedir. Bunun haricinde Meteospasmyl Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir.

Meteospasmyl Kullananların Yorumları

Bağırsak yollarındaki sorunlar, şişkinlik, karın ağrısı ve tuvalete çıkamama gibi rahatsızlıklar için kullanılmaktadır. Doktorlar da bu ilacı sıklıkla reçete etmektedirler. Meteospasmyl Kullananların Yorumlarını sizler için derledik. İlacın kullanımına veya durumlara göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Buna benzer mide ile ilgili rahatsızlığınız varsa Cytotec Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

2 kez bünyede alerjik reaksiyona yol açıp hastanelik eden ilaç. Spazm gidericilere alerjik olup olunmadığı iyice öğrenilmeden alınmamalı.

Kullanıcı yorumu

Dünyanın en güzel ilaçlarından birisi. Etkisi de gayet iyi.

Kullanıcı yorumu

Mide ağrısını on dakikada geçirebilen harika bir ilaç. Sizi tüm gece kıvranmaktan kurtarabiliyor.

Kullanıcı yorumu

Meteospasmyl Kullanıcı Yorumları

Meteospasmyl Kullanıcı Yorumları
Meteospasmyl Kullanıcı Yorumları

Farklı detayların ve görüşlerin olduğu Meteospasmyl Kullanıcı Yorumlarını da aşağıda sizlerle paylaştık:

 • Son derece etkili ilaç 2,5-3 gündür tuvalete çıkamıyordum, kullandım ve rahatladım.
 • Doktorum fazla gazım ve şişkinliğim olduğundan dolayı bu ilacı önerdi. Son derece memnunum.
 • “Metesopasmyl benim için mucizevi bir ilaç oldu. Şiddetli karın ağrılarım ve gaz problemlerim vardı, ancak bu ilaç sayesinde rahatladım. Kesinlikle tavsiye ederim!”
 • “Başlangıçta Metesopasmyl’in etkisi çok güçlü gelmişti ve hafif baş dönmesi yaşamıştım. Ancak birkaç gün sonra vücudum alıştı ve artık hiçbir yan etki hissetmiyorum. Şimdi düzenli olarak kullanıyorum ve memnunum.”
 • “Metesopasmyl’in gaz giderici etkisi gerçekten harika. Ancak benim için en önemli özelliği kabızlık sorunumu çözmeye yardımcı olması oldu. Uzun süredir bu sorunla mücadele ediyordum, ancak bu ilaç sayesinde sonunda rahatladım.”
 • “Maalesef Metesopasmyl benim gaz problemlerimin üstesinden gelemedi. Belki de benim durumumda işe yaramayan bir ilaçtır, ancak yine de denemeye değer bir seçenek.”
 • “Metesopasmyl’i sadece birkaç kez kullandım, ancak şimdiye kadar herhangi bir yan etki veya olumsuz deneyim yaşamadım. Rahatlamama yardımcı oldu ve benim için işe yarayan bir ilaç.”

Meteospasmyl Tuvalete Çıkarır Mı?

Bu ilaç bağırsak sorunları, karın ağrısı ve şişkinlik, mide ekşimesi, gaz, kabızlık ya da ishal gibi semptomlara iyi geldiği ve aynı zamanda kas gevşetici etkisi uyguladığı için tuvalete çıkarma konusunda etkili bir ilaçtır. Fakat her ilaç gibi yan etkileri bulunduğu için doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Son olarak Meteospasmyl Tuvalete Çıkarır Mı? Sorusunun cevabı ise evet, bağırsak yollarını rahatlattığı için tuvalete çıkabilirsiniz.

Meteospasmyl Kabızlık Yapar Mı?

Meteospasmyl kabızlığa iyi gelir mi? Bu ilacı kullanan kişilerin kabızlık konusunda iyi geldiğini söylemektedir. Çünkü kas gevşetici etkisini uyguladığı için boşaltım sisteminde bir rahatlama da söz konusu olacaktır. Tuvalete çıkartma konusunda etkili bir ilaçtır. İlaç daha çok kabızlığa iyi gelmektedir. Meteospasmyl Kabızlık Yapar Mı? sorusu bu şekildedir.

Meteospasmyl İshal Yapar Mı?

Sıkça merak edilen bir konu da Meteospasmyl İshal Yapar Mı? konusudur. Bu ilaç ishal sorunlarının da önüne geçmektedir. Mide ve bağırsak faaliyetlerinin rahatlamasına da fayda sağlar.

Meteospasmyl Muadili İlaçlar

Bu ilaç viskoz bir süspansiyon içeren yumuşak kapsül formunda bulur. 40 ve 80 kapsül içeren ambalajlarda satılmaktadır. Meteospasmyl eşdeğer (muadili) ilaçlar ise aşağıda belirtilmiştir.

 • Metsil: 5 ml 40 mg 150 ml süspansiyon / 66.6 mg 30 ml damla / Metsil Fort 80 mg – tablet
 • Sab Simplex: 69.19 mg/ml süspansiyon
 • Metigast: 140 mg yumuşak kapsül
 • Metsikon: 69.19 mg/ml – süspansiyon

Meteospasmyl Zayıflatır Mı?

Özellikle Meteospasmyl Zayıflatır Mı? özellikle bu konuda bir bilimsel bir kanıt yoktur. Meteospasmyl, sindirim sistemi problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Ancak doğrudan zayıflama özelliği bulunmamaktadır. Ancak, bazı insanlar sindirim sistemi sorunları nedeniyle kilo alabilirler ve Meteospasmyl bu durumu tedavi ederek kilo kaybına yardımcı olabilmektedir.

unutmayınız ki, bu ilacın kilo kaybı için kullanılması önerilmez ve herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Meteospasmyl Uzun Süre Kullanılır Mı?

Sıkça sorulan bir soru da Meteospasmyl Uzun Süre Kullanılır Mı? sorusudur. Bu ilaç uzun süreli kullanımda bağımlılık yapabilen bir ilaç değildir ve sürekli kullanımı önerilmez. İlaç, semptomları hafifletmek için kısa süreli tedavilerde kullanılır. Normalde birkaç gün veya birkaç hafta boyunca kullanılır ve semptomlar düzeldikten sonra kesilir.

Bu ilaç uzun süreli kullanımı ile ilgili herhangi bir ciddi yan etki belirtilmemiştir. Ancak, uzun süreli kullanımı önerilmediği için ilacın uzun süre kullanımına ilişkin güvenilir bir bilgi yoktur. Bu nedenle, ilacın uzun süreli kullanımı hakkında doktorunuzla konuşmanız ve ilacın önerilen dozaj ve kullanım süresine uygun olarak kullanmanız önemlidir.

Meteospasmyl Fiyat

Öncelikle Meteospasmyl fiyatı eczanelerde 40 kapsüllük ambalaj şekilde satılmaktadır. 40 kapsüllük ambalaj ortalama 83.50 TL‘dir. İlaç kutusunun önceden açılmadığına mutlaka dikkat ediniz. Ayrıca Meteospasmyl Kullanıcı Yorumları da bu ilacın fiyatının sıklıkla değiştiği yönünde bu nedenle en doğru bilgiyi bir eczaneden edinebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak Meteospasmyl kullananların yorumlarına göre, bu ilaç sindirim sistemi problemlerine iyi geliyor ve gaz sancılarını azaltıyor. Bazı kullanıcılar, ilacın etkisini hızlı bir şekilde hissettiklerini belirtiyorlar. Ancak, bazıları da yan etkiler yaşayabileceğinizi söylüyorlar. Bunlar arasında baş dönmesi, mide bulantısı ve ishal yer alabilir. Genel olarak, Meteospasmyl kullanıcıları, ilacın etkili olduğunu ancak yan etkileri nedeniyle dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorlar.

Aşağıda en merak edilen ve kafalarda soru işareti bırakan meteospasmyl kullananlar ile alakalı soruları ve yanıtlarını sizler için derledik:

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Meteospasmyl Kullanıcı Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.3/5 - (15 Oy)
“Meteospasmyl Kullananlar Yorumları – Bağırsağa İyi Gelir Mi?” üzerine 12 yorum
 1. Thinkil adlı ilaçla kullanıyorum aşırı derecede şişlik var midemde kalbime basınç yapiyo sizce normalmi

  Cevapla
 2. Aynısını bende yaşıyordum gaz sıkışması dendi bu ilacı aldım şimdi kullandım ins geçer

  Cevapla
 3. Meteospasmyl bir hafdadadır kullanıyorum bütün bağırsaklarım okadar rahatladımki çatlayacaktım dünya varmış

  Cevapla
 4. Boğazlarım şişti yutma güçlüğü çekiyorum çok dikkatli kullanmalısınız birde çokciddi ağız kuruluğu yapıyor

  Cevapla
 5. Bu ilacı kullanıyorum gayet iyi aceba adet geciktiyormu çünkü ayın on beşinde olmam gerekiyordu ama olmadım ilaç tan ola bilirmiyim

  Cevapla
 6. bana doktor sürekli kullan dedi başka bi doktor 4 ay Yeter dedi kafam karıştı sürekli kullanan varmı

  Cevapla
Yorum yapın