Ana Sayfa » Rehber » Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme – Aktif Et!

Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme – Aktif Et!

Telefonda konuşurken başka biri aradığında görme yalnızca bazı telefonlarda ve bazı operatörlerde mümkündür. Aramayı bekletme özelliği adı verilen bu özellik sayesinde farklı biri aradığında doğrudan meşgul çalmaz ve size haber verir. Nitekim bu özellik aktifken arayan farklı bir kişi mevcut görüşmeniz otomatik olarak sonlanmadan bekletilebilir. Bunun yanı sıra halihazırda görüşme sağladığınız kişiyi bekleterek yeni arayan ile de konuşabilirsiniz. Buna ek olarak kişiler arasında geçiş yapmak da yine telefon ve operatör özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bazı operatörler bu özelliği ücretsiz olarak sunarken bazı operatörlerde aramayı bekletme özelliği için aylık abonelik ya da ek ücret talep edilebiliyor. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme

İnsanlar telefonla konuşurlarken farklı birisinin aramasını görmek isterler. Bunun en büyük sebeplerinden birisi kaçırmak istemediklerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Telefonda gelen arama bekletme özelliği genellikle şu şekilde aktif edilir:

 1. 1. Telefonunuzun ayarlar menüsüne girin.
 2. 2. “Arama Ayarları” veya “Çağrı Ayarları” seçeneğini bulun.
 3. 3. “Gelen Arama Bekletme” veya “Çağrı Bekletme” seçeneğine dokunun.
 4. 4. Bu özelliği etkinleştirmek için seçeneği açın.

Bu işlem, telefonunuzun marka ve modeline göre farklılık gösterebilir. Telefonunuzun kullanım kılavuzunu veya internet üzerinden ilgili bilgileri araştırarak bu özelliği nasıl etkinleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ayrıca buna benzer olarak Telefonda PDF Açılmıyor Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Samsung

Telefon meşgulken arayanı görme Samsung cihazlar için uygulanması en basit yöntemler arasında yer alıyor. Bunun için ilk etapta telefonunuzdan arama bölümüne gitmeniz gerekecektir. Sonrasında ise arama bekletme özelliğini aktif etmek için *43# yazmalı ve sonra arama tuşuna basmalısınız. Arama bekletme özelliğini iptal etmek içinse #43# yazarak arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu özelliği kontrol etmek ve çeşitli değişiklikler yapabilmek içinse *#43# yazarak arama yapmalısınız. Özetle:

 • Arama bekletme özelliğini aktif etmek için: *43#
 • Arama bekletme özelliğini iptal etmek için: #43#
 • Arama bekletme özelliğini kontrol etmek için: *#43#

Yukarıdaki kodları kullanarak arama bekletme özelliğini Samsung cihazlar üzerinden kolaylıkla aktif hale getirebilirsiniz. Bu kodların iOS cihazlar üzerinde de çalıştığını söylemek mümkün. Nitekim arama bekletme özelliğiyle birlikte artık çağrıdayken arayan kişiler doğrudan meşgul çalmadan iletişime geçebilmesi mümkün hale geliyor. Buna ek olarak çağrılar arasında geçiş yapmanız da kolaylaşıyor. Bu özelliğin yanı sıra doğrudan cihaz ayarlarına erişim sağlayarak arama bekletme özelliğini aktif etmek mümkün. Bunun için aşağıdaki yöntemi takip edebilirsiniz:

 • Samsung cihazınızda arama bölümüne giriş yapın.
 • Sağ üstte yer alan üç noktalı menüye tıklayın.
 • Açılan menüde Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Açılan menüde Diğer ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Arama Bekletme seçeneğini aktif hale getirin.

Telefon Görüşmesi Yaparken Başkasının Aradığını Görmek

Telefon Görüşmesi Yaparken Başkasının Aradığını Görmek
Telefon Görüşmesi Yaparken Başkasının Aradığını Görmek

Öncelikle Telefon Görüşmesi Yaparken Başkasının Aradığını Görmek oldukça merak edilen bir durumdur. Telefon görüşmesi sırasında başka birinin aradığını görmek için, telefonunuzun Çağrı Bekletme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, meşgul olduğunuzda gelen aramaları otomatik olarak bekletir ve sizi arayan kişiye bir mesaj gönderir. Siz de meşgul olduğunuz telefon görüşmesi bittikten sonra, bekleyen aramayı cevaplayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için, telefonunuzun ayarlarında veya çağrı menüsünde “Çağrı Bekletme” seçeneğini etkinleştirmeniz yeterlidir.

Ayrıca buna benzer olarak BtcTurk Neden Açılmıyor Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme iPhone

Telefon meşgulken arayanı görme iPhone cihazlar için son derece basit işlemlerden birisi haline gelmiştir. Nitekim iOS cihazlarda da Samsung cihazlarda olduğu gibi kodları kullanarak bu özelliği aktif etmek mümkündür. Fakat kodlara ek olarak doğrudan cihaz ayarlarına giriş yaparak arama bekletme özelliğini yönetmek de büyük bir kolaylık sağlıyor. İlk etapta aşağıdaki kodları kullanarak deneme yapmakta fayda var:

 • Arama bekletme özelliğini aktif etmek için: *43#
 • Arama bekletme özelliğini iptal etmek için: #43#
 • Arama bekletme özelliğini kontrol etmek için: *#43#

Bu kodlar bir kısım iOS kullanıcıları tarafından çalışıyor dense de bazı kullanıcılar da kodların çalışmadığını düşünüyor. Bu sebeple işi sağlama almak için doğrudan cihaz ayarlarına giriş yapmak da mümkün. Bunun için aşağıdaki yönergeyi takip edebilirsiniz:

 • iPhone cihazınızda ayarlara giriş yapın.
 • Sonrasında gelen ekranda Telefon seçeneğine tıklayın.
 • Yan ekranda bulunan Arama Bekletme butonuna basın.
 • Arama Bekletme seçeneğinin ayarlarını Aktif hale getirin.

Turkcell Gelen Aramaları Görme

Turkcell gelen aramaları görme yani Çağrı Bekletme servisi tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaya devam ediyor. Çağrı Bekletme, abonelik gerektirmeyen bir Turkcell servisi olduğu için iptal edilmesi de gerekmiyor. Nitekim bu servis sayesinde aktif olarak bir çağrı içerisindeyken arayan kişilerin kim olduğunu görmek ve gerekli durumlarda bekleterek çağrıya devam etmek mümkündür. Ya da halihazırda konuşulan kişiyi bekletmek ve yeni arayan kişiyle çağrı oluşturmak olasıdır.

Ayrıca buna benzer olarak David Beckham Serveti Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Birisiyle Konuşurken Başka Birinin Araması

Telefon görüşmesi sırasında başka biri ararsa, telefonunuzun Çağrı Bekletme özelliği devreye girer. Bu Birisiyle Konuşurken Başka Birinin Araması özelliği sayesinde, meşgul olduğunuzda gelen aramalar otomatik olarak bekletilir ve size bir mesaj gönderilir. Siz de meşgul olduğunuz görüşmeyi bitirdikten sonra, bekleyen aramayı cevaplayabilirsiniz. Bazı telefonlarda, çağrı bekletme özelliği varsayılan olarak etkin durumdadır. Ancak, bazı telefonlarda bu özellik etkinleştirilmesi gerekebilir. Telefonunuzun ayarlarında veya çağrı menüsünde “Çağrı Bekletme” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın