Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Yer yazımızla karşınızdayız. Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Krafton Game Union bünyesinde geliştirilen ve yayınlanan Pubg Mobile, oyun dünyasının en popüler oyunlarından biri! Aynı zamanda geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir. 

Bir oyuncu Pubg Mobile oynamaya başladığında bazen dalıp gidiyor. O kadar çok rekabete sahip olması akıllara bir çok soruyu beraberinde getiriyor. Bunların başında kısıtlı internet sorunu geliyor. Gerçekten sınırlı internetiniz varsa Pubg Mobile oynamak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Pubg, Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi?

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz cidden az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için oldukça önemli olabilir. Bunun yanında Pubg Mobile oynamaya başladığınızda internet harcama miktarı, oynamak için kullandıkları platforma ve oyun ayarlarına bağlı olarak büyük değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda Pubg Ne Kadar İnternet HarcarPubg Mobile Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda İnternet Kullanımı Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Pubg oyuncuları tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir.

Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından Pubg Mobile kaç mb internet yer diye sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek

Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından Pubg Mobile kaç mb internet yer diye sorulup merak edilmekte. Gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Piyasadaki diğer çevrimiçi oyunların çoğuyla karşılaştırıldığında, Pubg Mobile nispeten biraz daha az miktarda internet verisi kullanır  (saatte yaklaşık 65 MB).

Pubg Mobile, oynamak saatte yaklaşık 30 ila 100 MB  internet yer. Oyun ayarları söz konusu olduğunda, sesli sohbetin veri kullanımınız üzerinde özellikle güçlü bir etkisi vardır. Sesli sohbet ile internet kullanımı artacaktır ancak genellikle saatte 100 MB’ın altında kalıyor. Listelemek gerekise eğer Oyun başı Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

 • Oyun Başı Pubg Oyunu: 15 – 50MB arası
 • Oyun Başı Sesli Sohbet Pubg Oyunu: 40– 100MB arası

 Sesli sohbet kullanıyorsanız, %100’e kadar daha fazla internet harcamasını bekleyin.

Pubg Mobile Kaç Mb Yer?

Özellikle Pubg indirmek isteyenlerin araştırdığı bir konu olan kaç gb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki listeyi hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

 • Microsoft Windows: 19 GB
 • Xbox One: 14,5 GB
 • Playstation 4: 25 GB
 • Android: 1,6 GB
 • iOS: 2.2 GB

Bu içeriğimize benzer olan Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?

Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Harcar
Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Harcar

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde oyun ne kadar uzun sürerse, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek, kısıtlı internetiniz var ise dediklerimize kulak vermeniz sizin için önemli olabilir.

Eğer kısıtlı internetiniz var ise Pubg Mobile veya başka bir çevrimiçi oyun oynarken, sağlam bir Wi-Fi bağlantısı kullanmak en iyisidir. Böylece internet harcama miktarını azaltma şansına sahip olmuş oluyorsunuz. Ancak bu seçeneği yapamıyorsanız eğer kısıtlı internetle oynadığınız Pubg Mobile’de her maç,  yaklaşık 15 ila 50 MB internet verisi tüketir. Bazen oyunlar sesli sohbetle birleşince maç başına 50 MB’den fazla tüketir.

Bir hafta boyunca her gün bir saat Pubg Mobile oynarsanız, kullandığı toplam internet ise 455 MB civarında bir internet harcar. 

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Pubg Mobile İnternet Kullanımı Azaltma

Pubg Mobile çok internet yiyor mu sorusu aklınızı kurcalıyorsa; eğer artık Pubg Mobile ne kadar veri kullandığına dair ufaktan bir bilgimiz olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ise Pubg Mobile internet kullanımını önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Böylece daha az internet harcayarak oyunları oynayabilirsiniz. Kısacası bunları yaparak Pubg Mobile İnternet Kullanımı Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile oyunlar oynayabilirsiniz.

 • Kenar yumuşatmayı kapatma veya çok düşük seviyeye ayarlama
 • Son işlemeyi düşük olarak ayarlama
 • Efektleri düşük olarak ayarlama
 • V-Sync’i kapatma
 • Sesli sohbeti kapatırsanız Pubg Mobile oynarken daha az veri kullanırsınız. 

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın