Ana Sayfa » Rehber » Suudi Arabistan İş İlanları 2023 Güncel – Yeni Alımlar Açıklandı!

Suudi Arabistan İş İlanları 2023 Güncel – Yeni Alımlar Açıklandı!

Suudi Arabistan iş ilanları 2023, yurt genelinde çalışmak yerine yurtdışında bulunan diğer iş imkanlarını tercih eden kişiler tarafından incelenmektedir. Gerek Avrupa ülkeleri gerekse de Türkiye’ye yakınlığı ile bilinen diğer ülkelerde pek çok iş imkanı bulunmaktadır. Bu tarz iş ilanlarını araştırarak hem kendi işini kuran hem de meslek sahibi olan çok sayıda insan vardır.

Suudi Arabistan, sayabileceğiniz pek çok meslek grubunda işçi alımı yapan ülkeler arasında yer almaktadır. İşçi alımını bu denli sürekli kılan ve her yıl binlerce kişiye iş imkanı sağlayan bu ülke, başlıca tercih edilen ve araştırılan ülkeler arasında görülmektedir. Bahsi geçen bu konu kapsamında bulabileceğiniz diğer tüm bilgilere alt başlıklar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan’da İşçi Alımı Hangi Mesleklerde Yapılıyor?

Suudi Arabistan İş İlanları
Suudi Arabistan İş İlanları

Yurtdışı ülkeleri arasında yer alan Suudi Arabistan, işçi alımındaki cömertliği ile tanınan ülkelerden biri haline gelmiştir. Özellikle pek çok kişinin Arabistan iş ilanları 2023 başlığı altında güncel ilanlara göz attığı görülmektedir. Bu ülkede işçi alımı yapan meslekler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • İnşaat mühendisi
 • Aşçı
 • Mermer ustası
 • İnşaat işçisi
 • Elektrik teknikeri
 • Temizlik işçisi
 • Kaynakçı
 • Şoför
 • Kamyon şoförü

Bahsi geçen çok daha fazla meslek grubunun Suudi Arabistan ülkesinde işçi alımı yaptığı bilinmektedir. Bu alanda uzman olduğunu veya başarılı olduğunu düşünen bireyler, gerekli başvuruları tamamlarlar. Bu tarz iş kollarına erişim sağlayabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tapu Kadastro Bölümü Maaşları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Suudi Arabistan İşçi Maaşı 2023

Suudi Arabistan ülkesi, işçi alımı konusunda oldukça fazla imkan tanıyan ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca Suudi Arabistan işçi maaşları bu noktada ülkeye giriş yapmak isteyen bireyler tarafından merak edilmektedir. Bahsi geçen ülkede pek çok farklı iş kolu bulunmaktadır. Buna bağlı olarak ödenen maaşların da birbirinden farklı olduğu görülmektedir.

Suudi Arabistan ülkesi içerisinde iş sahibi olan bir işçinin ortalama 2000 dolar kazandığı görülmektedir. Ancak çalışma saatleri, tercih edilen iş ve yapılan zam oranlarına göre de ödenen tutarların değiştiği söylenebilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz iş sahasında size imkan sağlayacak olan firma ile görüşerek alacağınız maaş bilgisini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan Türk İnşaat Firmaları 2023

Suudi Arabistan Türk inşaat firmaları, ülkemizden işçi olarak Suudi Arabistan’a gitmek isteyen bireyler tarafından araştırılmaktadır. İnşaat sektöründe kapsamlı bilgiye sahip olan ancak dilediği şekilde işlerini yürütemeyen pek çok kişi farklı ülkelerde iş aramaktadır. Bu ülkeler arasında ise ilk sırada Suudi Arabistan’da yer alan inşaat firmaları göze çarpmaktadır.

 • Gama İnşaat
 • Tekfen İnşaat
 • Enka İnşaat
 • Rönesans İnşaat
 • MADO
 • Simit Sarayı
 • Deloitte

Sıralanan bu dört inşaat firması Türk olmakla birlikte Suudi Arabistan’da da hizmet vermektedir. Uluslararası olarak yayınlanan işçi alım ilanlarını inceleyerek bu sektörde de kendinize iş edinme şansına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda hakim olduğunuz konuda Türk sektöründe çalışmak, gideceğiniz ülkeye daha kolay bir şekilde adapte olmanıza da yardımcı olacaktır.

Arabistan’a İşçi Arayan Firmalar

Arabistan'a İşçi Arayan Firmalar
Arabistan’a İşçi Arayan Firmalar

Suudi Arabistan’da farklı farklı işlerde uğraşan birçok Türk bulunuyor. Türklerin bulunması demek fazla sayıda Türk kökenli firmanın da olması demektir. Bunlar özellikle inşaat firmaları oluyor. Türkiye’den Arabistan’a götürüp işçi olarak almak isteyen firmalar öne çıkıyor. İşte Arabistan’a İşçi Arayan Firmalar:

 • Tekfen İnşaat
 • Yüksel İnşaat
 • Doğuş İnşaat
 • MNG Holding
 • Baytur
 • ETSTUR
 • Gama İnşaat
 • Tekfen İnşaat
 • Enka İnşaat
 • Rönesans İnşaat

Suudi Arabistan İş İlanları 2023 Güncel listesi yukarda verilmiştir. Bu işçi alımlarını yaparken dikkat ettikleri tek husus dil bilmenizdir. Ne kadar farklı insanlarla iletişim kurabilirseniz bu tarz işlere girmeniz kolaylaşacaktır.

