Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Zinco 50 mg Kapsül Kullananlar Yorumları

Zinco 50 mg Kapsül Kullananlar Yorumları

Zinco 50 mg Kapsül Kullananlar Yorumları Yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç çinko eksikliğini tedavi etmek ve önlemek için kullanılan etkili bir ilaçtır. Kullanımı gayet kolay ve yan etkileri çok hafiftir. Çinko büyüme, vücut dokularının gelişimi ve bağışıklık sistemi için alınması gereken son derece önemli bir mineraldir.

Çinko eksikliği tedavisi ilaçları arasında en çok bu ilaç önerilmektedir. Çünkü çinko eksikliği olan insanlarda halsizlik, sık hastalanma, saç dökülmesi gibi pek çok sağlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Zinco 50 mg Kapsül Nedir – Ne İçin Kullanılır?

Çinko minerali insan vücudu için son derece önemlidir. Vücudun enfeksiyonlarla savaşması ve hücre yenilenmesi için oldukça gerekli olan bir mineraldir. Vücudunuzdaki Zinco kapsül faydaları oldukça fazladır. Bu yüzden çinko eksikliği yaşarsanız belirtileri şunlar olacaktır. Saç dökülmesi, yaraların geç iyileşmesi, sık sık hastalanma ve halsizlik gibi sorunlar bunun bir belirtisidir. Böylece Zinco 50 mg Kapsül Nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Zinco Yan Etkiler

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Bu yüzden insanlar çinko yan etkileri nelerdir diye merak etmektedir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp derhal en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Zinco Yan Etkiler şunlardır:

 • Alerjik reaksiyon
 • Tansiyon düşüklüğü
 • Miden bulantısı veya kusma
 • Karın ağrısı
 • Baş ağrısı
 • İshal
 • Hazımsızlık
 • Gastrit

Zinco 50 mg Kullanıcı Yorumları

İlacı kullanmadan önce yorumları merak eden birçok hastamız vardır. Bu yüzden Zinco 50 mg Kullanıcı Yorumları çok aratılmaktadır. Bizde sizler için bu yorumları derledik:

 • Hiçbir faydasını görmediğim bir ilaç, doktorum ısrarla kullanmamı istediği için kullanıyorum.
 • Çinko eksikliğim olduğu için kullanıyorum, gayet etkili bir ilaç.
 • Halsizlik ve sık sık hastalandığım için doktora gitmiştim, bu ilacı verdi, umarım faydasını görürüm.
 • İlacı aldığım gibi tuvalete gittim, sanırım bende yan etki yaptım ishaldim.

Zinco Ne İşe Yarar?

Zinco Ne İşe Yarar?
Zinco Ne İşe Yarar?

Son dönemde oldukça merak edilen Zinco ilaç insan vücudunun birçok yerinde faydasını göstermektedir. Bu yüzden eksikliğini fark ettiğiniz anda hemen doktora gidiniz. Size vereceği ilaçla kısa sürede kendinizi toplayabilirsiniz. Çinko eksikliğinin tedavisi veya önlenmesinde, çinko emilim bozukluğunda ve wilson hastalığında kullanılan çok iyi bir ilaçtır. Zinco Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Zinco Çinko Hapı Faydaları

İnsanların oldukça merak ettiği Zinco Çinko Hapı Faydaları oldukça fazladır. Çünkü çinko eksikliği sonucu ortaya çıkan halsizlik, sık sık hastalanma ve saç dökülmesi gibi rahatsızlık ortadan kaldırır. Bunun dışında Akrodermatitis enteropatika ve dokularda aşırı derecede bakır birikmesine sebep olan genetik Wilson hastalığının tedavisinde kullanılır.

Zinco 50 mg Kapsül Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Zinco 50 mg Kapsül Fiyat 105 TL‘dir. İlacı satın alırken kutunun açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olun. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zinco Şurup Kaç Gün Kullanılır?

Zinco şurup 7 günden fazla ve günde 20 mg’ dan fazla olmamak şartıyla ağız yoluyla kullanılmalıdır. Rahatsızlığınız geçmezse doktorunuz farklı bir dozda ve başka bir ilaç yazabilir. Bu yüzden lütfen fazla doz almayın. Doktorunuz kararı verecektir.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Zinco 50 mg Kapsül Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4/5 - (3 Oy)
“Zinco 50 mg Kapsül Kullananlar Yorumları” üzerine 2 yorum
 1. Ben 1aydır kullanıyorum faydası sanırım olacak sık sık hastalanıyordum ve halsizlik vardı devam ediyorum evvel Allah şifalar

  Cevapla
 2. Üç gündür bu hapı kullanıyorum haptan dolayı mıdır bilmiyorum ama midem de yanma hissi oluyor, midem yanıyor

  Cevapla
Yorum yapın