Ana Sayfa » Rehber » Apple Kimliği Güncel Değil Hatası – Çözüldü!

Apple Kimliği Güncel Değil Hatası – Çözüldü!

Apple Kimliği Güncel Değil yazımız ile beraberiz. Kullanıcıların en çok kullandığı Apple ürünlerinde bazı hatalar beydana gelebilir. Bu günümüzde kullanılan herhangi bir teknolojik alette olduğu gibi Apple marka cihazlarda da başımıza bazı hatalar gelmektedir. Bu hatalardan birisi de Apple kimliği güncel değil hatasıdır. Peki bu hatayı düzeltmek için ne yapılması gerekiyor? Yazımızın devamında sizlere aktarmış olacağız.

Apple Kimliği Güncel Değil Hatası

Apple Kimliği Güncel Değil Hatası
Apple Kimliği Güncel Değil Hatası

Bir Apple kullanıcısı iseniz ve Apple Kimliği Güncel Değil Hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız. Bu yazımızda bahsedeceğimiz çözüm yolunu dikkatlice uygulayınız.

  • İlk olarak yapmanız gereken şey tarayıcınıza “appleid” yazıp ilgili siteye girmektir.
  • Ardından Apple Kimliği yazan bölüme kendi kimlik bilgilerinizi girerek enter tuşuna basınız. Daha sonra karşınıza bir pencere çıkacaktır.
  • Bu pencerede sizden şefrenizi yazmanız istenecektir. Şifrenizi yazın ve işleme devam ediniz. Tüm adımları sırasıyla uyguladıktan sonra siteye başarıyla giriş yapmış olacaksınız.
  • Oturum açma işlemi sonrasında iPhone telefonunuzdan veya hangi cihazı kullanıyorsanız o cihazdan tekrar giriş yapınız.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra artık bu tarz bir hata ile karşılaşmayacaksınız. Sorunu tamamen çözmüş olacaksınız. Fakat sorun hala düzelmedi ise aşağıdaki listede bahsettiğmiz başka bir yolu deneyiniz.

  • İlk olarak Ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Burada Apple kimliği güncel değil uyarısına tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan pencerede “Sürdür” tuşuna tıklayınız.
  • Son olarak Apple kimliğinizi girerek tekrardan oturum açmayı deneyiniz.

Büyük ihtimal bu yöntemleri adım adım uyguladığınızda karşılaştığınız sorun çözülecektir. Eğer sorun hala çözülemediyse yorumlara sıkıntınızı yazarsanız, daha önceden bu sorun ile karşılaşmış insanlar yardımcı olabilirler. Veya yukarıdaki adımları uygulayıp hala bir çözüme ulaşamadıysanız, en yakın Apple yetkili servise ile iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.

Apple Kimliği Geçerli Değil Ne Demek?

Sıkça sorulan Apple Kimliği Geçerli Değil Ne Demek? sorusunu sizler için açıkladık. Apple Kimliğinizin kilitlendiğini ya da etkisizleştirildiğini bildiren bir ileti alırsanız. Siz ya da bir başkası güvenlik sorularınızı, şifrenizi veya diğer hesap bilgilerinizi birçok kez yanlış girerse güvenliğinizi korumak için Apple Kimliğiniz otomatik olarak kilitlenir ve Apple servislerine artık giriş yapamaz durumda olursunuz.

Son olarak sıkça iPhone kullanan kişilerin başına gelen iPhone Kişisel Erişim Noktası Kendiliğinden Kapanıyor hatasının çözümü hakkında da bilgi almak istiyorsanız ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın