Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Geçimsiz Koca İçin Okunacak Dua – Aksi Kocaya Okunacak Dua

Geçimsiz Koca İçin Okunacak Dua – Aksi Kocaya Okunacak Dua

Geçimsiz Koca İçin Okunacak Dua ve Aksi Kocaya Okunacak Dua yazımız ile karşınızdayız. Hemen hemen her evde karı koca arasında ufak anlaşmazlıklar olur. Bu yüzden bu olayın daha kötü sonuçlara gitmeden önce kısa sürede düzelmesini istiyorsanız bunun için dua edebilirsiniz.

Çünkü bu ufak anlaşmazlıklar bir süre sonra tartışmaya neden olmaktadır. Buna bağlı olarak da ayrılabilirsiniz. Tabi ki bunu kimse istemez. Bu yüzden evinize huzur gelmesi için eşlerin arasını düzeltmek için ayet okuyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Eşlerin Arasını Düzelten Dua
Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Özellikle son zamanlarda ufak bir tartışmadan dolayı bile olsa eşlerin birbirinden boşandığını fark ettik. Fakat bu kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Bunun için evinizdeki huzuru bozmamak için Eşlerin Arasını Düzelten Duaları okuyabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse şu duayı edebilirsiniz:

  • Kem terekû min cennâtin ve uyûn

Duhan suresi’nin 25. ayetini 21 veya 71 defa okursanız eviniz tekrar huzura kavuşacaktır. Ayrıca eşinizle aranızda düzelecektir.

Aksi Kocaya Okunacak Dua

Aksi Kocaya Okunacak Dua son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Bunun sebebi ise evde huzurun olmamasıdır. Çünkü aksi kocayla sohbet ederken size ters ve sert bir cevap vermesi sizin için üzücü olmalıdır. Bu yüzden anlaşamayıp boşanmak isteyebilirsiniz. Bunu engellemek için şu duayı okuyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz:

  • Bismillahirrahmanirrahim Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Karı Koca Arasını Düzelten Dua

Dinimizde evlilikte eşlerin birbirlerine karşı hoşgörülü, dürüst ve yumuşak olması istenmektedir. Her evde sorun olabileceğini ve bu problemlerin sert davranılmadan sakince konuşarak çözülebileceğini belirtmiştir. Fakat maalesef ülkemizde eşler ufak bir sebepten dolayı tartışsa bile hemen boşanmak istemektedir. Bu kesinlikle yanlış bir şeydir. Oturup sakince ve ayrıntılı bir şekilde konuşup karar vermeniz gerekmektedir. Karı Koca Arasını Düzelten Duaya şu şekilde örnek verebiliriz.

Elhamdülillêhillezî yümsiküssemêvêtisseb’a en takaa alel ardi illâ biiznih, hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil az

Huysuz Ve Geçimsiz Eş İçin Dua

Bir ailede en önemli şey eşlerin birbirlerine karşı olan saygısı ve sevgisidir. Bu yüzden aralarındaki saygıya ve sevgiye ufak bir zarar gelirse maalesef güven kaybolur. Bu yüzden evliliğin zarar görmemesi için kesinlikle aralarındaki güvenin sarsılmaması gerekmektedir. Özellikle Huysuz Ve Geçimsiz Eş İçin Dua olarak Duhan suresinin 25. ayetini okuyabilirsiniz.

Huysuz Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Eşler arasında huzurun bozulmaması için bir tarafın alttan alması gerekmektedir. Fakat bu durum çok uzun süre boyunca maalesef devam edemez. Sonunda ayrılırlar ve boşanırlar. Bu yüzden kocaları huysun olan kadınlar kocaları için dua etmektedirler. Huysuz Kocaya Okunacak En Etkili Dua olarak Duhan suresinin 25. ayetini okuması gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kocasının Karısına İyi Davranması İçin Dua

Maalesef bazı evlerde kocalar karılarına çok iyi davranmazlar. Bu yüzden oturup gelecekleri hakkında bir karar vermeleri gerekir. Eğer aralarında geçimsizlik varsa boşanmak her iki taraf için de en doğrusudur. Fakat bazenleri kadınlar ayrılmak istemedikleri için Kocasının Karısına İyi Davranması İçin Duaların neler olduğunu merak etmektedir. Bunun için şu duayı etmelisiniz. Bismillahirrahmanirrahim Allahümme lâ sehle illâ mâ cealtehû sehlen ve ente tecalu’l hazne iza şi’te sehlen

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Geçimsiz Koca İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın