Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Bromelain Kullananlar Yorumları – Ödem Atıcı!

Bromelain Kullananlar Yorumları – Ödem Atıcı!

Bromelain Kullananlar Yorumları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Bromelain nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bromelain Nedir?

Bromelain Nedir? bromelain; Taze ananas meyvelerinde bolca bulunan proteini sindiren enzimlerin bir karışımıdır, ancak çoğunlukla sapındandır. Sindirimde büyük önemi olan bromelain; Ayrıca iltihabı azaltmak için kullanılır. Bu enzim ayrıca asit fosfataz ve proteaz inhibitörleri gibi birçok farklı madde içerir. Antik çağlardan beri insanlar tarafından bitkisel bir ilaç olarak kullanılan bu enzim, kozmetik ve et endüstrilerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Stafine 500 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bromelain Ne İşe Yarar?

Bromelain Ne İşe Yarar? Taze ananas meyvesinin sap kısmındaki proteinleri sindiren enzimlerin bir karışımı olan bromelain; Sindirim için çok önemlidir. Bu enzim özüne ananas özü denir; Birçok faydası ile bilinir. Son zamanlarda oldukça ilgi gören ve özellikle insanlar tarafından tercih edilen bir enzim özütü; Birçok farklı alanda çok güçlü sağlık yararları sunar. Bu enzim insanlar tarafından kullanılma amaçlarını ve insan sağlığına faydalarını listeledik;

Bromelain Ne İşe Yarar?
Bromelain Ne İşe Yarar?
  • Et ve tavuk ürünlerinden elde edilen protein maddelerinin vücut tarafından etkin bir şekilde kullanılmasına dönüştürülmesi,
  • Kolay sindirim,
  • Karın hastalıklarını, özellikle karın ağrısı ve mide ekşimesi ortadan kaldırır,
  • Enfeksiyonlar, yaralar ve İltihap sonrası iltihapların tedavisi ,
  • Fiziksel sebeplerden kaynaklanan iltihaplar, spor yaralanmaları, ameliyat sonrası veya diğer sebeplerden dolayı kısa süreli şişliklerin giderilmesi ve ağrıların azalması,
  • Vücuttaki virüs ve mikroplarla mücadele,
  • Kan pıhtılarının önlenmesi,
  • Kas erimesi,
  • Soluma olarak sıralanabilir. hastalıkların (bronşit, astım ve akciğer hastalıkları gibi) yan etkilerini azaltmak.

Bromelain Yan Etkileri

Antik çağlardan beri özellikle insanlar arasında tıbbi olarak kullanılan enzimlerden biri olan bromelain; İnsan sağlığına sunduğu pek çok faydanın yanı sıra bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Genellikle taze ananas meyvesinin sapından elde edilen bu enzim karışımı bazı durumlarda yan etkilere neden olabilen bir maddedir.

Bromelain enziminin insanlarda en sık görülen yan etkileri; mide rahatsızlığı, bulantı, kusma, ishal ve adet kanamasında artış. Bu yan etkiler ciddi ve sağlık sorunları olmamasına rağmen bu ürün 12 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır. Hamileler ve yakın zamanda doğum yapmış kadınlar bu enzimi alanında uzman bir kişi tarafından tavsiye edilmedikçe kullanmamalıdır. Bu enzim, yüksek tansiyon ve ülseri olan hastalar için önerilmez.

Bromelain Forte Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Bromelain Forte Kullanıcı Yorumları ve Bromelain Kullananlar Yorumları bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Bromelain kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attık. Hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu gözlemledik.

Arkadaşım kullanıyordu. Hem ödem attığını hem de zayıfladığını gördüm. Ben de aynısından aldım. Bende de işe yaradı. Ama gene de alacaklara doktora danışmalarını öneririm

Bromelain Kullanıcı Yorumu

Bromelain’in iştah kestiğini ve zayıflamaya yardımcı olduğunu duydum ve hemen ilacı aldım. Ancak bana hiçbir etkisi olmadı.

Bromelain Kullanıcı Yorumu

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Bromelain Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

2/5 - (1 Oy)
Yorum yapın