Suudi Arabistan İş Başvurusu

Suudi Arabistan İş Başvurusu yapmak için detaylı bir araştırmaya girmek gerekiyor. Çünkü bu tarz Türkiye’den Arabistan’a işçi arayan firmalar kariyer sitelerine bulmak istediği kriterleri giriyor. Bu şartları sağlayanları o tarz sitelerden alımlar yapıyor.

Bunun dışında girmek istediğiniz firmanın sitesini takip etmek de oldukça faydalı olacaktır. Çünkü İş başvuru formu kendi web sitelerinde yayınlanmaktadır.

Suudi Arabistan İşçi Alımı Tarihleri 2023

İş sektörünün oldukça geniş olduğu Suudi Arabistan’da, her ülkede olduğu gibi, işçi alımları yapılmaktadır. Farklı ülkede yaşayan kişiler ise Suudi Arabistan işçi alımı tarihleri başlığını devamlı olarak incelemekte ve güncel tarihleri takip etmektedir. 2023 yılı için işçi alımının hala devam ettiği bilgisi de bu başlık altında sunulmaktadır.

Suudi Arabistan, işçi alımı tarihlerini yılın belirli zamanlarına yaymak yerine pek çok zaman uyguladığı görülmektedir. Bu noktada iş sahibi olmayı dileyen pek çok kişinin karşısına iş ilanları çıkmaktadır. İş kolunun fazla olmasına bağlı olarak da yılın herhangi bir zamanı gerekli alanlara başvuru yaparak istediğiniz iş kolunda çalışma şansına sahip olabilirsiniz.

Arabistan’da Türk İşçi Maaşları 2023

Arabistan’da Türk işçi maaşları, özellikle ülkemizde iş arayan bireyler tarafından sıklıkla ele alınmaktadır. Bahsi geçen bu avantajlı ülkede iş sahibi olup maaş almanın iki farklı yöntemi vardır. Birincisi belirli bir sektörde işçi olmak, ikincisi ise kendi işinizin sahibi olmak şeklindedir.

Belli başlı bir firmaya girip; Burada kendinizi geliştirmek istiyorsanız ortalama kazanacağınız aylık gelir 2000 dolar olarak belirlenmiştir. Kendi işinizi kurmanız ve bu şekilde yükselmeniz halinde ise elde edeceğiniz gelirin çok daha fazla olacağını bilmelisiniz. Bu noktada vereceğiniz karar tamamen size bağlı olmaktadır.

Suudi Arabistan’a İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Eğer sizde Suudi Arabistan’da çalışmak istiyorum diyorsanız bunun için oraya gidebilirsiniz. Düşündüğünüz kadar zor değil. Bunun için öncelikle çalışma izni için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Daha sonra orada çalışacağınız firma size kefil olmalıdır. Son olarak gerekli işlemler yapıldıktan sonra Suudi Arabistan’a çalışmak için gidebilirsiniz. Böylece Suudi Arabistan’a İşçi Olarak Nasıl Gidilir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Suudi Arabistan Aşçı Maaşları

Suudi Arabistan Aşçı Maaşları burada geçinmek için gayet yeterlidir. Bu yüzden yurtdışından birçok insan buraya çalışmaya gitmek istemektedir. Özellikle ülkemizden de burada çalışan birçok insan bulunmaktadır. Ortalama olarak burada çalışan bir işçi 1475 dolar kazanmaktadır. Sizde gerekli şartları yerine getirdikten sonra buraya çalışmak için gidebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Suudi Arabistan iş ilanları 2023 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (9 Oy)
“Suudi Arabistan İş İlanları 2023 Güncel – Yeni Alımlar Açıklandı!” üzerine 16 yorum
 1. Sıhhi tesisatçı inşaat ustası ve mekanik kaynak ustasıyim 15 yıllık tecrübeliyim sizinle çalışmayı çok isterim

  Cevapla
 2. Adim ömer mutlu 37 yıldır aşçı olarak çalışan biriyim yurtdışı 10 yıl tecrübeli bıriyim Arabistan’da 3 yıl çalışmış bir aşçiyim gerek olursa tekral çalışan biri olarak hizmet veririm

  Cevapla
 3. Tır Şoförüyüm Suudi Arabistan’da iş bakıyorum, yardımcı olunursa sevinirim.

  Cevapla
 4. Erdoğan Akdemir ben 15 seneyi aşkın toplu yemek ustasıyım Arabistan da çalışmak istiyorum

  Cevapla
 5. İsmim yaşar şimşek arabistanda 8 yıl calıştım mekke ve riyatta yine calışmak isterim 10 yıllık pasportum hazır tel 0536 203 44 69

  Cevapla
Yorum yapın