Ana Sayfa » Rehber » Arçelik Buzdolabı Resetleme – Nasıl Yapılır?

Arçelik Buzdolabı Resetleme – Nasıl Yapılır?

Arçelik buzdolabı resetleme işlemleri için illa teknik servis çağırmak gibi bir zorunluluk yoktur. Kullanım talimatı ya da internet sitelerindeki bilgilere dayalı olarak hareket etmek kaydıyla sonuç alacaklardır. Bu hususta belirli aşamaları takip ederek Arçelik buzdolabı ürünlerinin resetlenmesi işlemlerini tamamlamaları kesin olacaktır. Bununla beraber Arçelik buzdolabı ürünlerine dair resetleme işlemlerini gerçekleştirme evresinde aceleci davranmamak da son derecede gerekli olacaktır. Ancak bu şekilde etkin bir biçimde yeniden buzdolabının çalışması sağlanacaktır. Ayrıca sorunların çözümleri de bir hayli kolay olacaktır. Birkaç işlemi gerçekleştirmek suretiyle Arçelik buzdolabı ürünlerine dair bu şekilde sonuç almak da genel olarak geçerli olacak olan bir yapıda kalacaktır. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Buzdolabı resetleme işlemleri hususunda ne tür aşamaların gündeme geleceği de son derecede önemlidir. Ayrıca Arçelik buzdolabı resetleme işlemi nasıl yapılır hususunda da belirli kademeleri teker teker uygulamaya koymak gibi bir durum da söz konusu olacaktır. Bu doğrultuda hareket etmek de her bir model için geçerli olacaktır.

 • İlk olarak buzdolabının fişini çıkarmak gerekecektir.
 • Buzdolabının fişini çıkardıktan sonraki süre zarfında dondurucu ve buzdolabı kontrollerini 0 ya da kapalı hale getirmek önemli olacaktır.
 • Sonrasında buzdolabının fişini yeniden takmak gerekecektir.
 • Bununla beraber hem buzdolabı hem de dondurucunun değerlerini 0 ile 9 aralığında ayarlamakta fayda vardır.
 • Bu işlemlere uyum sağlaması evresinde buzdolabı 12 günlük bir süreye gerek duyacaktır.

Buzdolabı resetleme işlemleri son derecede kolay olacaktır. Bu yüzden teknik servislere gerek duymadan bu işlemleri gerçekleştirmek mutlak suretle gerçekleşecek bir haldedir. Ayrıca dikkat etmek gereken asıl husus 24 saatlik bekleme süreci olarak kalacaktır.

Arçelik Buzdolabı Dijital Ekran Resetleme 🌟

Arçelik Buzdolabı Dijital Ekran Resetleme
Arçelik Buzdolabı Dijital Ekran Resetleme

Genel olarak Arçelik Buzdolabı Dijital Ekran Resetleme konusunda insanlar ne yapacağını bilememektedir. Arçelik buzdolabının dijital ekranını resetlemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Buzdolabının fişini prizden çıkarın veya cihazın arka panelindeki ana güç düğmesini kapatın.
 2. Buzdolabının kapılarını tamamen kapatın.
 3. Yaklaşık 30 saniye bekleyin.
 4. Buzdolabının fişini tekrar prizine takın veya güç düğmesini açın.
 5. Buzdolabının dijital ekranındaki ayarları kontrol edin ve gerekli ayarları yapın.

Bu işlem genellikle buzdolabının dijital ekranındaki sorunları çözer ve normal çalışmasını sağlar. Ancak eğer sorun devam ederse, Arçelik müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz önerilir.

Arçelik Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar?

Arçelik buzdolabı kullanıcılarının zaman zaman bazı uyarı ve hataları barındırmaları normal olacaktır. Ayrıca tamamen kullanıcıları bilgilendirmeye yönelik olarak bazı sembolleri gündemine alacaktır. Bununla beraber Arçelik buzdolabı ünlem işareti neden yanar tarzında bir durum da gündeme gelecektir. Bu işaretin ortaya çıkmasının temel nedeni de buzdolabı sıcaklığının normal seviyenin üstünde olmasıdır. Ayrıca farklı faktörler dahilinde de değişik unsurlar gündeme gelecektir.

 • Buzdolabı kapaklarındaki lastiklerinin gevşemesi durumunda tam kapanması söz konusu olmayacaktır. Bununla beraber buzdolabında sıcaklık artışı gündeme geleceğinden ünlem işareti ortaya çıkacaktır.
 • Yüksek sıcaklığa sahip olan yiyeceklerin soğumadan buzdolabına konulması durumunda cihazın sıcaklığı aniden yükselişe geçecektir. Bu yüzden buzdolabında ünlem işareti de kendini gösterecektir.
 • Uzun süre boyunca elektrik kesintisinin meydana gelmesine bağlı olarak buzdolabının sıcaklığı yükseleceğinden ötürü ünlem işareti kendini gösterecektir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bilgisayar Ekranı Açılmıyor yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Arçelik Buzdolabım Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Buzdolabına dair pek çok soru kendini göstermektedir. Ayrıca Arçelik buzdolabım çalışıyor ama soğutmuyor noktasında da bir gelişme sık sık açığa çıkacaktır. Bununla beraber farklı faktörler de her zaman gündemde yer alacaktır. Kullanıcıların da bu hususta büyük oranda dikkatli olmalarında fayda vardır.

 • Soğukluk derecesi maksimum ya da bu değere yakın bir halde olmalıdır.
 • Buzdolabının kapağı sık sık açılmamalıdır.
 • Buzdolabı içerisine fazla yiyecek içecek konulmamalıdır.
 • Buzdolabı doğru voltajda çalışmalıdır.

Arçelik Buzdolabım Çalışıyor Ama Soğutmuyor Nedenleri

Buzdolabına dair sorunların belli başlı sebepleri olacaktır. Ayrıca Arçelik buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor nedenleri de bu husus içerisinde yer alacaktır.

 • Termostat ayarı minimum ile maksimum değerlerinin tam ortasına ayarlanmalıdır.
 • Cihazın fazla soğutması istendiği de maksimum seviyede olmasına dikkat edilmelidir.
 • Buzdolabı kapağının ve hava kanallarının önünün tıkalı olup olmadığı da kontrol edilmelidir.
 • Buzdolabı kapağı lastikleri temizlenmelidir.
 • Buzdolabının bulunduğu ortam sıcaklığının 25 derece civarında olması gerekecektir.

Ayrıca, Arçelik Buzdolabı Resetleme ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Arçelik Buzdolabı Resetleme adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın